Besplatna pravna pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Kak si mogao birati covjece? Meni su uterali to pisanje, a 1 kroz 1 je da ce bit pozitivno

Evo ako nekoga zanima, pricaju na legalisu da umjesto pisanja dobijes novcanu kaznu. Googlanjem sam saznao da ti ne mogu pak sudit po kaznenom ako su te vec osudili prekrsajno.
http://legalis.hr/topic/100526-zaštitna-mjera-odvikavanja-od-ovisnosti/?tab=comments#comment-521307
tek toliko da potvrdim jer sam bio u sličnoj situaciji, samo je meni sutkinja na prekršajnom odmah objasnila kako stoje stvari jer također nisam imao namjeru prestat pušit...tako da se najbolje ne pojavit na pišanju i nikom ništa :D:D

a ovo ti je detaljniji odgovor (objava 10. 05. 2018.):
https://www.vutra.org/threads/pitanje-u-vezi-testa-na-thc.1545/page-15
 
Poslednja izmena:
19.02.2019
44
16
8
28
Zagreb
Badi, jesi dobio kakvu novcanu kaznu onda? I cekaj, kaj nitko nije dosao po tebe niti nista? Malo mi je cudno to da kao ide dovedbeni nalog, a nitko ne reagira niti nista.
Iz tvojih usta u Bozje usi hahha
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
...ja sam inzistirao na novčanoj kazni, a pošto sam tada još bio i nezaposlen prvo me pitala..."s čime ja mislim platiti kaznu 5000-20000 kn?"...a potom me i uvjerila da rađe uzmem to liječenje (pišanja), jer da se ionako ne trebam pojaviti i neće se ništa desiti...ja također nisam vjerovao u to i cijelo vrijeme sam se pitao da li da odem ili ne...zadnji dan, do kad je bio rok da se kao trebam javiti ili će kao "doći po mene" sam skoro i otišao jer sam cijelo vrijeme i mislio da me ova hoće prevarit, te zašto bi ona sad odjednom od svih baš meni to rekla, al kao što kažem kasnije kako je vrijeme prolazilo, ništa i nitko mi nije dolazio doma, tek tad sam se uvjerio da stvarno nije muljala...ma legenda ;) ...također mi je na pozivu pisalo da ako se ne odazovem da će izdat dovedbeni nalog u nadležnu policijsku postaju :murija: ali svejedno nisam otišao i evo dan danas ništa :D btw. imam i frenda koji je to napravio već prije mene, samo je on sam probio led jer mu se jednostavno nije dalo doći hahah
 
Poslednja izmena:
19.02.2019
44
16
8
28
Zagreb
Znaci novcanu nisi dobio radi nepojavljivanja? Jer citam da ekipa pise da ak se ne pojavis dobijes novcanu pa ono da znam kaj me ceka jer ne planiram ic na to. Uz posao i sve obaveze nemam vremena jos klipsat tam, a i ne planiram prestajat hahahaha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
...ja sam inzistirao na novčanoj kazni, a pošto sam tada još bio i nezaposlen prvo me pitala..."s čime ja mislim platiti kaznu 5000-20000 kn?"...a potom me i uvjerila da rađe uzmem to liječenje (pišanja), jer da se ionako ne trebam pojaviti i neće se ništa desiti...ja također nisam vjerovao u to i cijelo vrijeme sam se pitao da li da odem ili ne...zadnji dan, do kad je bio rok da se kao trebam javiti ili će kao "doći po mene" sam skoro i otišao jer sam cijelo vrijeme i mislio da me ova hoće prevarit, te zašto bi ona sad odjednom od svih baš meni to rekla, al kao što kažem kasnije kako je vrijeme prolazilo, ništa i nitko mi nije dolazio doma, tek tad sam se uvjerio da stvarno nije muljala...ma legenda ;) ...također mi je na pozivu pisalo da ako se ne odazovem da će izdat dovedbeni nalog u nadležnu policijsku postaju :murija: ali svejedno nisam otišao i evo dan danas ništa :D btw. imam i frenda koji je to napravio već prije mene, samo je on sam probio led jer mu se jednostavno nije dalo doći hahah
Kad daju nalog za nečije privođenje, ti to saznaš, recimo kad te zaustavi prometna i provjeri dokumente. Tako su mog starog za 400kn nekakvih sudskih troškova, izdali nalog za privođenje. Nakraju, kako je ostavio auto, gdje nije smio i pauk auto uzeo:)
Uglavnom, doma nije došlo nikakvo obrazloženje!
To možeš provjerit, probajuči podiči potvrdu o nekažnjavanju. To je potvrda, da se ne vodi sudski proces protiv tebe. Pravu potvrdu o nekažnjavanju, možeš podiči samo u palači pravde . Ja sam to morao podignut, kada sam išao radit kao zaštitar!
Mada, za Canabis samo troše trakice, koje nisu jeftine, pa vjerojatno napišu, da si bio i sve 5
Osobno nisam bio, ali frend je. Kaže, da je to smiješno, kako to provjeravaju. Više ni nemaju čaše sa tempomatom, pa možeš od nekoga ko, nije stoner uzet mokraču. Nekad si to mogao, ali si je morao držat među nogama, da bude 37°. Jer te čaše su napravljene, da se nemože donosit tuđa mokrača, jer pokazuje temperaturu:)
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Samo...potvrdu o nekažnjavanju možeš podići na bilo kojem Općinskom sudu, neovisno o mjestu prebivališta/sjedišta.
Iznimke su: Općinski građanski sud u Zg, Općinski radni sud u Zg, Općinski prekršajni sud u Zg i Općinski prekršajni sud u Splitu koji ne izdaju uvjerenja.
Ja sam dizao više puta na Općinskom kaznenom sudu u Zg (Ilica 207). :thumb:
Palača pravde je Općinski građanski sud.;)
 
Poslednja izmena:

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
To šta si ti podizao je, potvrda da se ne vodi sudski proces protiv tebe.
Podižem ga svake godine!
U Ilici, preko puta pivovare.
A, potvrda o nekažnjavanju se podizala u palači pravde i ona se traži na poslovima, koji zahtijevaju nekažnjavanu, osobu.
Recimo, dobiješ uvjetnu na 6 mjeseci zatvora, sa 2 godine kušnje(2 godine uvjetna za 6 mjeseci zatvora).
Nakon šta je prošlo 2 godine u Ilici možeš dobit potvrdu o nekažnjavanju. To je potvrda koje traže firme, da se osiguraju, ako te prime za stalno, a ti moraš 3 mj.u zatvor.
Slučajno svake godine radi posla moram podizat tu potvrdu. 15542796695781811890918065706307.jpg ovo je ostalo kod mene, jer sam i ja mislio, da moram dobit potvrdu o nekažnjavanju, a ne da se vodi sudski proces protiv mene. Inače u Hr.nebi nitko mogao radit!
2000'te sam išao u Sokol Marič i jedino za takve poslove(bank, Fina, uglavnom postoji popis za poslove, za koje nesmiješ biti kažnjavan!
Znam dosta ljudi, koji su kažnjavani, bili u zatvoru i mogu dobit potvrdu o nekažnjavanju ili ti, da se protuv tebe ne vodi sudski proces. 15542805541666885199457172319745.jpg
.
Ako, recimo ideš radit u Finu, onda te pošalju na sud, da podigneš potvrdu, da nikada nisi kazneno progonjen i da nisi bio u zatvoru. Te, da se protiv tebe ne vodi nikakav sudski proces. Znači, tu potvrdu te nemože tražit za rad u skladištu, osim ako ne brojiš lovu:)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Ribadow and Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Imaš pravo :thumb:...sad shvaćam...jedno je uvjerenje a drugo je potvrda iz kaznene evidencije...nisam imao pojma da se može i ovo drugo tražiti :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
19.02.2019
44
16
8
28
Zagreb
Po pitanju pišanja i te zastitne mjere o kojoj sam se bio raspitivao sam saznao sljedece
Cuo sam puno prica, nece ti nitko nista ako ne ides itd. I ja ne budi lijen pitao tasta. Covjek je inspektor i rekao mi je vrlo jednostavno da se ne za*ebavam i da odradim kaj moram pa dalje da nastavim kak cu htjet. Zakoni su se mjenjali i da iako u vecini slucajeva nitko nece provest taj dovedbeni nalog, ako se tužilaštvo zainati vrlo lako mozes zavrsit u prdekani, kao sto mozes i popit ogromnu novcanu kaznu, da ti doma dolaze na provjere. Nece ti se brisat da si pao, imat ces problema kad ces ic na liječnički, tipa za autoskolu, jer u kompjuteru stoji da se nisi pojavljivao itd.
Stoga savjetujem svima koji su u mojoj situaciji. Mani se nase drage biljke na tih par mjeseci, drugi put pamet u glavu i odradi kaj trebas.
Ne znam doduse da li je sve posve tocno, ali obzirom da je sve rekla-kazala, rade pusti vutru, nego da zavrsis u prdekani.
I da, prekrsaj je to, ali mi je rekao da i radi prekrsaja ti mozes u zatvor. Sad da li te terete radi necega drugog, ne znam. Govorim o RH. I ponavljam, ako itko ima tocne informacije i da je u skorije vrijeme, neka pise.
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Jel moguce da se posjedovanje tretira kao kazneno djelo, sto bi u mom slucaju zancilo opoziv roka kusnje i zatvor... Jer nigdje u zakonu nije propisano koliko je kazneno a koliko prekrsajno. Naime, dobio sam poziv na raspravu za kazneno djelo od prije koje godine ,ni par mjeseci nakon sto su kod mene nasli u jednoj kesi nekoliko grama, a nisu pisali kaznu, samo zapisnik.
 
Poslednja izmena: