Berba / harvest - procjena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.03.2017
125
236
43
33
Wild West
Kralju sve te u potpunosti razumijem. Stvarno sam na stranici nasao rijesenja za sve sto si nabrojao, nisam spamao nego citao i za ne povjerovati je sa cime se sve nasi poljoprivrednici susrecu i protiv cega se bore. Ipak za pohvalu je da su skoro sve "prohakali" osim ovog mraza :D

Stavljao sam agromrezu preko njih da bi ih koliko toliko zastitio. Mraz se valjda pohvata po toj mrezi pa ne pada direktno na cvijet a i temperatura je kao ispod mreze za 1-2 stupnja veca.
To su pozitivne strane mreze naravno.
Lose je sto je jako upadljiva, pogotovo u jesen i poslje prvog mraza kada sve lisce dobije zute i crvene boje a ona se zeleni u sred nicega. Biljka sama od sebe odurdara od okolice, dodas tome zelenu mrezu i eto ti mete :D plus vjetar i ostale zaje***ije.

Sto se temperatura tice to i nekako, ne znam samo dali u outu vrijedi da biljka stane s razvijanjem ispod 15 stupnjeva, odnosno povis 30 kao u indooru.

Ne brinem toliko za gramazu (zapravo ovisi koliko izgubis zbog hladnoce) koliko do toga da mi biljka nebi "preminula", odnosno ne znam koliko mraz moze da ju unisti. Jer gledajuci na ostalo povrce i voce, mraz im dodje kao onaj "kosac smrti" :D :D

@Felipe007
plijesan se siri brzo, koliko brzo to ne znam. Definitivno je najbolje sto prije otici odstraniti zahvacene dijelove. A za harvest sacekaj savjet nekog iskusnijeg growera , i ja vodim bitku sa svojim kad i jos koliko :D
 
Poslednja izmena:

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ostavi jos najmanje tjedan dana, a za dva tjedna bi mogla zavrsit. Nemoj vise gnojiti. I imas jeftino za kupiti mikroskope ili lupe, pa pogledas trihome i znas na cemu si. Ovako samo nabadas otprilike.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
frisian duck, 8 nedelja cvetanja napunila...izgubio/zaturio negde mikroskop, pa moram da se posavetujem, hoce li biti spremna za sledeci vikend?
 

Prilozi

  • IMG_20171013_164639.jpg
    IMG_20171013_164639.jpg
    341,3 KB · Pregleda: 89
  • IMG_20171013_164818.jpg
    IMG_20171013_164818.jpg
    351,7 KB · Pregleda: 93
  • IMG_20171013_165201.jpg
    IMG_20171013_165201.jpg
    334,2 KB · Pregleda: 82
  • Sviđa mi se
Reactions: Prcula

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
659
3.093
163
Osetim miris vasih hedova
Pa muzijake ne uzgajam :rolleyes:
Da, ima dosta semena, zanimljivo je da sam i prosle god to seme sadio i samo ta biljka ima semena, ne znam, nije bas bas semenjara oprasena al ima podosta semena al ne u hedinama da je prepuna da se bas okom vidi, nego onako naidjes na koje, znaci za branje je ?:D
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Ja bi sve skidao na prve znakove budi.Govorim jer bas jucer sam bio u "sumi" i shvatio da "malo"bodji ili pljesni kroz 20 sati upropasti 70% biljke...Govorim iz vlastitog iskustva.A dali postoji nacin kako to drukcije odraditi..neznam.Ali vjerujem da ima ko zna..pricekaj:):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator
27.11.2016
12
25
3
36
pozz ljudi, imam mali problem, na slici br 1. je blue cheese, počela cvjetat kraj 8, nisam 100% ziher. Čini mi se dosta prazna, sl 2 i 3 su vrhovi s nje. U samom početku cvjetanja, sam odrezo 3 grane zakržljale i jednu zabio u zemlju i ona se primila, sl 4. E sad obe su biljke bile izgledom iste, osim što je mala bila dosta praznija, al u zdanjih par sunčanih dana mala je smeđe pistile zamjenila bijelim, i mislim prestigla punoćom veću biljku.

Šta da radim, imam osječaj da ova veča stala u razvoju dok mala podivljala, ja ne konzumiram vutru, ovo sam htio malo ulja napravit za kremu, za staru (ima rak kože), pa bar da nešto izađe, jel se može to još pustit, jer ove neke dlačice su dosta smđe i suhe, da ne bi propalo i ako se može treba li pognojit? E da , gledo sam povečalom, al ima svega, čak i par
amber, ne kužim se u to, a nemogu poslikat.... Hvala
v1.jpg v2.jpg v3.jpg m1.jpg m2.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.