big bang 400WHPS+CFL dual grow ludi dim & me 12/12

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
Evo i mi se odlučili na grow, evo osnovnih informacija:

OPREMA:
HPS sylvania 400W
CFL sylvania 23W (840) cool white, poslije dodati još jednu(827) crveni spektar
zemlja: plantela balkonia
ventilacija: jedan vent izvađen iz neke grijalice, nisam siguran za protok zraka ali nam održava temperaturu u granicama+2 PC venta
posude: raznih veličina i oblika, kakve smo uspjeli naći :sun2:
ovako to otprilike izgleda:


Uploaded with ImageShack.us oprema


Uploaded with ImageShack.us "pogon" za svjetlo :D


Uploaded with ImageShack.us duša



Uploaded with ImageShack.us sve zajedno


Dimenzije boxa su: visina 190cm, dubina 55cm, širina 80cm

sjeme naručeno, rekli nam da stiže najkasnije do ponedjeljka(nadamo se da su točni) u pitanju je GHS Big Bang 5 komada.
PH metra nemamo, prokuhavat ćemo vodu ispočetka, a ako vidimo da biljkama i tako ne paše kupit ćemo lakmus papir pa regulirati.

Eto to je to od nas, ostaje nam čekati da to sjeme dođe, javimo se čim dođu, do tad pozdrav svima :181:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Super setup,
ali brate ako ikako mozes nabavi drugu zemlju, Composana ili Terra Magma, ova Plantela je zesce sranje
:thumb:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
I šta če ti cfl pored hps,neče ni prismrditi.Radije sačuvaj 23 w za nešto drugo.I zemlja:)
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
ma reflektor je u izradi, dok to u pon dođe, prije srijede sigurno neće proklijati, do tad će reflektor biti gotov, a između terra magme i balkonie smo se dvoumili, terra je čak i jeftinija, ali u balkoni-i je bilo perlita pa smo mislili da će nam bolje pasati :D jbg, vidio sam par dnevnikasa istom, upitnik ju je koristio i na još par uspješnih grow-ova sam vidio.. probat ćemo s njom pa ako vidimo da šteka presaditi :) a još koju cfl-ku smo ugurali za ove donje vrhove, njih ćemo micati kuda bude trebalo...
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Opet cu ti ponoviti, baci tu plantelu u smece i kupi terru ako imas, j*bes 50-100kn koliko si potrosija na zemlju ako ces se morati izjebavati bez razloga s growom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: upitnik???

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
u potpunosti se slazem... sjebana zemlja!

i cfl ti ne treba nikako. iste dimenzije ormara i 400w hps je uspjevalo kod mene savrseno ..
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
jbg, uzet ćemo onda nešto manje composane, pomješati ovu s njom u omjeru 3-4:1 za balkoniu, jbg, rado bi ju skroz zamjenili boljom ali jednostavno nemamo novaca, a ovako ćemo bar malo popraviti situaciju. :D
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ma dobro ..i to je nesto.. a moj savjet ti je da izbacis cfl van..trosit ce ti a nema nikakve koristi. hps ce ti odraditi odlicno u tom prostoru :)
 
16.05.2010
34
0
0
40
Zemja ti je najvaznije ali sluzi ce i ovo aki gnojis bijke kako treba.
Hps od 400w je odlican ali ako su guste bijke onda na dolnje grane neces imati cvetova. Zato samo ti slobodno ubaci i cflke negde izmedju bijke pre nego sto ih stavis na cvetanje.

sretno!
 

MauieWoowie

Aktivan Član
23.08.2010
68
6
8
38
HPS, prelijepooo brale. Kazu da ima ovdje u Spot-u ali nidje veze, bash ne mogu naci nigdje.
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
a onda će ići samo hps, vidio sam i drugdje da daje dobre rezultate, ali mislio sam zbog nižih vrhova cfl, ali izgleda da ćemo ih ipak ostaviti sa strane, sjemenke su jučer stigle i stavljene su na klijanje, sutra prekosutra idu u posude i pogon se pali :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ne bih znao gramazu..ali bilo je dosta..mozda Cak i previse jer se na kraju bili ogromi vrhovi, Lemon skunk je na slici.
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
update dnevnika...
U ponedjeljak stigle sjemenke,danas sve u zemlji i pod lampom..malo nas pati temperatura ali rješit ćemo to,trenutno je nekih 32 stupnja,što je dosta..



Kupili smo 10 litara Compo sane i mješali sa Balconiom,omjer opisan u ranijem postu..Valjda će poboljšat stvar.



Eto,to je za sad,da ne dužimo...Javljamo se kad bebe izvire :D
Pozdrav svima...
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
UPDATE:
3. dan, 4 bebe su izvirile, jedna se nešto bori, nismo sigurni hoće uspjeti ili ne, ali držimo joj palčeve da se izbori:eek:hno:
uslikali smo dvije, druge dvije su slične, nema velike razlike




jbg, kvaliteta slika nam i nije neka, ali to je najbolje što imamo trenutno :costumed-smiley-027

I temperatura je malo viša, dok lampa radi temperatura je oko 30, ali zna nam se popeti i do 32-33, onda malo otvorimo ormar pa se vrati.

Eto to je to za sad, javimo se za par dana. Kritike, pohvale komentari dobrodošli, pozdrav :watchplant:
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
slikano prije 2 dana..znači osmi dan od kad su provirile..Novije slike za par dana..Već se vidi velika razlika od prije 2 dana i sad,odlično napreduju,iznenaden sam...Ubacili smo još 2 PC venta,jedan upuh drugi ispuh i cure su zahvalne na tome :))
Temperatura nam je sada od 28-31 C kad je lampa upaljena,odnosno 21-24 kad je ugašena...
Malo smo imali problema,dok je upaljena lampa listovi kao da se malo spuste,mislim da smo pretjerali sa zaljevanjem,sad znamo..Fali nam samo vlagometar,to ćemo uzet što prije..Unutra ima vlažna krpa uvijek u koju puše vent..
Evo i nekih slika,slikano je mobitelom,loše je,ali bolje nemamo zasad..:sick:




ova nekako najslabije napreduje,al vidim da se oporavlja..


Znači ima ih 4 trenutno u boxu..Uskoro bi trebali stavit i par domaćica :))
Pozdrav svima,komentari,kritike i pohvale dobro došli..:sun2::sun2:
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
evo nas opet pošto su slike koje smo jučer stavili nisu od jučer:icon_lol:
11. dan odkad su izvirile, 13. odkad smo ih stavili u zemlju








eto, takva nam je sad situacija, listovi su uvjek ovako malo spušteni na nekima kad se upali lampa, ali nakon što ih par sati grije svi se dignu:icon_lol: pozdrav :crash:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.