Big devil xl auto uzgoj u pokusaju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

napalm

Aktivan Član
11.08.2015
278
717
93
Apsurdistan
give-me-more-thc.com
kazu da nije bitan ph ako je posadjeno out u zemlju
Bitan je bitan :) ali zemlje i stiropor ti nije neko rešenje ...
Treba ti dobra zemlja da ti brzo krene :djede:

evo primjer: biljka stara 20 dana, 2 tjedna pod cfl-om u outu 6 dana
DSC_0018.jpg
evo da ti ja okačim jednu sliku barem ;)
koliko si sjemena bacio, bolje da si krenuo sa jednom ili dvije ;)

ps: ako ti smeta kaži adminu neka makne
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Sonic85 and 1310

suvobor

Banned
Banovan
29.06.2016
90
26
18
41
Bitan je bitan :) ali zemlje i stiropor ti nije neko rešenje ...
Treba ti dobra zemlja da ti brzo krene

Brate koristim Supstral Osmocote zemlju, koliko sam procitao na forumu ljudi su imali dobre rezultate sa njom, a stiropor znaci svakako da zemlji da rastresitost da se ne sabija previse. i koliko sam ja razumeo Hesi djubrivo je blago kiselo, a prema podatcima do kojih sam dosao ph vode u mom gradu je 7,4, i taman se nadam da ga Hesi obori na 6 i nesto bar bi trebalo po mojoj logici
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
To misliš "Utakne sjemnku u zemlju pa šta bude" :bocni::

Ne bi se složio s tobom, trava voli kiselu zemlju. Bit će puno bolji rast ;)

Ne nego mislim da se biljka vegetira indoor 15-20 dana i onda presadi outdoor bilo da je u rupu sa kupovnom zemljom ili u zemlju sa sajta (pod uslovom da je dobra).
Evo ti primer biljaka koje su presađene outdoor u zemlju sa sajta sa 15 dana starosti i od tad nisu ni jednom prihranjivane niti zalivane:
20160717_134620.jpg
 

suvobor

Banned
Banovan
29.06.2016
90
26
18
41
znam vrlo dobro rfazliku izmedju stiropora i perlita. i molio bih da mi ne spamujete dnevnik. a nazalost nemam slike mojih outdoor uzgoja, bilo ih je vrlo dobrih, s tim da su umesto lampi drzane u plasteniku da dobiju start
 

suvobor

Banned
Banovan
29.06.2016
90
26
18
41
nikla sva 4 big devila koja su bila na klijanju. presadjeni u saksije od 5l, ovaj put zemlja je Florabella zelena, uz dodatak hidro gela iz pelena i perlita. blago sam ih zalio sa malo vode i pola doze hesi root kompleksa, danas su se pridruzili ostatku ekipe na sajtu. sve su u mini plasteniku od mrezice za komarce, od celicne zice sam napravio polulukove, pobio 6 komada u zemlju i napravio konstrukciju preko koje sam zategao mrezicu, i svuda u krug je pricvrstio za zemlju klinovima drvenim. to ih stiti i od puzeva, a verujem da bi izdrzalo i solidno jak grad, jel je mrezica napeta ko struna pa se nadam da bi odbijala ledene kugle. 3 najveca big devila su na trecem paru reckavih, ocigledno ih je ovih par dana hladnoce i kise usporilo sa vege, ona 2 manja guraju polako drugi par, ide nekako, kilavo. i ova tri veca vape za suncem, ako da bog da ogreje mislim da ce da krenu bolje.
primetio sam naznake pupova na internodama, na ova 3 najveca. ne znam koliko je pametno da im odradim LST? Izvinjavam se sto nema slika, otisao mi fon furam neku old school nokiju dok ne opravim ovaj krs pa cu slikati. svaki savet i sugestija dobrodosli
 

suvobor

Banned
Banovan
29.06.2016
90
26
18
41
bio danas da obidjem biljke, 3 najvece su dobro i one 2 male rastu nekako, i ove 4 sto sam dodao na kraju deluju vitalno. samo mi se na povrsini zemlje pojavila kao neka zelena mahovina ili tako nesto, u jako tankom sloju. da li je to normalno? desavalo mi se i pre u outdooru. da li moze da steti biljkama? da uklonim to ili?
 

suvobor

Banned
Banovan
29.06.2016
90
26
18
41
koliko sam primetio za sada im ne smeta cak bih rekao i da sporije gube vodu, jako je sunce ovih dana. danas su dobile ove 3 vece po punu dozu Hesi tnt i power zyme, a manje po pola doze.
brine me sto one 4 poslednje posadjene jako sporo napreduju, tek su na 2 paru reckavih. a mozda je to i do genetike, i ove 3 velike su u pocetku se vuuukleeeee jedva nesto nekako i onda naglo krenule. ostaje mi da cekam i vidim. 3 velike su danas dobile LST pa cu videti kako ce da reaguju jos su u vege nema naznaka cvetanja.

pitanje:
posto nisam siguran da cu imati para za hesi program za cvetanje, video sam da ima kod mene u kraju da se kupi Asef crveno djubrivo za cvetanje. zanima me kakva su iskustva sa njim, doziranje itd. unapred zahvalan. i izvinjavam se sto i dalje nema slika, fon mi je u servisu, a da pozajmljujem i slikam sa tudjeg, uffff ne nikako, previse mi je hevy.
edit: zaboravih reci 3 najveca Devila su stara 17 dana od nicanja, 2 imaju po 11 dana, i ova 4 najmanja su stara 6 dana od nicanja
 
Poslednja izmena:

suvobor

Banned
Banovan
29.06.2016
90
26
18
41
pa u saksijama su, ipak nije to ko kod klasicnog outdoora da se to razlije svud okolo. kad sam ga vec kupio da ga iskoristim, a ovaj Asef cu da pazarivam jedan litar ovih dana i neka ga spremnog. odustao sam od Lst, hocu da vidim da li ce da se razgrana sam od sebe ovaj Big devil, koliko sam ja skapirao on je onako malo visljeg rasta i razgrana se fino, bar tako izgleda na nekim stranim forumima gde sam gledao da su gajili ljudi bez lst
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
09.07.2015
45
46
18
46
i ovoliko napadanja nisam doziveo nikada i nigde ni na jednom forumu bilo koje vrste gde sam bio clan.
MOLIO BIH! Ako ovo procita bilo ko od modera ili admina da obrise moj dnevnik i moj profil.
pri zdfravoj svesti izjavljujem da ne zelim vise da budem clan Vutra.org
Tu smo da pitamo nismo naucnici ne kontam kako to iskusni groweri ne razumeju pa citamo forume jesu iste sorte ali i sa decom je tako isti roditelji a djeca totalno razlicita..ima toga i sa njima sto ih vise pazis vise traze tak da su dosle nove generacije semena pa sa njima i novih problema,kad mi napisu citaj ja se naježim,glupih ima al se to da skontati odma...

Samo hrabro i sretno do kraja bice tu meda:puuuh:: i da moram dodati NE POSTOJE GLUPA PITANJA NO GLUPIH ODGOVORA DA kazu veliki mislioci,SRETNO I BERICETNO DO KRAJA:spliff:
 
Poslednja izmena od urednika:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Nije problem pitati,nego je problem ocekivati da ce umjesto tebe,njega,mene netko pretrazivati teme i pisati rijesenja,a sve je vec napisano u toj temi par stranica prije(bez obzira na to ekipa pise,svaka im cast)Samo to je problem i cudim se da se prije konzultacije ne informiraju malo o problemu(ne ti,opcenito pisem).Ajd budi dobro:thumb:
Sretno suvobor!:)
 

suvobor

Banned
Banovan
29.06.2016
90
26
18
41
postoji nesto sto me dosta brine. na svim biljkama su mi tanke stabljike. na ova 3 najveca su otprilike debljine kao drska od Chupa chups lizalice, po mom iskustvu i znanju to je pretanko za biljke te starosti i velicine. ne znam sta bi mogao biti uzrok tome? mozda zato sto su saksije po 5l? nisam pametan. da li postoji nesto sto mogu da preduzmem da im pomognem?