Big bud super skunk

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
Dečki i cure, profesionalci i oni koji nisu.
Jeste imali sa ovom sortom ?

dolaze sjemenke za par dana, planiram nešto ovako.
box 90-60-90 ( ko savršena mjera za građu pičaka, tako i savršen box)
5x štedne 23W = 1450lm x 5 = 7250 lm
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
dali netko šta ovo ono
Da:)
Žličicu pepela izbaci,uzmi lakmus papir ako nemaš para za ph meter,provjeraji ph pa se onda pozabavi lužinama i ostalim stvarima za regulaciju ph,nije stvar koja se radi od oka,pogotovo pepelom.
To dušično gnjojivo...netreba ti nikakvo gjnojivo prih 30-ak dana(ovisi) ali pošto ovo nije krumpir informiraj se za gnjojiva koja se najviše koriste za uzgoj mirišljave nam biljke:)
Svjetla nikad dosta,pogotovo kad su štedne stvari u pitanju(odakle ideja za pitanje?)...ma šalim se za ovo u zagradi:)
Jana...hm,po meni glupo bacati pare na kupovnu vodu,nedavno san čita da je štetnija flaširana voda jer u plastiku radi njene čvrstoče i elastišnosti stavljaju nešto(zaboravih što) šta se odražava na vodu tokom vremena(pročitao u FHM-u:) i također nedostaju neke stvari što klasična voda ima.
Po meni najbolje obična voda,profiltriraš iako osobno ne gubim vrijeme na to i sve 5.
Vidi ti:)
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
ovo za janu, ja sam isto citao da ima nesto u plastici ali mislim da se ne odrazava u vodi koja je vec unutra nego ako ju mislis ponovno koristit(bocu) onda se nakon nekog vremena stvaraju neke mikrobakterije ali kako kaze greenpower ne isplati se bacat pare na kupovnu vodu kad mozes koristit i ovu nasu koja je cak ok ako ju usporedjujes sa onom drugih zemalja, pogotovo s sad-om :p
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
greenpower :
hvala, nije mi bed potraziti gnojivo za najdrazu nam biljku :D, nego imam nekih 500kg ovoga dušičnog pa reko da ga stavim makar u pitanje. koje vi gnojivo koristite ako koristite, ako mi uopce zatreba. nadam se da nece, al ocu da mi je biljka zdrava ko dren i jaka ko rambo, to svi zelimo, zar ne ? :D

krejzy : hvala na savjetu za vodu, ako je ja pijem i nije mi ništa, moze i biljka, valjda,... to za plastiku nisam znao, probat cu. istina malo mi je preskup ph meter kupit cu taj lakmus sta kaze greenpower (ima stvar od quasimota zove se greenpower :D) .
u ljekarni ? di ?dm-u ?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Za gnjojivo lako dostupno recimo plantella,substral...a od onog šta se preporuča baš za vutru Hesi...
Ima podforum prihrana,ili u dnevnicima pogledaj šta se koristi.
Naravno,gnjojivo se koristi da bi biljke bile zdrave i jake ko rambo:) ali i važnije za obilniji prihod.Znači,gotovo da je obavezno hraniti bar u maloj mjeri jer neke biljke traže manje hrane,neke više,opet ovisi i od zemlje kakvu imaš i koliko je "tvornički" nahranjena.Dobro čitaj o hranjenju jer lako ih je prehraniti i uništiti,i dobiti kontra učinak.
ako je ja pijem i nije mi ništa, moze i biljka, valjda
Ovo "valjda" mislim da je najtočnije,hehe!
Recimo da se radi o tome da je životni vjek biljke pola godine,a tebi recimo skromnih 90 :),na biljku če se recimo voda i sve ostalo negativno odraziti relativno brzo i mogu nastati problemi,možda ne veliki ali uglavnom problemi,a to šta kažeš da nije tebi ništa recimo pušač duhana se truje polako,i problemi se mogu odraziti nakon 50 godina,ali ako je suđeno problem(bolest) je neizbježna iako ti kroz život ni ne razmišljaš puno šta se događa u tvom organizmu i neznaš recimo tako brzo šta te čeka.
Glupi primjer jbga al valjda kontaš.
Biljka je puno osjetljivija na nedostatke nego čovjek,ma narast če ona i sve to ali nečeš izvuči maximum iz nje.
Zato bolje iči po provjerenim metodama,zato i forum postoji,da se razmijene iskustva:)
 
S

silikolor banda

Guest
da se i ja nadovezem, cvetal je bas dobar ja sam ga koristio godinama za outdoor a sada i za indoor i bas sam zadovoljan a cena samo 2e
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
odlično, odlično. dozivim li 90 osjecat cu se ko mojsije davat cu ekipi besplatne zivotne savjete.
čitam čitam svaki dan, nego sta, zapalim, i odlutam od bitnoga :D jer forum je prekrcat i moze se naci sve. SVE.

pozdrav decki i hvala na info !!
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
najbolje ti je kupit digitalni ph metar i to onda imas dokle te volja, cijena ti je cca 150 kn, a ima ih po ljekarnama nekim, ducanima za akvarije itd. a lakmus listice imas isto u ljekarni ali oni ti nisu bas tocni, prikazuju samo raspon koliko ja znam, ne i tocnu ph vrijednost(znaci ne pokazu ph je 6,1 nego prema boji vidis da je ph recimo od 5,5 do 6,5)

a za vodu mozes kupiti neki plasticni(tvrda neprozirna plastika) ili aluminijski spremnik i onda unutra natocis vodu, pustis ju da odstoji 24,42 sata da se klor i ostale te tvde tvari koje stete biljski ispare i onda mozes koristiti ( kupis 2 pa u jednom voda stoji a s drugim zalijevas )
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
okej. imam nesto takvo doma. nego, ph meter samo 150 kn ? negdje sam cuo nema ispod 100 €
hah, uzet cu ga sutra u ljekarni.
odlične informacije. imate pivu od mene
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale Sretno !!!!!!!!!!!!!!!!

A sad da te pitam nešto:
Vidio sam u gornjim postovima i u tvom prvom kako naglašavaš problematiku sa PH vrjednostima pa i već lagano kemijaš oko tog....
Stavi vodu da odleži bar 10 sati mada ja to rjetko radim hehehe
Kao što ti je gore kolega reko neka ispare kemije iz nje...
Pomješaj malo jane nekad pa i uvke bar 2dc na 1L ...
Nisam mjerio PH nego 1 put i nesjećam se kako je bilo....
Bitno je da neprezaliješ biljku i da ima normalne uvjete kako znaš...
Ima dnevnika brdo čitaj i uči....

A za đubrivo nežuri bar prvih 20-30 dana koliko misliš bar da vege... traje .

Eto ti slika koje ja koristim a sve info imaš na forumu ...
Komplet ovo đubrivo košta 100-130 Kn. Kese zanemari to su kristaloni ni ja im nevjerujem baš...

p1030154o.jpg
p1030434.jpg


Uvećaj sliku i sve ti mpiše na kutiju od Granula ako msilš sa njima krenut solo u ranoj fazi...
A ove u boci jednostavno imaš upustvo na njima...
Peroxid za Co2 to po potrebi...
Donat Mg isto ako si samo njega koristio ne Mineralna voda... Mora da bude bez sode (izmućaj ga par puta) i 1-2dc isto po potrebi normalno pomješan sa vodom bar 1L....

U biti naćeš ti svoj sistem ako se potrudiš oko tog....

još jednom sretno !!!!!!!!!