Big Buds chronic

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
SLO-Era je napisao(la):
sally nemoj to preubrzo obrati....
Prije ili kasnije je dobro nabaviti neko dobro povecalo ili pocket mikroskop(nije toliko skup) tako cete najbolje znati kad je urod gotov.


slo-era kako mogu znati kad su cvetovi spremni za branje ako ih gledam kroz ovecalo :?: :?:
 

tipme

Aktivan Član
02.01.2006
51
0
0
i mene to zanima, kad tacno znam, kad su gotovi. i sta znaci to sapiranje sa vodom. zadnjih 15dana, ne gnojim?? znaci zalivam vodom bez dodataka, sa istom kolicinom ko i prije, il je sad potrebno više?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
tipme je napisao(la):
i mene to zanima, kad tacno znam, kad su gotovi. i sta znaci to sapiranje sa vodom. zadnjih 15dana, ne gnojim?? znaci zalivam vodom bez dodataka, sa istom kolicinom ko i prije, il je sad potrebno više?
Pa haveru, pod ispiranjem se misli upravo to, znaci cistom vodom, ne vodom koju si koristio dok si djubrio....
 

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
tipme je napisao(la):
i mene to zanima, kad tacno znam, kad su gotovi. i sta znaci to sapiranje sa vodom. zadnjih 15dana, ne gnojim?? znaci zalivam vodom bez dodataka, sa istom kolicinom ko i prije, il je sad potrebno više?

bas tako. ispiranje nije nikakva specificna procedura, najobicnije zalijevanje vodom.
cistom vodom, bez ikakvih dodataka. ja je ispirem/zalijevam sa malo vise vode nego inace, tj. ako sam je do sada zalijevala sa 2/3 litre, sad je zalijevam sa litrom obicne vode. i to je to.

SLO-Era je napisao(la):
sally nemoj to preubrzo obrati....
Prije ili kasnije je dobro nabaviti neko dobro povecalo ili pocket mikroskop(nije toliko skup) tako cete najbolje znati kad je urod gotov.

sta trebam gledat sa povecalom/mikroskopom? koji dio mi najbolje kaze kad je biljka zrela? prema vremenskom planu od dana pocetka cvjetanja, branje bi trebalo pocet za desetak dana otprilike.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
sally je napisao(la):
bas tako. ispiranje nije nikakva specificna procedura, najobicnije zalijevanje vodom.
cistom vodom, bez ikakvih dodataka. ja je ispirem/zalijevam sa malo vise vode nego inace, tj. ako sam je do sada zalijevala sa 2/3 litre, sad je zalijevam sa litrom obicne vode. i to je to.

Ma ja, samo malo vise vode, vidi se ustvari koliko biljka trazi... naravno ne sad ni pretjerivati :)
 

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
a moram priznat da sam biljku zagnojila samo jednom tijekom cvjetanja, malo sam u financijskoj krizi zadnji mjesec, a i uobicajeno sam lijena, tako da nisam zapravo ni nabavila ono pravo gnojivo, dodala sam samo jednom malo ovog koje imam doma, za sobno bilje.
al bez obzira na to, cvjetanje ide ko po spagi. tako da nemam bas nista specijalno ni ispirat...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Hehehhe ja ne smijem ni pomisliti na gnojenje.... ako ovako bude jos koji dan (posto sam u nedelju mix napravio ....) odmah cu promjeniti svim biljkama zemlju, a ovu sto sam kupio bas na kesi pisalo "Potting Soil" dok na ovoj prije sto sam uzeo pisalo bla bla bla za cvijece i izmedju ostalog sa standardnim suptratima, i stara mi rece da je to zemlja koja se mjesa sa obicnom itd itd.. ove dvije (garant sativa, su za dvije sedmice narasle 40cm, ne mogu vjerovati, i to bez HPS-a, znaci neonka i reflektor... (plavi spektar), eh sad cemo vidjeti kako ce se ponasati :)...
Sve sam im obezbjedio... mislim kad sam skontao za preveliko djubrenje (zbog listova i to...) odmah sam im nabavio normala zemlju i ovu samo malo dodao (10% plafon, ove zemlje u kojoj su bile tj. ova sa subtratima tim....) eto to sam u nedelju uradio... sad cu vidjeti sta ce biti, ako nastave ovako, eee onda cu BAS mix napraviti... od kuglica, perlita itd... :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
sally je napisao(la):
a moram priznat da sam biljku zagnojila samo jednom tijekom cvjetanja, malo sam u financijskoj krizi zadnji mjesec, a i uobicajeno sam lijena, tako da nisam zapravo ni nabavila ono pravo gnojivo, dodala sam samo jednom malo ovog koje imam doma, za sobno bilje.
al bez obzira na to, cvjetanje ide ko po spagi. tako da nemam bas nista specijalno ni ispirat...

Suti super ti je biljka... extra, samo je cuvaj... :)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
sally je napisao(la):
a moram priznat da sam biljku zagnojila samo jednom tijekom cvjetanja, malo sam u financijskoj krizi zadnji mjesec, a i uobicajeno sam lijena, tako da nisam zapravo ni nabavila ono pravo gnojivo, dodala sam samo jednom malo ovog koje imam doma, za sobno bilje.
al bez obzira na to, cvjetanje ide ko po spagi. tako da nemam bas nista specijalno ni ispirat...


ispiraj ti svejedno ili barem zalivaj obilato zadnjih 10 dana,imat ce mnogo bolji ukus.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Saly da te pitam nesto, koliko si ti svoju Zdravku èuvala na 18/6 rezimu???? Ja mislim svoje kad narastu nekih 50-70cm (a to je za nekih par dana najvise...:)) da onda prebacim na 12/12 ....
Neke sam podrezao jos cim su dosle do 3-ceg sprata, i one praavo zaostaju u rastu (sto je i normalno), ali zato imam duplo vise vrhova :) :) hehehehe... eh, sad koliko NJIH da drzim na 18/6 rezimu??? Ipak kolike ce one narasti??? jer i ovo je moje prvo rezanje biljaka :)
Mislim hoce li i one narasti kao i normalne biljke?? Samo naravno sa zaostatkom, ali nema veze, bitno je samo da znam hoce li narasti kao ove, ako ne, koliko je ono normala da narastu prije nego sto ih stavim na 12/12, jel isto ono kao kod normala biljke oko 50-70cm???

Hvala na savjetima i :respekt: nasim expertima na forumu :)
 

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
Bezze_Sa je napisao(la):
Saly da te pitam nesto, koliko si ti svoju Zdravku èuvala na 18/6 rezimu???? Ja mislim svoje kad narastu nekih 50-70cm (a to je za nekih par dana najvise...:)) da onda prebacim na 12/12 ....
ja sam isto tako otprilike pustila na 12/12. tocnije, sjemenke sam pustila na klijanje 20.4, a na 12/12 sam ih stavila mjesec dana kasnije, tj, oko 25.5. i bile su otprilike na pola metra tad, tu negdje, malo vise. u cvjetanju je na kraju narasla na metar.
 

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
Bezze_Sa je napisao(la):
Neke sam podrezao jos cim su dosle do 3-ceg sprata, i one praavo zaostaju u rastu (sto je i normalno), ali zato imam duplo vise vrhova :) :) hehehehe... eh, sad koliko NJIH da drzim na 18/6 rezimu??? Ipak kolike ce one narasti??? jer i ovo je moje prvo rezanje biljaka :)
Mislim hoce li i one narasti kao i normalne biljke?? Samo naravno sa zaostatkom, ali nema veze, bitno je samo da znam hoce li narasti kao ove, ako ne, koliko je ono normala da narastu prije nego sto ih stavim na 12/12, jel isto ono kao kod normala biljke oko 50-70cm???

Hvala na savjetima i :respekt: nasim expertima na forumu :)

iskreno, ne znam kako ide sa obrezivanjem. ja svoje nisam, jer su mi bile prve i nisam htjela zeznut nesto u samom startu. to sam ostavila za drugi put. bilo bi dobro da ih ostavis da narastu jos malo prije neg ih bacis na 12/12, al ako imas jedan timer i nekoliko biljaka na razlicitim rezimima, mogla bi ti bit tlaka sve ih opsebno handlat. zato radije pricekaj da ti ova obrezana naraste pa ih sve onda sibni na 12/12, da se ne mucis...
al kazem, ja nisam do sad obrezivala i ne znam ti dati savjet sto se toga tice. samo kazem kako bi ja napravila na tvom mjestu.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
:) ihhh ipak ove srezane (tri biljke a 6 vrhova, slikam pa postam :)) nema sanse da ove narastu kao ova.. ova je stara nekih 3 sedmice i 52cm je visoka i pocela se granati, dok ove su u zaostatku pravo sa rastom tako da nema sanse da ih zajedno drzim, al' nema veze, ovu cu posebno prebacivati u WC na vece (tako ce imati 12 sati mraka :) jer ne znam kako drugacije da smislim to :) a i ko zna mozda je k*ronja :) kakve sam srece...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
sally je napisao(la):
a sta si sadio, koju vrstu?
Ova je Sativa garant (nije provjereno) ali po rastu i svemu po tome kontam, jer pored je indica koja je za 20cm niza i treca isto mislim da je Sativa i ona je oko 40cm (ali sve tri u isto vrijeme, posadjene, presadjene i pod istim uslovima...to da napomenem) dok ove koje sa rezao one su jos male, njih jos moram pustiti duplo vise nego ove, ali vidi se napredak ... slikacu sve pa ce biti jasnije... a imam i jedno pitanje, ovu najvecu (ovu prvu sto rekoh od 52cm (sad mjerio :)) kad bi trebalo nju staviti na 12/12 ipak ovo mi je prvi indoor grow pa zbog toga, a imam tri biljke na vikendici i one extra napreduju (one su vani), mislim napreduju s obzirom kakvo je vrijeme bilo, mada sam ih prebacio vani dok su ojacale u indoor okruzenju...
Slikacu kasnije pa poslati...
:) :respekt:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Jedino da ove "tempiram" isto rezanjem, ali dok ove male dostignu ovu ima da prodje ihaaa .. :) a ova ce se u zbunj napraviti do tad, a ja da to sve gledam :) hmmmm..... ne vjerujem da cu izdrzati toliko ovu na veg. drzati :)
 

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
ovu najvecu pusti jos tjedan dana otprilike, iako, ako hoces, mozes je bez problema i sad na 12/12 stavit. to zapravo ovisi samo o tome kad ces ti odlucit da je dosta narasla za vegetacijski period. u principu, u trenutku kad je stavis na 12/12, moras znat da ce do kraja cvjetanja bit veca za 30-40% posto, a nekad i vise. meni je od trenutka kad sam je dala na 12/12 do sada narasla 40 cm. skoro duplo.
neces pogrijesit ni ako je stavis na cvjetanje sad, ni ako ces to napravit za tjedan dana. tako da se nemas sta sekirat :D


zapravo, vegetaciju mozes odredit sam kolko ce trajat, a cvjetanje je odredjeno uvjetima i genetikom. uglavnom im treba oko 2 mjeseca, 15 dana vise-manje. samo vidi kad je hoces otprilike brat, i narihtaj trajanje vegetacije po tome.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
sally je napisao(la):
ovu najvecu pusti jos tjedan dana otprilike, iako, ako hoces, mozes je bez problema i sad na 12/12 stavit. to zapravo ovisi samo o tome kad ces ti odlucit da je dosta narasla za vegetacijski period. u principu, u trenutku kad je stavis na 12/12, moras znat da ce do kraja cvjetanja bit veca za 30-40% posto, a nekad i vise. meni je od trenutka kad sam je dala na 12/12 do sada narasla 40 cm. skoro duplo.
neces pogrijesit ni ako je stavis na cvjetanje sad, ni ako ces to napravit za tjedan dana. tako da se nemas sta sekirat :D


zapravo, vegetaciju mozes odredit sam kolko ce trajat, a cvjetanje je odredjeno uvjetima i genetikom. uglavnom im treba oko 2 mjeseca, 15 dana vise-manje. samo vidi kad je hoces otprilike brat, i narihtaj trajanje vegetacije po tome.

Znam znam, gore sam spomeuo ono da kontam je ostaviti dok ne dodje nekih 50-60cm i onda da bi bila od prilike oko 1m na kraju... znam da je mogu i sad staviti na cvjetanje... jooo koji sam ja peh sve ce k*ronje biti... vidjeces :)
pih pih pih (ne do Bog...:))
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
sally je napisao(la):
cekaj, pa kolko ih ukupno imas? nesto na vikendici, nesto doma... dao se u poso, a? :)

hehehe nije nije, nego samo da osiguram jer ko zna sta ce na kraju biti, imam tri vece i ove rezane, evo sad cu slike staviti za par minuta...samo da uslikam :), i to mi je kuci pod HPS-om na 50cmX30cm (poboljsao i lim, tj. reflektor tako da sad i bolje svijetli)...

Evo uslova :), imam HPS-ku na 400W, u sobi (cosak) svaki dan pravim propuh da im lafo malo vjetra dam :lol: i posto nemam termometar ne znam tacno koliko je temp na vrhovima, ali je udaljeno oko 35cm od zarulje do vrhova, i jos nesto, znam da je :eek:fftopic_ljut: i sorry zbog toga a radi se o uvenulim listovima...od kad sam promjenio zemlju (u subotu sad) vise nema da se siri, fini listovi (a prije, zahvacalo malo po malo, sprat po sprat, tako da sam bez tri sprata prvih ostao listova (oble ne racunaju se :)), evo sad postam slike i objasnim.... :)