Bez semenki?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.03.2013
26
23
0
59
Mordor
Dešava mi se to da od svog dilera dobijam takvu robu da na hedovima uopšte nema semenki, već neke male bele mekane trougliće koji uopšte ne uspevaju sa klijanjem.

Da li se iko susretao sa ovom pojavom i šta je to uopšte?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
verovatno to sto kaze mav... il je opraseno a nije dozrelo... mada rektko cujem ljude da kukaju sto im diler nije uvalio gomilu semena... al dobro, ako ne mozes do semena na drugi nacin, pitaj ga za isto
 

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
da se nadovezem na temu... dobio sam nekoliko semenki koje su svetlo zelene boje, stavio sam ih u casu s vodom posle 24 sata nisu potonule, posle sam ih stavio u maramicu natopljenom s vodom u kesu "vakumiro" i na prozor i jos nisu proklijale.. jel vredi da cekam il?
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Ako su svetlo zelene - skoro bele, onda verovatno nevaljaju, nisu sazrele. Mozda ako pokazes sliku moze neko da ti potvrdi... U svakom slucaju nemoj jos bacati. Ostavi jos koji dan, nista te ne kosta da sacekas... mozda neka proklija.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
svjetlije-tamnije-sitnije-krupnije..to nema veze..bitno je da je sjeme dozrelo kako treba i da je zdravo.
npr. sativastije sorte chesto imaju sitnije sjemenke koje su chesto manje prosharane i svjetlije..ali to ne znachi da sjemenka ne valja..

dok ih ne stavish u uvjete pogodne za klijanje ne mozhesh znati koja che proklijati a koja neche..naravno-ako su zdrave sjemenke.
najjednostavniji test za vidjeti dali se sjemenku uopche isplati stavljati na klijanje je o to da ju stavish izmedju dva prsta ( palac i kazhiprst ) i lagano stisnesh..one koje su chitave imaju shansu da proklijaju.
nema tu neke velike mudrosti.

( pred par mjeseci sam chula teoriju kako prepoznati "zhensku sjemenku"..vishe se niti ne sjecham same teorije.sjecham se samo moje nevjerice..obzirom da mi je "teoriju" iznosila osoba koja konzumira povelike kolichine trave i smatra se poznavateljem...ok.ne moraju se svi kuzhiti u uzgoj..ali ..ako ne neshto ne znash ili nisi siguran..pametnije ti je i bolje za sve da shutish....eto..napisala sam ovo chisto zbog moguchnosti da ta osoba posjechuje ovaj forum.)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
zlavjestica je napisao(la):
dok ih ne stavish u uvjete pogodne za klijanje ne mozhesh znati koja che proklijati a koja neche..naravno-ako su zdrave sjemenke.
najjednostavniji test za vidjeti dali se sjemenku uopche isplati stavljati na klijanje je o to da ju stavish izmedju dva prsta ( palac i kazhiprst ) i lagano stisnesh..one koje su chitave imaju shansu da proklijaju.
nema tu neke velike mudrosti.
:thumb:
 
03.03.2013
9
0
0
Gledajte to nejde teko nabavi 6 sjemenki stavi te sjemenke u nekom papiru suhom papiru da izgubi miris jel kad ima miris onda nevalj ali to nije bitno dakle onda stavi taj papir u suhoj vazi GODINU DANA onda je možeš posadit
 

SoStoned

Aktivan Član
01.05.2013
74
87
18
35
Grass haj posalji malo te svoje travulje,po tvom postu bih rekao da je jako kvalitetna :D

@Ja sam dobijao svakavih paketa,punih sjemena ali i one u kojima ne mozes naci bas nijednu sjemenku.
Uvjek su me jace udarale vutre bez sjemenki sto je i logicno.A vidi sada...Prije nego sam se uclanio ovdje,citao sam malo forum i vidio jedan post u kojem lik objasnjava da su najbolje tamnije sjemenke za saditi i da se provjeravaju tako sto ih stisnemo izmedju dva prsta.Eh sada na ovoj temi vi kazete da nije to bitno...Fakat me samo zbunjujete :/
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
veće šanse da su "zrele,jake i generalno OK" imaju semenke koje ne puknu kad ih stisneš .naravno,ovo nije jedino pravilo,ali bar pomaže(u stvari,trule i nedozrele semenke puknu kad ih stisneš-ali to svejedno ne znači da će ove druge 100% uspeti..)
anyways,boja nije toliko bitna,niti veličina
ja sam recimo čuo da "samo tigraste valjaju" što je težak bullshit,jel boja i kakvoća ionako zavisi od sorte do sorte.
u prošloj turi su mi nikle gotovo sve male,crne...ma ono,izgledaju k'o zrno bibera-al' je zato dž. bila vrh.
nema pravila
jedino ako su reg. staviš malo više-svi znamo zašto

e,a to oko prepoznavanja "ženske" semenke-i ja sam čitao o tome...navodno,ako klica izbije SA STRANE onda je ženka,a ako izbije NA VRHU semenke(gde je ono udubljenje,i gde,bar po meni,i TREBA da izbije) onda je mužjak...
totalni fail
al' ajde
baš me zanima,jednom ću morati to da testiram :)

evo ga i ovaj metod,još ludji,pa ako nekog zanima,nek se igra :)
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=172569
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ako je sjemenka od grassa-onda je mushka..a ako je od vutre,trave,marihuane-onda je zhenska

shalu ( loshu ) na stranu...evo na shto sam nedavno nabasala negdje u bespuchima interneta :


jos jedna od quaziteorija o raspoznavanju mushkih/zhenskih sjemenki

edit: sorry..tek sam naknadno skuzhila da je to istas pricha kao shto je loop stavio..samo shto sam ja samo na sliku naletila...pa nisam imala pojma da tema postoji na icmagu
 
11.07.2019
12
6
3
46
Posle koliko vfemena nako branja semenke mogu da se stave na klijanje? Da li je pptrebno da se malo osuše ili mogu dirsktno sa biljke.... Nisam mogao da nadjem na forumu nešto o ovome.