Big tower 70W HPS, Quick One [RQS]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
Pozdrav svima
NAPOKON sam danas ulovio vremena, sjeo, i složio kantu.
Dakle: kantu sam počeo slagati davno, pa odustao, pa je preuzeo frend, složio tek toliko, odjebo igru, pa sam je opet uzeo ja i napokon, evo je.
Big tower kućište, 70w HPS + 2 CFL žarulje, sad su plave, poslije ću gurnut crvene.
Slijedi par slika, opis i na kraju jedno važno pitanje...



Opis: s desne strane imam 2 80mm venta koji ispuhuhu zrak. S lijeve strane gore je 120mm vent puše van, a ovaj mali dole od 80mm upuhuje zrak unutra. MIslim da bi zraka trebalo biti dosta. Također, pošto u visini žarulja imam ispuh s obje strane, mislim da ne bi smjelo biti problema sa zagrijavanjem. Ventove pogoni stari 12v punjač za laptop. Eh sad: elektronika od HPS-a je za sad vani, dok ne smislim kako (i da li uopće) da je guram u kutiju. Strah me temperature... Koliko se to realno grije?

Za sad kablovi samo tako vise, dok ne testiram temperaturu.
To sutra, kad kupim bateriju za termometar/higrometar :knockknock:

Također, za sad nemam ništa za miris, sumnjam da ću i slagati, jednostavno ne znam kud da to stavim.

Napokon, pitanje: vjerojatno ste primijetili da su ove naprave za držanje grla napravljene od drveta: specifično: letvice od jelovine, koje se drže za kućište samo silom (izrezane u širini kućišta i nagurane, tako da ih drži konstrukcija kućišta...) Sad mene brine postoji li opasnost da se te letvice zapale?
Palo mi je na pamet složiti iznad žarulja reflektor od aluminija (limenke od pive) koji bih odmaknuo, tako da ne dira drvo...

Zahvalan sam na svakom komentaru!


edit: eh da, plan: Royal queen Quick one, automatik sa Northern lights genima. Composana + perlit, nakon klijanja odmah ću je puknut u zemlju. Hesi bloom i F+ za cvjetanje.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Elektoniku napolje da ne grije dodatno. Umjesto limenki staviš pocinčani lim(onaj za krov) jer je u večim komadima da se ne krpaš s limenkama iako ako ne dodiruje drvo nebi se trebalo zapaliti.
Fino šta si hps ugurao iako volim prozirnu hps u ove "mliječne" se ne kužim baš.
Za klijanje mi se pokazalo najbolje direkt sjeme u zemlju ili cca 12 sati u čašu vode da omekša pogotovo ako je starije sjeme i u zemlju te prekriješ s 0.5-1cm fino prosijane zemlje, poprkaš prskalicom i to je to.
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
hvala ti puno
da, elektroniku van zbog grijanja je bila i moja ideja, hvala na potvrdi. Žarulja je takva kakvu sam dobio, valjda će za prvi grow bit ok...

što se tiče reflektora, na žalost nemam gdje nabaviti pocinčani lim, čovječe, danas sam si u jutro išao kupiti pilu za drvo da ovo složim lol
sve je ovo ghetto style ;)

edit: ah da, samo da napomenem, nisam 100% sretan s ovim rasporedom lampi, htio sam da HPS bude u sredini, između svije CFL-ke, ali jednostavno nisu stale :-/
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
u toj hps-ici je Aluminium oxide zato je mlijećna kao i u neonskim cijevima još ih koriste dosta za vanjsku rasvjetu....sretno ;)
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
naravno, svaka HPS žarulja treba prigušnicu i starter. Na prvoj ih slici možeš vidjeti gore, na kanti.
Koliko se grije, ne znam, danas sam sve upalio, stavio termometar i zatvorio kutiju, sutra ću ti reći koliko se zaista grije. Al da se grije... grije se.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
meni je u boxu znalo da bude ovako, radio sam automatike (jet47)

biljke izasle zive i zdrave, bitno je da je vlaga preko 50%, a "mutne" hps lampe su sasvim ok, konkretno u ovom gore slucaju je koristena "mutna" od 110w, sretan grow, kad krene
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
hvala, hvala

opet pitanje, specifično za moju kantu.
Znam da CFL.ke moram držati što bliže biljozama, al šta da radim sad sa HPS-om?

Da primaknem biljčice bliže lampi dok su male, ili da ih ostavim na dnu?
hvala
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
jebenooooo
max temperatura 33 stupnja, 74% vlage.

sjemenčica pluta u čašici vode, Ph između 6.5 i 7. Kad vidim izdanak, ide direktno u zemlju i počinjemooooo \o/
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Kako uspijes u tako malom boxu sa temp.33c odrzati vlagu 74%.................prosvjetli nas,majke ti;)
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
opa cupa je napisao(la):
Kako uspijes u tako malom boxu sa temp.33c odrzati vlagu 74%.................prosvjetli nas,majke ti;)
box je u relativno vlažnom i hladnom prostoru.
To je bio i plan, na to sam računao, no sad kad se moja pretpostavka pokazala točnom, više me brine minimalna temperatura nego maksimalna...
Vidjet ćemo :D
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
nista, drzi non stop u vegi 18/6, dok popunis prostor, ako je automatik procvjetat ce i na 18/6, kakvo je sjeme u igru? medicinsko ili obicno? :)
sorry sad vidio da je rqs, ako imas dobre temp furaj prek ljeta, i sretno.
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
frend sve je to ok, a sto se tice hpske nju montiraj kroz gornji lim a cflke stavi posebno sa strane ako mozes tako da ti obuhvaca sve i jednu stranu boxa rasvjeta....
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
da, znam, hvala ti, takav je i bio plan... samo mi se ne buši gorni dio kante... ma smislit ću nešto. valjda.

NEEEEEGO

opet pitanje: ne mogu naći teglu od 35 cm. podivljat ću. Imam jednu staru koju je frend koristio, al mi je izigubuio dolje tanjurić, i što je najgore, za zemlju je koristio smeće iz dvorišta. Eh sad, na koji da ja to način dezinficiram? čarli + vruća voda? Hoće li biti dovoljno? Hoće li deterdžent naškoditi biljci?
Lud sam, danas sam bio u bauhausu/baumaxu/pevcu i svugdje su tegle od 50cm na više...
Pomozite molim vas, sjemenka je proklijala a ja nemam tegle :'(
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
sto ce ti tegla za sjemenku , sta nije da ti treba posuda za zemlju ... u teglu stavljas gotove kifove ;)
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
Zvuči mi kao komplikacija. Radi se o automatiku i ne mogu se priuštiti tjedan dana stresa od presađivanja.
Također, radi se o pc box growu, znači mala dugoljasta teglica 35cm*15cm, 12cm visine..., većina ljudi ima dobre rezultate sa direktnim pikanjem u zemlju...

Ali mudro zboriš. vjerojatno ću je većeras u čašicu od jogurta, dok ne smislim pravu teglu
hvala!