Big tower 70W HPS, Quick One [RQS]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
uzmes casicu od jogurta i pocepas je napola i zaljepis i kad budes presadivao odljepis i gornji kraj drzis malo jace i doljnu stranu skines i ostane ti samo zemlja i gornji dio casice i to stavis u zemlju i gornji dio lagano skines na gore .. ako me kuzis sta govorim ;)
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
kužim, lega, hvala
tako ću i napraviti. ne znam damo di da nađem teglu...

ili, još bolje, od čega da je napravim...
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
ovu teglu od frenda operi čistom vodom možeš dodat malo Izosan-a,klor u granulama za dezinfekciju bazena,suđa i vode za piće...ako ga imaš ako ne i sama topla pa hladna voda je u redu ... ;)
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
hvala na info, ali našao sam teglu, 10kn LOL
Izbušio sam hrpu rupa u novoj tegli, one kuglice na dno, mješavina composane i perlita nekih 20%-25%, zalio da zemlja sjedne.
Napravio rupu dubine jednog članka malog prsta.
Mala je pokopana, imala je par milimetra repić. i... avantura počinje!


edit: ako nije problem, modovi mogu ovo premjestit u dnevnike? ili da čekamo da proklija :D
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
isuse, NAPOKON!!!
bio sam uvjeren da je krepala, da joj je pre suho u tom boxu, svaki sam dan špricao zemlju jer se na vrhu potpuno osušila. Barut.
Nešto sam se se sjebo u mjerenju, vlaga se čvrsto drži između 30% i 40%, uz 24/0 svjetlo...


Sad kad je biljčica provirila, pokrio sam zemlju glinenim kuglicama da smanjim sušenje i isparavanje.


Idemooooooo :rasta1:

edit: molim modove da promijene naslov teme: Big tower 70W HPS, Royal queen seeds Quick one
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44


pitanjce: sad kad je provirila, da je prebacim na 18/6? Ili da čekam da se još malo razraste i uđe u vege fazu?
hvala
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Odmah na 18/6. I nemoras fotkat svaki dan. Pusti je da odmori od tebe.
By the way, :) u kojoj ti mislis da je fazi sada tvoja biljka?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
biljka je u vege fazi i slobodno furaj ceo grow na 18/6, mada sam ja moje zavrsavao i na 12/12 jer su rasle pored fotoperiodnih. naslov editovan i malo skracen, nadam se da to ne smeta ;)
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
mali update, malko sam presložio svjetla, mislim da sam gotov s tim za sad.
nadam se da će drvo izdržat, žarulje ga nigdje ne diraju.
imam i ghetto reflektor (limenka). Planiram još jedno pićence popit pa komadić lima zakačit i iznad svake CFL-ke





(na kraju sam zaboravio slikat biljozicu, to ću dodat kasnije lol
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
ok, zadnji ovakav update, javim se sljedeći put za tjedan dana :)
Svjetlo svijetli, no digla mi se temperatura u boxu jer HPS više nije odmah do ventilatora. Temp ispod žarulje je 34 stupnja, morat ću improvizirati s nekim plexijem ispod svjetla.
biljoza raste ko luda na 18/6, no pomičem to polako, sat po sat, da svjetlo bde ugašeno kad su najveće vrućine, da bar malo pomognem...


Također, vlaga se drži između 30% i 40%, pa sam biljčicu omotao mokrom krpom, neka isparava polako. Sutra ću uzeti baš veliki ručnik, da prekrijem kompletnu površinu (a i deblji ručnik- vište tekućine stane u njega).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Rubinstajn

Aktivan Član
05.06.2013
101
117
0
47
Ne moraš toliko da je paziš i maziš,time ćes samo da joj odmogneš,dići će ona sama vlagu kad poraste.
A temperaturu meri u ravni sa biljkom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
Moja šalatica, 10. dan nakon što je izbila.
I već problemi.
Dakle, žuti rubovi na listovima: jel moguće da sam pretjerao sa zalijevanjem (vrlo moguće)???
Također, postoji li šansa da sam je sjebo kad sam stavljao onu mokru krpu (ne bih li podigao malo vlagu), ako sam je stavio pre blizu biljke pa su rubovi listova dotaknuli mokru krpu, te se spržili pod HPS-icom...
Krpu sam maknuo, ko ga jebe, provjeravat ću je svaka 2-3 dana, zalijevati po potrebi /kad se zemlja osuši).
Ugalvnom, evo slika, pa procijenite.
hvala!



edit: gledam malo tuđe dnevnike i nekako mi malecka izgleda moja biljčica...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and rKj420

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
dobra je za 10ti dan po velicini.izgleda da je mnogo zalivas reklo bi se po liscu i moguc je ph problem zbog ovih rubova...sacekaj da ti neko iskusniji odgovori.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja bi rekao da su ti rubovi listova takvi zbog previsoke temperature i premale vlage. Al nije nist zabrinjavajuce. Slobodno ak imas mjesta za jos koju casu od jogurta ubaci je unutra, al zaledi tu vodu i drzat ce ti duze vecu vlagu ;)
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
ok, hvala na savjetima
ph nije sigurno, jer korigiram vodu limunom pri svakom zalijevanju.
vlaga i temperatura jesu problem, probat ću ovo sa ledom u čašicama, no nije mi baš to naj zgodnije pošto kanta nije doma...
ehhhh... vidim pa javim
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
Evo moje šalatice, malo preko 2 tjedna od kad je provirila iz zemlje.


Osim već spomenutih oštećenja na listovima, mom amaterskom oku izgleda snažna i zdrava. Još je nisam zalijevao, zemlja je kad gurnem prst još uvijek vlažnjikava, a nije mi još ni pokazala listovima da je žedna (obiđem je u pravilu svaki drugi dan).
Čini se da je problem bio u temperaturi (novi listovi nisu oštećeni), spustio sam je na dno kante, nek se malo i izduži zbog LST-a.
Eh sad: jel je vrijeme da ja to počnem malo 'natezati'? Gledajući slike i tutoriale po netu, ne još, ali već je 2 tjedna stara, pa pitam...