Big tower 70W HPS, Quick One [RQS]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
thc boss je napisao(la):
možeš fimming napravit.
na žalost, ništa od toga, radi se o automatiku. :(

to planiram za sljedeći grow, ako sve prođe po planu. fim + scrog. al o tom potom

edit: eh da, pitanje: da joj naspem još malo zemlje? Zemlja je napokon pošteno 'sjela' i čini se da 'ladno stane još centimetar. Bi li to imalo smisla, tj. bi li korjen mogao iskoristiti još zemlje, gore? Bi li taj, relativno malen volumen uopće imao smisla?
hvala
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
18. dan života.

Prekjučer sam je napokon zalio, nakon gotovo tjedan dana. Ph korigirana voda i 1ml h2o2 na 0.5l vode. Višak je uredno izbacila (dno poside je praktički mreža koja drži glinene kuglice). Čini se da joj je pasalo, u 3 dana je narasla za gotovo 3 cm.




Na nekim listovima sam primijetio žute mrlje. U procesu sam pročešljavanja materijala za objašnjenjem, no bojim se da se ponašam ko nova mama...


Novi listovi izgledaju zdravo.




I napokon, pao je prvi LST session. Mala je čvršća, ali i fleksibilnija nego što sam zamišljao. Koristim čvrstu žicu koja mi je ostala od slaganja svjetla. Slažem kukice i kačim ih na rupe u tegli.




Na kraju, brinu me sad visoke temperature koje najavljuju za vikend. :(
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
23. dan



moja se šalatica opet jadna muči s divljačkim temperaturama. Prvi listići su požutjeli i odumiru, al to je, koliko ja znam, normalno. sutra ću ih skinut. POjavio se i novi vrhić.




Opet mi žute rubovi listova, kod onih prvih koji su požutjeli sad ti rubovi odumiru (suše se).



eto, poželite mi sreću, ako preživi ove temperature (u četvrtak najavljuju toplotni udar), preživjet će sve.
Kad se vrijeme unormali, i kad počne opet rasti (još par cm), past će nova tura LST-a, no ovaj put vrh ide ispod druge internode.
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
sranje. sranje sranje sranje.



temperatura na slici je nakon što sam napravio propuh.
Žuti mrtvi list sam maknuo. Dobila je maksimalnu količinu kisikom obogaćene vode, vidjet ću hoće li se jadna izvući.
Živa je, no kuhana.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
meni su biljke uspevale sasvim ok sa 34C u boxu, to nije tako kriticna temperatura, pa napolju je toplije... mozda nesto drugo zeza pricu... kolika je vlaga

edit, sad kad pogledam stare fotke, bilo mi je i toplije u boxu pa nije bilo tih problema
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
sad je. vidjet ćemo dal' se oporavila.
Iako, ako se i oporavi, trebat će joj bar tjedan dana da 'dođe k sebi'.
tako da, ako i uspijem izgurat grow do kraja, dobit ću par grama suhog maksimalno...

Oh well, učim dok sam živ
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
mozda, vidim na listovima kandze, kao da je previse vode u posudi, kakva je drenaza, jel iscuri voda kad se sipa, mozda te kuglice il sta je vec sprecavaju prirodno isparavanje vode... ja to nikada nisam tovario na povrsinu zemlje, nemam onda jasan uvid jel zemlja prevlazna ili suva
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
ne ne, zemlja je bila suha ko barut




evo, preko noći je došla k sebi, danas na većer ću je opet obići
Razmišljam da skinem ove polumrtve listove...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
napravi CT, odrezi staklenu flasu, vazu /to ti napravi steklar/, cev mozes koristiti od starog ususivaca, pvc za elektricne vodove,
napravi nosac za fasngu od lampe, improviziraj. potrazi pomoc prijatelja, izmisli nesto za sta ti treba / ne kazi za uzgoj/ pa ces pobediti. sto da mucis bilje i sebe. ako to napravis ces gosposki growat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nenash

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
Daaaaakle: nakon čitanja ovog i drugih foruma, moje je skromno mišljenje da je korijen problema u tome da biljka jednostavno nije imala zraka.
Zato sam danas instalirao novi upuh. Izbušio rupe u kućištu i prišarafio 80mm vent.



Pao je i novi LST.
Sljedeći put kad ću growat posadit ću biljku na jednu stranu posude, ne u sredinu. Ovako, ako biljka poludi u rastu, morat ću je provući na drugu stranu, i u sredini bi moglo postati gužva. Ako kužite kaj pričam. :rasta1:
Uglavnom, pobrinuo se da je vrh ispod jedne od internoda u sredini.
Eh, jedna stvar. Oni rubovi tegli? Oni su tu s razlogom.



Trenutni setup...
Žutenje se nastavlja, ali zanima me što će se dogoditi sad kad sam dao više svježeg zraka direktno po biljci.
Također, mala mi je biljčica za svoje godine. One su je žege usporile, dobro da je živa.
Vidjet ću koliko će se oporaviti, al ne nadam se previše nekom uspješnom growu, tek edukativnom.




Svi savjeti dobrodošli.
pozz!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
ma ne silujem je baš toliko, al jesam malo žešći prema njoj, jer računam da će uskoro krenut u cvatnju, pa da dobijem bar 2-3 vrha...
Iako ovaj LST izgleda brutalno, nije tako strašan. Na srednjoj LST slici se vidi kako sam baš lijepo izbacio van 2 vrha, a glavni će se već dići. Sumnjam da će bit još išta treninga, em je kržljava, em je već kasno...

što se tiče vrata, mislim da sam taj problem riješio sa dodatnim direktnim upuhom po biljci.

Ne znam, zalijao sam je jučer opet (ph korigirano + H2O2) pa ću vidjet za par dana kako se drži

Kao što rekoh, ne očekujem neki iole spomena vrijedan prinos (ako dobijem par grama suhog, glaaaaaadi bradu), no već sam i ovako failano BRDO toga naučio i znat ću za sljedeći grow...
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Uradi flush kad se osusi zemlja, pa vidi kako ce bit, nemas sta izgubiti (bar bih ja tako uradio)


Meni to djeluje kao da si je zaebao sa gnojivom, jer od vrucine bi ti se listovi uvrtali prema gore, eventualno taj problem sa korjenom sto govoris...