Big Bud-Earley Skunk-Blue Cheese-outdoor by Blade

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Poz ekipa,danas sam vidio pčele,meni je to dovoljan znak da outdoor polako može krenuti,plan je sljedeći ( Big Bud 5 kom i Early Skunk 5 kom obje sorte od Sensi Seeds ) i ( Blue Cheese 5 kom od Barney“s Farm Seeds ) 2 tijedna cck pod HPS 400w pa outdoor,specifikacije sorti sijemena i sl su uvijek može googlati pa to neću pisati,u veg fazi ću gnjojiti sa Valentin gnjojivom za sobno bilje u kombinaciji sa Plantelom list-a u cvijetanju Plantela cvijet.
Pripreme sam podijelio u 7 koraka,znaći 15 biljaka je u planu,ako mi jedna ili dvije crknu nije katastrofa raćunam na to.Da ne duljim previše,poćnimo:

1-Sijeme: gore navedeno sijeme stiglo poštom,kupljeno preko jednog hrvatsko-slovenskog grow shopa cck 150 eura sve skupa sa poštarinom i sl.

2-Priprema sajta: dakle otišao sam na sajt,malo sam ga prekopao i poćistio rasljinje koje mi smeta,iskopao sam 15 rupa takvih da kanta od 20 lit stane u rupu,nabavio sam stajskog gnjoja pa sam razbacao po sajtu (štetiti nemože) uglavnom fizikala posao (drugi dan hodao ko da me crnac izhebo ) no sad je sajt skoro spreman za biljke.

3-Izrada privremenog grow boxa: improvizirao sam box od alu folije,box je samo privremeni dom za moje biljke i ne planiram trošit lovu na njega,dimenzije 100x100x100,od drvenih letvica 10x10mm složio sam okvir boxa na koji sam ljepio alu foliju koja u ovom slućaju ima funkciju „zidova boxa“ i reflektiranja svijetlosti,većina ljudi ovdje reći će stavi foliju za aute bolja je (slažem se s njima) no kao šta sam rekao ovo je privremeni dom za moje biljke i ovo će zasad biti dobro,box nije hermetićki zatvoren,zrak ljepo cirkulira kroz njega poluotvoreni je,temp je postojana 25c/18c i nisam stavio ventove (nebi bilo loše da jesam,al nisam se više mogao financiski rastegnut ).Instalirao sam rasvijetu 400w HPS,tu je i digitalni tajmer naštiman na režim rada 18/6 i digitalni mjerać temp.Moj box je složen i spreman za biljke.

4-Priprema zemlje: predvidio sam 20 litara mješavine zemlje i hidrogela po biljci odnosno po rupi,kupio sam 300 lit zemlje Supstral Teramagma,miješam ih zajedno sa 3 kg hidrogela.Znaći na 20 lit zemlje stavit ću 200g hidrogela.Većina će reći netreba kupovati zemlju za outdoor to je glupost idt,ja se nebih složio,kvalitetna zemlja je kljuć uspijeha growa a zemlja na mom sajtu nije bog zna što.Ništa ne prepuštam slućaju.

5-Klijanje sijemena 21,04,2012: 15 plastićnih teglica velićine oko 1l,napunio sam ih do vrha sa zemljom.Na sredinu svake teglice stavio sam jednu sijemenku i lagano prekrio zemljom tek toliko da je sijemenka prekrivena, (nisam stisnuo sijeme u zemlju prstom npr.).Sve skupa održavam vlažnim pomoću prskalice za vodu (ne mokrim nego vlažnim) i smijestio sam sve ispred velikih staklenih balkonskih vrata na danje svijetlo,temp je nekih 25 C.

6-Sijeme niknulo: kad sijeme nikne palim box sa 400w hps i smijestam biljkice unutra,održavam vlažnost po iskustvu nekom ( nemam mjerać ) .Sajt mi je skoro spreman i bez natezanja u miru se mogu posvetiti svojim biljkama,kad dostignu 15-20cm selim ih vanka,box gužvam i palim u peći za centralno (ko da nikad nije ni postojao)

7-Priprema sajta 2: odlazim na sajt i punim rupe sa mješavinom zemlje i hidrogela,stavljam 17 lit u svaku rupu a ostalo ostavljam da potrošim prilikom presađivanja,ovo radim sad da bi imao manje posla kad ću presađivati biljkice.Jer vući sa sobom 15 biljaka i 4-5 vreća zemlje i ostala shranja nema baš puno smisla.

Eto ekipa to je moja priprema,evo slikice koje sam slikao u hodu posla,redovito ću updejtati dnevnik pa ćemo vidjeti kako će stvar raditi.Odlućio sam skroz opušteno radit ovaj grow bez kompliciranja i stvaranja nuklearne fizike oko biljaka i boxa i svega ostaloga,priroda će napraviti svoje+ja ću napraviti svoje i trebalo bi biti OK,sva ulaganju su oko 200 eura,nadam se vrhunskom dimu,3 sorte za promijenit malo ;-).

Savijeti i kritike iskusnih growera uvijek dobrodošle...



 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Sretno ti bilo druze! Pratim!
Kazu da je priprema pola posla, eto vec si na pola puta...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Evo ovako prijatelji,nakon 5 dana (direkt u zemlju) proklijalo 15 od 15 :banana:danas ću ih još ostaviti tako,sutra popodne stavljam box u položaj paljenje i smiještam biljkice unutra pa okinem nekoliko fotkica....
Dakle stavljeno na klijanje 21.04.2012 popodne----proklijalo 26.04.2012

EDIT: fotkice...izašle su prije par sati,sad su u boxu...sljedi update za koji dan..

 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Biljkice 24 sata poslje ovih slika gore,jednostavno nisam izdržao da vam ne okinem par fotkice,lagano sam zalio,temp je perfekt....


 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Zaljevanje u intervalima od 36 sati,sa cck decilitrom vode,vidim da im zasad tako odgovara+primjetio sam da su Earley Skunk i Blue Cheese nijansu napredniji u rastu od Big Buda....zasad
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Dobro je to za 5 dana zivota. A za 10 ce vec biti taman za van... :))
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Morao sam iz određenih razloga biljke preseliti u outdoor prije planiranog,jućer sam to ućinio svih 15 biljaka sam presadio na sajt već otprije pripremljen,nije mi bilo drago to ućiniti,međutim morao sam.
Danas sam išao pogledati kako su podnjele presađivanje,evo slikice biljke su stare 9 dana.



Novi update sljedi u četvrtak
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Sad došao sa sajta,biljke dobro napreduju,odlućio sam kad još malo porastu 2-ije ću topirati za probu ostale ću LST odraditi,zaboravio sam mob pa ovaj put nema fotkica,al idem zaliti za 3 dana pa ću onda okinuti neke fotkice
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.