berba

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.01.2010
22
0
0
39
interesuje me sta ce da se desi ako se biljka ubere malko ranije....imam dve biljke i jedna je vec dobro zrela a druga nije bas ali ima dobar hed i kad je pipnem mekana je ali se prsti lepe....posto nemam mogucnosti da ih razdvojeno susim...moram ih poseci u isto vreme....da mi nebi ova druga propala...sta ce da se desi ako ih uberem obadve a jedna ima samo malo ovih smedjih dlacica ali lepe se prsti kad je pipnem?????hvala unapred svima
 
16.01.2010
22
0
0
39
brate rado...ali nemam kako....socijala.....ma interesuje me samo.,...sta se desava ako se ubere ranije....kakva ce da bude ?
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
ako se ubere ranije dobit ces manje na kolicini a i na kvalitetu neznam kako nemozes nesto inprovizovati da osusis jednu biljku dok druga cvjeta ili ostavi ih jos pa kad ova bude spremna onda ih zajedno poberes ja ti nebi preporucio da je poberes prije vremena jer ona zadnje dvije nedelje se bas zdeblja,bez slika nemoguce je dati neki koristan savjet a sta ce ti biljka koja ce imati slab rad,kad si se vec toliko trudio nemoj na kraju da se zeznes,nemoj zaboraviti ispirati zadnje dvije sedmice i zadnja dva dana u mrak da dobijes vise trihinoma,
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
cvet bas izgleda nezrelo,ali i nedostatak azota..znaci moguca smanjena kolicina i pored cekanja.. sto se mora nije tesko......ali steta da ne saceka u svakom slucaju.
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Ovdje sam našao da se biljka bere kad cvijetni nastavci poćmu dobivat smeđu boju, sad postotak nije važan, a na netu kažu da kad ''trihociti'', ili kako se već zovu one bijele dlačice na hedovima što gledamo pod mikroskopom, počnu mjenjat boju...e sad, na mojoj biljci je već preko pola nastavaka posmeđilo, ali se hedovi još bjele,tj ti trihociti još nisu poćeli žutjeti....dali da berem ili ne još???
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Hvala, He-man, vide se oni samo se ne može odredit u kojem su stadiju razvoja, ali mislim da su trenutno baš milky boje jer su hedovi ful bijeli, ali nije važno, sutra naručujem micro., nadam se da neće požutjeti do tada...
ps, našao sam neki za 100 kn od 60-120x, hoće li to biti prejako??'