Berba / harvest - procjena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Harvest.png
Nasao sam ovaj graf vezano za harvest i ako je on istinit ispada da je bolje pobrat prije nego kasnije, jer kasnije nivo thc-a brzo opada i to poprilično. Narvno, jako je tesko pogodit kad ambera ima točno 10%., pogotovo sa povećalima za 2,5$

Čini mi se da sam napravio gresku na svom proslom grow, radilo se o Durban poisonu, koji je nekak na kraju ispao nekonkretan, sve super, rad odličan, nema zabijanja i kauč locka, samo akcija i pozitiva, ali to jednostavno ne traje drugo i normalno mi je kroz veče zapalit vise buksni jer poprilično brzo pusta i vraćaš se u normalu. Sve sam napravio po PS-u, ali jednostavno na kraju DP nema onaj kick koji bi (ja mislim) trebao imat.

Po kojim jos parametrima je dobro ocjenit da je biljka pri kraju, tj u thc peak-u?

Unaprijed hvala i LP
 
15.04.2017
364
1.060
143
Kazu... Thc-a najvise ima kada su cloudy, milky ili kada 60-70% pistile pocrvene i uvrnu se u hed. A thc opada kada oni dosegnu level cloudy/milky poslije prelaze u crvene, zavisi.. Primjetio sam da neki ostanu i clear/cloudy ne pocrvene al izgledaju deformisano. I mislim da je bolje svakako ranije skinut nego cekat jos 10 dana. Nekad, zavisi i u 5 dana oni se mogu brzo transformisati iz clear u cloudy ili iz cloudy/amber u deformisani.

Nadam se da ce jos neko podijeliti iskustva o mikro svijetu :)
 
Poslednja izmena:

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Po meni ima logike da se prate trihinomi i njihova boja, ali u praksi je to dosta teze nego u teoriji. Ono pregledat cijelu biljku i odredit koliko % ima ambera.

Ako se kao grouchy, vodimo samo datumom, tj vremenom provedenim u bloomu, kako ga ispravno mjerit? Koliko sam ja skuzio, onaj prvi tjedan nakon flipa se ne računa jer je to jos neka prelazna faza vege-bloom, (posto biljka ne moze u jednom ciklusu dan-noc skuzit da je prebacena na bloom mod). Tako da ja taj prvi tjedan nakon flipa ne računam u ukupan broj bloom dana. Jel to ispravna metoda racunanja?

Steta sto se i drugi sa iskustvom nisu uključili u ovu poprilično zanimljivu i vaznu temu :D


Sad bas gledam i računam, bit ce da sam zajebao nesto.

Uzeo sam DP sa dutch passiona i tamo pise da je bloom 8,5 tjedana->60 dana, a moj harvest je bio na 99, od toga 70 na 12/12, sto bi značilo da sam pretjerao za tih kritičnih 10 dana kad količina thc-a drastično pada.

Sad je opet pitanje racunajnja tih prvih tjedan dana blooma, (dal se racuna ili ne) a iskreno vise se ni ne sjećam jel sa ga uracunao u ukupno brojanje kod durbana :)
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
da brate, ali ja radim samo aut.
2015 cini mi se, bas sam pratio trihome i cekao cekao i cekao i dodje bre 4 novembar da skinem skunk#1 i ...
pusaona, mislim radio je on, ali dosta slabije nego ubrana proba i na silu osusena polovinom oktobra., kako i ne bi kad je proslo 70 dana. a bio amber skoro full.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Jojoman

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav, meni je najbolje kada probam. Uvijek prije roka (po papirima) pregledam mikroskopom i zapalim, ak je meni dobra ja je skidam ali to je opet individualno, ja osobno volim kada je biljka na vrhuncu thc-a. Nekome drugome nebi to odgovaralo.
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Koliko sam ja skuzio, onaj prvi tjedan nakon flipa se ne računa jer je to jos neka prelazna faza vege-bloom, (posto biljka ne moze u jednom ciklusu dan-noc skuzit da je prebacena na bloom mod). Tako da ja taj prvi tjedan nakon flipa ne računam u ukupan broj bloom dana. Jel to ispravna metoda racunanja?

Uvijek prije roka (po papirima) pregledam mikroskopom i zapalim,

Jel mozes potvrdit moju teoriju u praksi, znači zanima me taj prvi tjedan nakon prebacivanja, njega racunas ili ne?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dubi

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Cvjetanje se računa od kad biljka počne cvjetat, ne od trenutka flipa na 1212 niti od pokazivanja spola (preflower) nego kad se formiraju prvi čičci, odnosno 10/20 dana od flipa.. Bar su mene tako na forumu naučili i kad se tim vodim, obično završe po papiru, tjedan gore..
Sad bas gledam i računam, bit ce da sam zajebao nesto.
mislim da se nisi zahebo
Zato u dnevnicima mozes vidjet npr 30 dana na 1212, 17dana cvjetanja i sl.
Edit: u zadnjem growu biljke su mi procvjetale prva, 25 dana od flipa, a nakon 15dana je spol pokazala, dosta ovisi i o duzini vege odnosno starosti biljke, manje biljke trebaju vise vremena na 1212 režimu da procvjetaju od onih s 40dana vege npr.
@shaolin monk ,da, dobro si čuo, trihinomi nastavljaju sazrjevat jos i nakon branja, kao vino, što starije to bolje
 
Poslednja izmena od urednika:

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Cvjetanje se računa od kad biljka počne cvjetat, ne od trenutka flipa na 1212 niti od pokazivanja spola (preflower) nego kad se formiraju prvi čičci, odnosno 10/20 dana od flipa.. Bar su mene tako na forumu naučili i kad se tim vodim, obično završe po papiru, tjedan gore..

Ako je tako, sad bas gledam svoj tekući kalendar, prebacio sam ih 16.04. na 12/12, a relano su počele sa bloomom oko 01.05, LSD tjedan kasnije. Sto bi značilo da ako recimo Critical ciljam na 57. dan (po Barneyu 55-60 dana) to bi onda bilo 26.06.
Lsd je npr. po Barneyu 60-65, ciljam ga na 63, to ispada harvest 10.07. A ja planirao sve završit sve u 6 mjesecu.

Back on my prvi grow, po tome ispada da nisam puno fulao, tj da nisam racunao tih 10ak dana koliko treba da bilka krene cvjetat, jer durban je poprilično brzo procvao, tipa 3-4 dana, jer je bio sam u boxu i jako dobro razvijen kad je prebačen na 12/12. Ova drugi grow je poprilična guzva u boxu i trebalo im je duze da procvatu.

Znači matematički gledano Durban sam skinuo 7 dana kasnije nego je trebalo po "papirima" i očito je to bilo dovoljno da cijela masa ne bude u full potencijalu.

Skinuo sam jedan popcorn sa Criticala i probat cu ga kroz par dana pa cu vidjet gdje sam :D
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Opet kod indice i sative ne gledas trihinom jednako, kod indice je poželjno više ambera dok sativu ljudi skidaju na mlječnim koliko sam skuzio.. Nisam stručan za sative baš ali tako sam ja bar shvatio,. Da ne zatrpavamo temu nepotrebno, ima milion dnevnika Srale, pogledaj malo dnevnike od ekipe iz GS, ovih najboljih growera na forumu pa ces vidjet da biljka za koju pise da cvjeta npr 56 dana,skida se na 70+ dana 1212(taman tih 2 tjedna od flipa sta spominjem)
Ps. Za critical, ja sam uočio prve amber u 8tjednu cvjetanja, a već sam bio u 11 na 1212,klon njegov isto tako, i ti ces najbolji odgovor znat praćenjem trihinoma, pa vidi kad ti se koje brojanje najvise bude poklapalo. Iskreno ja ne gledam % ambera, čim ugledam prve, sutradan skidam biljku, mada to nekad zna bit prerano, po meni bolje ostavit duze nego skinut ranije ali eto.. Kako kome
 

Yi_

10.05.2018
63
50
18
i tu čekam odgovor već 3 dana , dajte ljudi. Ili ste svi pocrkali od vručine ili ste na godišnjem prepušeni ko deve pa nemate snage? Dajte vi koji imate još energije
 
  • Haha
Reactions: grouchy