Berba / harvest - procjena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.03.2011
17
6
0
39
Pozdrav svima,
Nikad prije nisam gajio ovu prekrasnu biljku ,ali ove godine sam se odlucio za outdoor .Bilo je komplikacija raznih al eto na kraju se sve polako privodi kraju i bliži se berba.Krajem treceg meseca posadio sam neko seme iz vutre koju sam kupovao,nekoliko vrsta razlicitih hibrida....uglavnom neka ne baš dobra vutra,tipična uličarka. Iz nekih ličnih razloga nisam bio u mogucnosti ici na sajt od 1.8. pa do jučer biljke nisu bile zalivane a samo je jedna kiša pala u tom periodu.Jučer dođem i nađem 4 biljke visine od 180-220 cm pogođene sušom.Ovo veliko lišće je otpalo skroz ,još su ostali živi samo oni manji listići koji rastu iz hedova.Hedovi još nisu za branje treba im bar još 2 tjedna minimalno.Uzeo sam sa svake biljke po jedan hed i stavio u papir te stiskao peglom za kosu i na brzinu osušio i preeeeeeeeezadovoljan sam radom.Ja i frend nepomično ležali sat vremena nakon sto smo zapalili.Također sam fasciniran opojnim mirisom i time kako su lepljivi hedovi.Koda ih neko umočio u smolu.Sad me zanima,budući da je lišće opalo a ostalo samo to sitno oko hedova dal da čupam biljke ili da ostavim još.Definitivno trebaju još stajati,ali problem je taj sto nema velikog lišća pa neznam jel bez njega hed onako sam s onim malim listićima može upijat svetlost i ima li koristi ostaviti još biljke u takvom stanju.Mogu li biljke izvući puni potencijal ako ih ostavim do kraja iako nemaju velike listove ?????Nadam se da ste svatili pitanje ,malo sam naduvan pa teže ide,znate kako je .
Ovom prilikom se zahvaljujem vutra forumu i svim članovima jer sve što znam o growu tu sam naučio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Green 100%

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Priroda radi najbolji posao to nam je svima jasno.
Kad biljka cvijeta pod normalo je da lišće žuti i pada,ja sam jedne godine imao biljku krajem 9 mjeseca koja nije više imala ni jedan list sam hedove i stvar je radila,samo ostavi biljke vani da sazrije to kako treba.Bilo bi dobro da u vodu zamutiš neku prihranu i rokneš to po njima.
Na kraju ćeš biti zadovoljniji nego sad :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
madball je napisao(la):
Pozdrav svima,
Nikad prije nisam gajio ovu prekrasnu biljku ,ali ove godine sam se odlucio za outdoor .Bilo je komplikacija raznih al eto na kraju se sve polako privodi kraju i bliži se berba.Krajem treceg meseca posadio sam neko seme iz vutre koju sam kupovao,nekoliko vrsta razlicitih hibrida....uglavnom neka ne baš dobra vutra,tipična uličarka. Iz nekih ličnih razloga nisam bio u mogucnosti ici na sajt od 1.8. pa do jučer biljke nisu bile zalivane a samo je jedna kiša pala u tom periodu.Jučer dođem i nađem 4 biljke visine od 180-220 cm pogođene sušom.Ovo veliko lišće je otpalo skroz ,još su ostali živi samo oni manji listići koji rastu iz hedova.Hedovi još nisu za branje treba im bar još 2 tjedna minimalno.Uzeo sam sa svake biljke po jedan hed i stavio u papir te stiskao peglom za kosu i na brzinu osušio i preeeeeeeeezadovoljan sam radom.Ja i frend nepomično ležali sat vremena nakon sto smo zapalili.Također sam fasciniran opojnim mirisom i time kako su lepljivi hedovi.Koda ih neko umočio u smolu.Sad me zanima,budući da je lišće opalo a ostalo samo to sitno oko hedova dal da čupam biljke ili da ostavim još.Definitivno trebaju još stajati,ali problem je taj sto nema velikog lišća pa neznam jel bez njega hed onako sam s onim malim listićima može upijat svetlost i ima li koristi ostaviti još biljke u takvom stanju.Mogu li biljke izvući puni potencijal ako ih ostavim do kraja iako nemaju velike listove ?????Nadam se da ste svatili pitanje ,malo sam naduvan pa teže ide,znate kako je .
Ovom prilikom se zahvaljujem vutra forumu i svim članovima jer sve što znam o growu tu sam naučio.

ne brini ti za nju, samo je ostavi... neki ljudi namjerno sijeku veliko lišće, ostavljaju gole hedove samo sa tim malim listićima jer navodno onda biljka svu svoju energiju usmjerava u hedove...

ja sam isprobao na jednoj biljci i nema primjetne razlike, čak je možda malo mršavija nego one koje imaju lišća no nema to veze...

uglavnom, samo zalijevaj biljke, daj im jednu dozu gnojiva za cvjetanje i gledaj kako se hedovi još više pune i maste...

sretno! čuvaj se i pamet u glavu!
 
05.03.2011
17
6
0
39
metalmaniac i Blade hvala vam puno na savjetima...odlučio sam danas otic do sajta i dobro zalit i prihranit biljke.Kupio sam Plantella Cvet tekuće gnojivo.Na uputama piše da se dozira na nacin da se 15 ml plantele pomiješa sa 2 litre vode.Biljke nisu prihranjene jos od 15.7. kad su dobile posljednju dozu Plantella organic s NPK omerom koji pogoduje vegetativnom delu rasta.Od tada nisam nicim gnojio.Nazalost nisam mogao dolazizit na sajt.Sad planiram da svakoj biljozi dam duplu dozu gnojiva i dobro zalijem vodom.
Nadam se da im dupla doza neće naštetit i da će se hedovi napumpat i zamastit kvalitetno iako sam vec sad prezadovoljan. Što mislite jel pametno sada dati duplu dozu gnojiva za cvetanje.Planiram ih još drzati na zivotu bar 20 - 30 dana.Svi odgovori i mišljenja dobro došli.
Pozdrav svima !!!
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
alo ekipa,da pitam kad bi ovo moglo bit zrelo za branje,po mojoj procjeni jos nekih mjesec dana je nebi skidao,ali vrijeme je doslo neko sj*bano,temperature su pale za par stupnjeva i kisa pada i oblacno je nonstop,gotovo je ljeto :eek:hno:
tako da sam mislio da ih uberem nest ranije,neznam recite mi vi ja nisam jako iskusan ovo mi je 1. grow btw..
i da,na ovim malim sporednim hedicima na dnu gdje rastu iz stabiljke,sa svake strane su se pojavila ko neka mala jaja,nez mozda vise lici ko neki pupoljak,neka su jos zatvorena a iz nekih izlaze ko neke smedje 2 pistile,da nije slucajno hermic,poludio bih.to nisam uspio slikat jer mi mob ima losu kameru,no da vas ne zamaram tu su slike:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
eto znam da nije neki urod al ja sretan za 1. put,bar nije totalni fejl :banana_rasta:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
spongebong ne beri brigu, ako iz tih kuglica izlaze pistile onda nisu jaja, to su samo malo veći kalyxi...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
to su ženski cvjetovi, tj. izdanci iz kojih izlaze one dlačice karakteristične za ženski cvijet, pistile...
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Berba hoces neces



Uploaded with ImageShack.us
pict0001jg.th.jpg


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
pola grane od 1,5 m duzine ostat ce neiskoristeno, headovi se jos nisu razvili tako da se ne isplati snjima za..ti i susiti ih. inace cijela grana bila dugacka 2,5m.



jucer cijeli dan padala obilna kisa i pukla najdeblja grana(najbliza korijenu).
 
13.08.2009
12
6
0
53
Ima li netko od stručnjaka mišljenje o ovome ... ima li smisla čekat ili ne.... nemam pojma kad je procvala ni kada je posadjena.
Hvala na odgovorima
800x600oc.jpg
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Dobra slika. :thumb:
Ali ja po njoj ne mogu nista zakljuciti.
Bilo bi cool ako bacis sliku cijele biljke jer ovaj vrh izgleda prejebeno! :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
cevoalen je napisao(la):
pa nisam pratio niti vodio neki dnevnik sa datumima ili to.... izraslo .... ali nije nitko odgovorio na pitanje.... dali da se bere ili ne još?
ovo je druga
640x480l.jpg

Ja neznam. :ludaci_lol: