[BHO] Home-made guide

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Evo napokon da uhvatim vremena da se ispishem guide kako spada :D

Guide ce radi preglednosti biti podjeljen na 3 dijela (klik za otvoriti) - svaka sa slikom i postepenim objasnjenjima napomenutog djela procesa


IMAG1268.jpg

Potrebni sljedeci materijali :

1. Butan (sto cisci to bolje, preporucam Zippo cisti Isobutan jer je najselektivniji = najcisci proizvod ali zato i najmanji yield. Ukoliko vam ne smeta veci spektar terpena i ostalih kanabinoida mozete i druge butan brandove plina koristit samo pazite da nije mjesan s propanom i slicnim ko ovi najjeftiniji. David Ross su sasvim prihvatljivi, i imate ciste bas butane za extrakciju za kupiti na takvim shopovima poput ovog u EU = https://verdampftnochmal.de/products/en/Premium-Butane-Gas

2. Papirnati / rucni ubrus - bezbojni i bezmirisni, sluzi kao filter

3. Medicinska gaza - sterilan filter za materiju

4. Medicinska sprica 20ml - sluzi kao zamjena za staklenu tubu kroz koju prolazi butan

5. Ljepljiva traka - sluzi za obljepljivanje filtera od stjenke sprice nakon zatvaranja

6. Zip-tie traka - sluzi za ucvrscivanje filtera na spricu

7. Skare - za rezuckanje... treba također i nož zaboravio sam ga u sliku ubacit :p

2.jpg
1. Izrezete komad papirnatog ili rucnog ubrusa (moze i WC papir) bitno je samo DA SU BEZ DODANIH MIRISA, dakle cisti papir.
2. Presavijete ga u pravokutnik ili kockicu malenu jedanput na dva dijela (moze i dva put ukoliko ste uzeli veci komad)
3. Ugurate ga vrhom prsta lagano da sjedne u spricu
4. Gurnete ga plungerom od sprice do kraja tako da sjeda uz gornju ovu malu tubicu ( u nju ce ici plinska boca i ovako sprjecavate blowback stuffa kroz tu rupicu)

3.jpg

1. Prerezete negdje na pola ovu izlaznu tubicu malu na vrhu sprice
2. Okrenite noz i napravite okomiti urez od par milimetara - sluzi kako bi vam plinska boca mogla lakse sjest unutra (ne rezite preduboko jer mora pruziti tight grip plinskoj boci kako bi vam olaksalo stvoriti pritisak butanom dok stiscete kanistar s plinom od spricu)
3. Nozem odrezite sto ravnije moguce i sto uze uz rub onog donjeg dijela sprice s prstohvatom
4. Odrezani prstohvat sto ravnije

4.jpg

1. Pocnite puniti spricu materijalom - lagano punite al onda s plungerom pritisnite i stisnite sto jace da se staff skompresira unutra jako.. sto jace to bolje ukoliko vam ostane lufta u sprici necete staff oprat efikasno ko ovako sto je nabijeniji unutra. Takodjer se preporuca da imate STO VISE USITNJEN STAFF, dakle obavezno prije punjenja mixerom na prah skoro smrviti sve. Ja sam ovdje taj dio preskocio jer me iskreno nije briga sto ce ispasti od ovoga, ovo je prastari trim neki od frenda uzet samo za svrhu radjenja ovog tutoriala jer da imam ista pametnije radje bi napravio rosin od toga :) tak da... al dzite se pravila = sto bolji staff to bolji rezultat.

2. Puna sprica staffa napuniti ga do kraja ruba tamo di je odrezan prstohvat onaj u koraku prije. Tipicno u 20ml spricu stane izmedju 12-15g staffa ovisno koliko je kompaktan i koliko jako ga stisnete unutra, al to je neki prosjek. Rezultat i finalni yield uvelike ovisi o potenciji tog istog staffa no o tome vise kasnije.

3. Izvadite i stavite komad gaze izrezani i komadic rucnog papira i stavite ga na gazu. Na to okomito stavite spricu ko na ovoj slici.
Ukoliko je zeznuto tako, samo drzite spricu uspravno i omotajte ju tako slozenim dvoslojnim filterom.

4. Obujmite i ucvrstite zatvaranjem zip-tie-a oko gaze stisnute prstima oko stjenke sprice.

5.jpg

1. Zip tie ucvrstiti i stisnuti do kraja da skroz ucvrsti filter oko stjenki sprice. Stisnuti DO KRAJA. Ukoliko ima ikakvog lufta postoji sansa da ce pritisak od butana skinuti komplet filter s sprice i samim time vam izliti sav biljni materijal u vas extrakt dok curi niz tubu. Dogodilo se par puta dok sam umjesto zip-tie-a koristio gumice koje bi butan smrznuo i onda bi same pukle tako da :D iskustvo nalaze da je ovo bolja metoda.

2. Stisnuti zip tie oko filtera na sprici.

3. Odrezite visak zip-tiea

4. Obljepite filter ljepljivom trakom. moze i selotejp, duck tape bilo sta ljepljivo samo da rubove filtera obljepite trakom od stjenku sprice jer inace butan moze zalediti ove niti od medicinske gaze i mogu vam zavrsiti u extraktu slucajno. Em ovako imate puno ljepsi grip nad spricom dok ju drzite i perete sadrzaj butanom.

6.jpg

1. Spojiti spricu tako spremnu nakon pripreme na bocu butana preko onog malog otvora prerezanog okomito (na tipicni cep od butanske boce, ne trebaju vam oni nastavci)

2. Okrenuti bocu i drzati ju okomito nad plitkim (ili dubljim) tanjurom ovisno dali namjeravate provuc jednu ili vise sprica.

3. Njeeeeeeeeeeeeežnim pritiskom gurajte bocu od spricu koju drzite nepomicno na mjestu. Sto okomitije to bolje al ne pod 90% nego uz blagi nagon (da butan moze oprati i gornji dio sprice sa strane suprotne od tog proreza na koji je spojen). Ovaj dio ce zahtjevati malo privikavanje i necete ga sigurno masterirati iz prve ali uz malo vjezbe skuzit cete tocno s koliko pritiska stiskati bocu i s koliko drzati nepomicno spricu u suspenziji. Poanta ovoga je naci taj sweet spot u kojem ce butan techi niz spricu (vidit cete postepeno kako vam staff niz spricu postaje tamniji tamo kud butan prodje) dok ne probije skroz dolje do filtera i onda ce krenut izljevati zlatno zuckastu tekucinu na tanjur.

[ OPREZ ]
BUTAN HLAPI NA SOBNOJ TEMPERATURI. Tako da cim krene izlazit i nakupljat se u tanjuru vidit cete kako "krcka" i nastaju baloncici = evaporira u zrak. Pokusajte ne udisati i ne drzati glavu direktno iznad tanjura.


OVAJ DIO RADITI U PROZRAČENOJ PROSTORIJI. - obavezno otvoriti prozore na kip da zrak moze uci u sobu.

IZBJEGAVATI UPALJAČE, PLJUGE, ŠTEDNJAKE, ISKRE SVEEEEEEEEEEEE TIJEKOM I BAR 10-15 MINUTA NAKON PROCESA ISPIRANJA.

Kada zavrsite s ispiranjem sprice, OBAVEZNO OSTAVITI SVE DA ZRAK PROLUFTA PROSTORIJU.

DOVOLJNO JE 2% KONCENTRACIJE ZAPALJIVOG PLINA POPUT BUTANA U PROSTORIJI DA DODJE DO EXPLOZIJE UKOLIKO STVORITE ISKRU.

OVAJ DIO NIJE ZAJEBANCIJA I ZAHTJEVA OD VAS PRIBRANOST I KONCENTRACIJU.

Ukoliko imate balkon ili stednjak na otvorenom preporuca se da ovaj i sljedeci dio procesa radite na zraku jer eliminirate mogucnost nakupljanja plina u prostoriji time.

4. Polu gotov proizvod. Mrzim svoj fotic jer distorzira boje lagano tu izgleda zelenkasto zuckast a uzivo je zlatno zuckast. Ovaj dio najvise ovisi o kvaliteti robe koju koristite.
Ukoliko ima tamnije i jantarnije tonove to znaci da su trihomi u staffu dozrjeli ili potencijalno cak oksidirali ukoliko staff jako dugo stoji. Takodjer ovisi o plinu koji koristite, sto cisci butan nadjete to ce i rezultat biti cisci jer pravi butan i isobutan su jako selektivni dok tipa plinovi koji mijesaju vise vrsti plina s butanom daju raznovrsnije rezultate... u principu dobijete vise al zato sto pokupe veci spektar materije iz biljke.

Po mom iskustvu isobutan (Zippov plin za upaljace) je daleko najselektivniji i skoro svaki flush s njim daje zlatne rezultate :D

Sve sto preostaje s ovim je purgat butan van iz smjese. Preporucam metodom topljenja cokolade, dakle uzmete dvije posude i u prvu vecu napunite 1/3 vodom. U nju stavite drugu posudu tako da u njoj nema vode al da nije uronjena u vodu prve posude. U toj drugoj posudi stavite tanjur s butanom kojeg ce zagrijavati para od vode koju isparavate iz prve posude. Dakle ne direktno uronjeno, jer trebamo postic 100c di voda kipi i onda ce para drzati temperaturu druge posude na 100-105 celzijevih i time hlapiti butan u koncentratu.

Takodjer preporucam da nabavite iglu neku i drzite ju sterilnom i cistom te dok butan hlapi cete vidjeti baloncice kako nastaju u vasem extraktu. Te baloncice iglom probijajte i vucite ju cik cak po tanjuru tako da stalno sjeckate extrakt stvarajuci proreze zraka kako bi butan bolje i cjelovitije ishlapio iz dubinskih naslaga ukoliko ste extraktirali vece kolicine pogotovo.

I to je manje vise to. Jednom kad je proces gotov, dok je tanjur jos vruc pazite kako ga vadite, al cim ga izvadite uzmite zhilet i sastruzite sve s tanjura tako toplo i mekano dok je jos i stavite na papir za pecenje (onaj sklizavi, sa silikonskim premazom kuhinjski u kojem se u pecnici pece). Stavite ga tako u papiru u zamrzivac ukoliko zelite da bude kruce strukture i laksi za handlanje shatter, tak ga je lakse prenosit, koristit za vapeove ili oralnu primjenu dok a na sobnoj bude onako uljast i tekuc pa je lakse s njim po pljugama i slicno.

Eto dragi moji to vam je vise manje to.
Home made BHO - Shatter. Prelako, prejednostavno, citav proces traje nekih 15ak minuta i onda iskuhavanje tipa 45min - sat i pol da budete sigurni da ste sto vise butana se rjesili.
Al u svakom slucaju puno jednostavniji proces i puno puno bolji rezultat extrakta nego bilokoji od drugih metoda, evo sad imate nacin i da se sami uvjerite.

Nikakve tube ni gluposti vam ne trebaju, kupite vrecicu zip lockova, par sprici i gaze i spremni ste, najskuplji dio ovog setupa je butan tako da.

Ko sto sam napomenuo u raspravi tamo, selektivnost butana jedino nadmasuje CO2 extrakt za kojeg morate imat opreme 50,000$ vrijednosti tako da :D
nadam se da cu vidjeti rezultate tu, ukoliko je ista nejasno slobodno pitajte, ukoliko mislite da je neki dio procesa nejasno objasnjen molim vas ukazite da mogu pojednostaviti objasnjenje da nema nikakvog gubljenja ili nejasnoca, i budite jako pazljivi kad pokusavate na svoju ruku zaista pazite na izvore iskri i koncentraciju zraka u prostoriji ukoliko radite na zatvorenome jer nesrece se mogu dogodit. Ja sam ih imao par srecom ni jednu s ozbiljnom posljedicom tako da na iskustvu se uci :D

Ko sto rekoh, radje pitajte moguce da je i meni nest promaklo makar evo vec sat vremena pregledavam sve i cini mi se da je dovoljno jasno nikad neznas kako to drugi interpretiraju i procitaju pa eto :D

Uzivajte ;)))
 
Poslednja izmena od urednika:

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
ja sam odustao od bho kad sam vidio da treba vakum pumpa.. ti ju ne koristis?

a da gle jebiga. Ni ja vise ne brijem na BHO od kad sam saznao za rosin al poanta price je da tu ekipa i dalje radi ulje s bengom i alkoholom, za koje bi oboje trebo imat vakum pumpu. Tutorial je nastao jer sam pitao ljude dali zele naucit jednostavniju metodu koja daje puno bolje rezultate.

Da bilo bi idealno kada bi mogao vakum purge napraviti ali nece zivot zavrsiti ako ti ostane malo trejsa butana u zavrsnom produktu, tehnicki jednaku kolicinu uneses u sebe kad god da palis upaljac i srces dim pljuge prvi. I u svakom slucaju kako god okrenes butan je puno selektivniji i od alkohola i benzina, izvlaci puno cisci spektar kanabinoida (zato i je svjetljiji naspram ovih u principu) i ostat ce ga puno manje jer zavrsni proizvod je 95-99.99% cisti kanabinoidi dok kad radis ulje NEMOZES prijeci 70% koncentracije bez opreme za desetak tisuca eura. Tak da, u svakom slucaju ti puno vise sranja ostane u 30% ostatka otopine nego 5-0.01%

Da, bilo bi idealno imat vakum pumpu al ak ces se vec ***** s nabavkom tog onda radje samo presu za rosin i bok :D


Izgleda dosta jednostavno za napraviti,mozda i probam
@Yami_Raziel hvala za tut :thumb:


Hihihi nema na cemu :) da ovo je doslovno guide za bebe, proces nemoze biti jednostavniji i da oce, osim ak ne radis rosin xD fkt sam ih isprobao sve, ovo mi je do rosina bio daleko najdrazi proces jer je fkt prejednostavan i garantira daleko najbolje rezultate bar od svih koje sam ja probao :)
nadam se da bum vidio neke rezultate tu :D bu vam metoda brzo prirasla srcu kad ih vidite uzivo sami :D

bitno da je tutorial tu, treba djelit znanje :)
sharing is caring x)
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Koliko traje jedna bocica plina ili koliko se dobije ?

E bravo znao sam da sam nesto zaboravio :D

Dakle jedna tipicna bocica od 120ML (ona mala) je dovoljna taman za oprat dvije sprice isprat (nekih 25-30g u prosjeku, dakle dvije sprice po 12.5-15g materijala).
Dakle potrosite ju negdje do pola (osjetit ce te po tezini otprilike) i onda na drugu spricu ostatak do kraja izbacite.

U prosjeku butanu treba nekih 4-6 sekundi da probije citavu spricu i krene curit i onda ga ja znam pustit izmedju 5-10 sekundi da tak curi dok butan koji ne izlazi ne postane gotovo proziran (kod potentnih staffova ce kad izbije biti gusto zlatno zeleno amber smedji ovisno o konzistenciji kanabinoida).

Ukoliko se koriste one vece bocice od 250ML one su dovoljne za nekih 4-5 sprica al bolje 4 da budu propisno oprane.

Dobije se ovisno o postotku kanabinoida u materijalu.
Dobra racunica ti je podjeliti gramazu stavljenog materijala s gramazom dobivenog materijala.

Dakle ajmo jednostavno tipa:

Ako si stavio 10g materijala i ispadne 1g shattera znaci da imas 10%totni staff u principu.
Ako po 5g materijala dobijes 1g shattera znaci da je negdje 20%totni udio kanabinoida unutra.

Tipa na 15g ako dobijes 3g znaci 20%, ako dobijes tipa 2g znaci da je staff oko 14-15% a ako dobijes 1g znaci da ima 7%.

Nadam se da kuzis otprilike. U principu kolicina podjeljenja s rezultatom = postotak. Ako znas postotak i kolicinu mozes odma procjenit rezultat u nekim slucajevima :D
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zanimljiv je tut u smislu sve je homemede i materijali kao i gas su dostupni,sto sam tut cini jos visim interesantnijim bar meni i sve je slikovito prikazano skoro do detalja.Probacu sigurno.:):rasta:
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
To su sve podatci s neta poznati i dostupni svima več godinama. Ima li šta novo na tom planu? Radiš li analizu kanabinoida? Kako se i u kojoj količini konzumira tako pripremljena smola? Jel ima dokumentiranih izlječenja tako pripremljenom smolom da se malo dodatno informiramo?
Možda netko nađe da mu pripremljeno na takav način odgovara i pomaže. Sretno s temom.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Ja sam spreman probat sve! Sve je bolje od antibiotika i painkillera!
Prvo ču kuhat, jer ipak je provjereno i šljaka. A kad bi gledao, koliko je smeča prošlo kroz moj organizam, RS ulje mi se čini bezopasnim!
Svaka čast na tutorialu! Probat če se, to sigurno! Prvo idem na kuhanje, samim time, jer sam več kuhalo naručio!
A i škripac imam, tako da če i to doč na dnevni red.
Da imam više materijala, onda bi 20ak g suhoga i probao, pošto sve imam doma, osim butana koji je pristupačan.
Još jednom hvala i svako dobro!
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Radio sam ovo prije par godina, samo što sam ja materijal nabio u bocu coca cole i na dnu napravio rupicu i malo drukčiji sistem ubrzizgavanja butana(ti si to puno bolje izveo) ali rezultat je isti.. Ima na YouTubeu milion slicnih uradaka, u detalje objašnjeno, nisi valjda mislio da si nam ti otkrio ovo? Al bravo za trud samo malo respekta i obzirnijih izjava ne bi bilo na odmet..
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Pa nije ovo baš ništa novo, isprobano več davno, meni se ne sviđa upotreba raznih plinova za upaljače koji su otrovni za tjelo.
Može se nabaviti pravi/živilski butan koji se upotrebljava u živilskoj industriji, jer se i tu upotrebljava za ekstrakcije raznih biljaka, ima ga u različitim kvalitetama (n-butan 1,5 ili 2.0 ili 2.5 ili 3.0 ili 3.5) taj plin se može naručiti na OMV plinskom sektoru...

Ako se komu stvarno sviđa bho onda je ova mašinica prava stvar:
http://tamisiumextractors.com/te-175-2-ounce/te-175-standard-pkg
Ne radim reklame samo priporučujem, isprobano i radi čuda, pasivni sistem, bez vakum pumpi servisiranja i ostalog sranja...ovo se nabavi jednom u životu i može koristiti 10 rodova :) jer je neuništiva mašina, samo dihtunge se mijenjanju i to je to...a može se ekstarhirati na tome svašta, svaka biljka koja ima eteriku i proizvodi su svjetske kvalitete, luda igračka ;)

I u svakom slucaju kako god okrenes butan je puno selektivniji i od alkohola i benzina, izvlaci puno cisci spektar kanabinoida (zato i je svjetljiji naspram ovih u principu) i ostat ce ga puno manje jer zavrsni proizvod je 95-99.99% cisti kanabinoidi dok kad radis ulje NEMOZES prijeci 70% koncentracije bez opreme za desetak tisuca eura. Tak da, u svakom slucaju ti puno vise sranja ostane u 30% ostatka otopine nego 5-0.01%

Sa ovim postotkom 95-99,5% kanabinoida si malo pretjerao, realno ide do 75- 80%, a ostalo su waxovi. Napravi jednom dewax pa češ vidjeti.
Može se postiči kod bho 95-99,5% sa ''sub-zero'' metodom... meni su tako pokazale analize koje su bile izvedene tako da stojim izza toga...
I kod rso ulja se može prestiči granicu 70% ;) ali zašto bi, ulje od 50-70% je sasvimo ok...bitno je da sam posadiš sorte koje ti pašu i sam napraviš kvalitetno ulje ;) nema tu filozofiranja...



Ako si stavio 10g materijala i ispadne 1g shattera znaci da imas 10%totni staff u principu.
Ako po 5g materijala dobijes 1g shattera znaci da je negdje 20%totni udio kanabinoida unutra.

Ovaj % ti ne štima baš, zabrkao si % kanabinoida i % yielda...dakle, ako po 5g materiala dobiješ 1g shattera, znači imaš 20% yield, a dio kanabinoida u ovom gramu može biti od 75-80% kod indice, a ako se radi sa cbd sortama onda ide tamo do 60-70% kanabinoida ostalo waxovi ;)

Ko sto sam napomenuo u raspravi tamo, selektivnost butana jedino nadmasuje CO2 extrakt za kojeg morate imat opreme 50,000$ vrijednosti tako da :D

Od kuda tebi to???
Co2 metodom ne dobiješ visokih % oni se dobiju na drugim mašinama koje su potrebne da se dođe na 80-90% kanabinoida ;) treba maknuti waxove kojih ima jako puno itd...ne dobiješ ti na co2 mašini gold ulje, jok brate
Co2 je komercialna/farmaceutska tehnika koju svi propagiraju a u realnosti skupa i potrošna a što je najbitnije pogrešna za cannabis, to su počele kapirati tvrtke koje se obračaju efikasnijim tehnikama prerade cannabisa među njima je bho i alkoholna ekstrakcija ;)

I još nešto, za kvalitetan bho ti treba vakum pumpa odnosno vakum pečnica, jer jedino tako možeš da ispariš čitav butan iz materiala i da ti u materialu ostanu terpeni koji su isto bitni.
Ako napraviš dekarb na končnom produktu/shatteru onda dobiješ produkt koji je jednak ulju odnosno ispariš sve terpene van isto kao kod ulja, jedino što imaš veči % kanabinoida u ovom dekarbanom shatteru ;)

Potrudio si se napraviti tutorial, malo još doteraj znanje i super če bit ;)