Big Bang x3, no name x5 od Hook-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Uzrok

Posledice

Evo, da ne pišem ništa više, objasnio sam sve u predhodnom postu ... I kiša svaki dan ...Ne znam šta drugo, nego ručno da skidam ove hebene bube, pa šta bude. Kakva propast.

Uh, valjda će nešto ostati ...
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
auu Hookeru pa kako sad odjednom ovo, a u dvoristu su ti i na oku svaki dan..ccc... skidaj bube prstima il necim naprskaj, poskidaj i to mrtvo suho lisce (smede zuto) uz koju zraku sunca mozda i zivnu pa ce bit nesto za zapalit, ajd poz i sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker

Stokula

Aktivan Član
06.06.2014
105
71
0
Takve san i ja bube imo na svojoj,brijem da im je sad malo prehladno pa su otisle,kod mene nestale i biljka se pocela oporavljat
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Hook, bube ti nisu uzrok, prije bi rekao da su one dosle na bolesnu biljku,problematicno je nesto oko i u korijenu biljke, sta?> iskreno, nemam pojma posto ne znam di su posadjene. vec si drugi grower ove godine kome se biljka koja je posadjena blizu nekog zida.
samo sto se tvoje suse kojih mjesec dana kasnije od njegovih(zaboravio nick)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker and Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
potpisujem sharpa da bube nisu problem. Heteroptere(vrste smrdljivog martina) ne stete biljci. Mogu eventualno malo zafrkavat ako poloze jajasca sa donje strane lisca (dosta velike kuglice) pa onda licinke papaju....ali nikako nece napravit ovakvu stetu. 99% sam siguran da je ovo do korijena ili eventualno stabiljke iznad korjena. Ja sam vec 3 takve biljke pocupao, Power jednu i jos je bilo 2-3 takva slucaja na forumu. Uvijek korijen ili eventualno oglodana stabiljka. Ili mis ili krtica. Ako mozes pogledaj par cm iznad ili ispod zemlje i vidjet ces da je stabiljka trula i puna vode a korijen nikakav.
 

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
Mozda ja imam delimicno resenje.Meni su isto pored zida zasadjene,tik uz,Ali su mi u potovima (pa nemam problema sa biljkama) ispod potova su kanali od krtica,gledao sam.cak i oko potova je zemlja izbacena od njih.Da li vole vlagu sto je tu,ili nesto drugo ne znam.Ali da su mi tu posadjene u zemlji sigurno ne bi prosle ni vege fazu :sadbanana:
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Tarzan je napisao(la):
auu Hookeru pa kako sad odjednom ovo, a u dvoristu su ti i na oku svaki dan..ccc... skidaj bube prstima il necim naprskaj, poskidaj i to mrtvo suho lisce (smede zuto) uz koju zraku sunca mozda i zivnu pa ce bit nesto za zapalit, ajd poz i sretno
Jesu mi na oku, ali dva dana padala kiša, nisam proveravao kako izgledaju, i kad sam otišao imao sam šta da vidim ... Propast ... Bukvalno su se za tri dana sasušile, odjednom ... Poslušao sam te i poskidao suvo lišće. Smem li sad da prskam nečim kad su već u lepom cvetanju, bile, i čime ? ...


sharp je napisao(la):
Hook, bube ti nisu uzrok, prije bi rekao da su one dosle na bolesnu biljku,problematicno je nesto oko i u korijenu biljke, sta?> iskreno, nemam pojma posto ne znam di su posadjene. vec si drugi grower ove godine kome se biljka koja je posadjena blizu nekog zida.
Stipe je napisao(la):
potpisujem sharpa da bube nisu problem. Uvijek korijen ili eventualno oglodana stabiljka. Ili mis ili krtica. Ako mozes pogledaj par cm iznad ili ispod zemlje i vidjet ces da je stabiljka trula i puna vode a korijen nikakav.
Gledao sam i ništa ne primećujem . Jeste da su pored zida, i nema oluka na krovu iznad, tako da je zemlja gde su posadjene dooobro natopljena vodom, što zbog čestih kiša što zbog slivanja vode sa krova. Bojim se da joj nije satrulio koren od tolike vlage. Mada za svega tri dana da od onako zdravih biljki dodju do ovog stanja ... Ne znam ... Pokušaću da napravim neki kanalčić oko njih da odvedem taj višak vode što se sliva sa krova dalje od nje, makar to ...

Stokula je napisao(la):
Takve san i ja bube imo na svojoj,brijem da im je sad malo prehladno pa su otisle,kod mene nestale i biljka se pocela oporavljat
Nadam se da će i kod mene makar nešto opstati i dozreti ...

Došlo mi je juče da ih počupam i da zatvorim dnevnik, ali neću . Pokušaću sve što mogu da spasim ako se šta spasiti može, pa se javljam ovde još koji put, nadam se sa boljim vestima. Hvala na savetima.
 
29.10.2013
15
11
3
Nisam video u zivotu da smrdibube naprave takvu stetu i slazem se sa ovim gore da to verovatno nije uzrok... jbg sad, lici da nema spasa ali navijam za oporavak.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Upravu si cili...svi vodimo ove godine bitke sa losim vremenom i sve pratece probleme koji idu sa tim..bas sam nedavno pricala sa jednim bas iskusnim i profi growerom i on kaze da je ovaj outdoor ove godine na balkanu heben..pogotovo ako neko hoce bas prirodno bez hemija fungicidima ,akaricidima i otrova za insekte,puzomorima itd...a dosta problema kaze da imaju i oni koji rade outdoor u velikim saksijama zbog prevelikih kisa ,ove godine smo ga ubili sa raznim pitanjima kako i sta da radimo...:) tako da hoker svi mi imamo ove godine neku svoju muku i problem..ali za sada smo sve te probleme super sanirali i prevazisli,tako ces i ti...:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Steta Huk sto su klonule a najgore je sto ne znas od cega.Nesto sto mozes uraditi a neces pogresiti je da tretiras folijarno mikrobioloskim djubrivom koje mozes naci.Ovde na forumu je najzastupljeniji slavol al ja licno bih ti preporucio amalgerol ili ekobuster posto su se meni pokazali(POSEBNO AMALGEROL)dobro u stresnim situacijama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Pokušaću da spasim šta se spasiti može. Odsekao sam sve što se sasušilo, a ostavio ono što je koliko toliko zdravo. Jes da nije puno ostalo ali šta je tu je. Podvezao, podigao, pa da vidimo šta će biti. Idemo dalje ... Nisam mogao da fotografišem pošto se već smračilo. Sutra ću još malo da izdetaljišem.

Primetio sam da je jedna stabljika pri dnu malo mekana, druga je dobra. Neka ide kako ide, da se izborim do kraja, valjda će biti koji dim na kraju. Skinuo sam još nekoliko buba, nema ih više izgleda, prokopao kanaliće okolo da odvedem višak vode, nema predaje.

Ena&Modelsy je napisao(la):
tako da hoker svi mi imamo ove godine neku svoju muku i problem..ali za sada smo sve te probleme super sanirali i prevazisli,tako ces i ti...:)
Hvala Ena ...

zli.azra je napisao(la):
Ovde na forumu je najzastupljeniji slavol al ja licno bih ti preporucio amalgerol ili ekobuster posto su se meni pokazali(POSEBNO AMALGEROL)dobro u stresnim situacijama.
To se dobro pokazalo u stresnim situacijama ? Misliš na mene ili biljku ? :thumb:
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Nešto za kraj ...

Nema šta da fotografišem, biljke se sasušile totalno. Nema ništa od njih. Jbg ...

Šta može biti uzrok tome ? Ne znam, mogu samo da nagadjam. Lepe su bile, zdrave, taman krenulo cvetanje i za par dana propale. Pokušao sam da spasim nešto ali bezuspešno.

U prvom momentu sam pomislio da su bube u pitanju ali vidim po vašim odgovorima da ove što su je napale ne mogu napraviti toliku štetu. Mada ih je bila gomila na biljkama, da ne poverujete.

Na nekih 1.5 - 2 metra od biljki sam video krtičnjak. Da li je krtica skenjala korenje, kako da znam ? Obe biljke su istovremeno klonule, i otišle.

Najverovatnije da je u pitanju prevelika vlažnost zemlje. Pored zida od šupe, gore krov, nema oluka, česte kiše plus sva voda što se slivala sa krova blizu njih ... Sakrio sam ih od radoznalih pogleda, moguće da se za ono malo sunčanih dana zemlja nije stigla isušiti ... Nemam pojma, nagadjam ...

Šta ću, to mi je što mi je. Pozitivna stvar u ovoj propasti je neko iskustvo koje sam stekao. Nema više sadjenja pored zida, nema više vode da se sliva oko njih sa krova, i ipak malo više pažnje. Ne odustajem, naravno ...

Do nekog sledećeg dnevnika. Sa ovim je gotovo.

 

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
šta je tu je....život ide dalje....na kraju krajeva.....to su samo biljke.....bit će i biljki i sjemena i svega, a najvrednije je vlastito iskustvo koje se ne može ni kupit ni proćitat.....jednostavno, neke stvari se moraju dogodit tako da bi drugi put bili mudriji
kad malo razmisliš o nekim krajnostima......bolje da su same krepale nego da ih je nedaj bože murija odnesla i sto komplikacija nakon toga.....a i to se događa