Big Tower CFL grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
Junace,mislim da ti je prerano da skidas liske za pocetak..
nema ona sta trenutno da zaklanja ,pusti je da se razvija ako je tek krenula kako kazes.

Sto se tice presadjivanja..to je vec stvar odluke.Ako ti i dalje nije bitna kolicina,neka ih zajedno do daljnjeg.. lako je odseci.

A za prihranu,preporuceno je da se ne dodaje bar 15 dana po presadjivanju.. i to bi mogao kasnije folijarno u punoj dozi..

sad samo uzivaj:))))
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Purica je napisao(la):
Radje ne postajte ništa ako ne pročitate kako treba , evo dio mog posta od 23.04

....uglavnom biljčice su od samog početka totalno sporo rasle , i od samog starta su več žutile , mada su imale sve vrhunske uvjete , tek su krenile polako sa rastom kad su malo više narasle, razlog sporog rasta po meni je bila terra magma kojoj je 99% bila probušena kesa , i zemlja više nije bila odgovarajuca , gdje sam je kupia stala je na otvorenom na kiši tako da je grow od starata odma loše krenia. Tek otkako sam presadia biljke tocno negdje prije 7-8 dana u novu zemlju composanu , biljke su u tih par dana narasle koliko zajedno od početka growa. p.s jedino u čemu sam imao sreće je šta su od 3 bilje 2 bile ženskice , mozda cak i 3 je bila , ali ionako bi kasnije nastala guzva u boxu pa san je svejedno izbacia :)

Znaci biljke sve šta su praktički do sada narasle su narasle u ovih 10tak dana , i tu je sad svjeza zemlja , pa se zato mislim gonjit ili ne...Ja sam i sam zna da biljke u početku jako užasno sporo rastu , ali prvi mi je grow pa se nisam puno optereciva jer je ionako sve expermientalno.

E to se i meni dogodilo s jednom malom vrećom terra magme, zemlja je bila natopljena do kraja, neznam kako se to dogodilo i počela je smrdit po truleži pa je već dugo valjda negdje u vodi stajala, definitivno je kriva prodavaona ili uvoznik. Srećom imao sam još zemlje inaće sve najbolje o terra magmi.
Uglavnom pošto si presadio prije desetak dana nema potrebe da gnjojiš još bar tjedan dana.
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Purica je napisao(la):
Radje ne postajte ništa ako ne pročitate kako treba , evo dio mog posta od 23.04

....uglavnom biljčice su od samog početka totalno sporo rasle , i od samog starta su več žutile , mada su imale sve vrhunske uvjete , tek su krenile polako sa rastom kad su malo više narasle, razlog sporog rasta po meni je bila terra magma kojoj je 99% bila probušena kesa , i zemlja više nije bila odgovarajuca , gdje sam je kupia stala je na otvorenom na kiši tako da je grow od starata odma loše krenia. Tek otkako sam presadia biljke tocno negdje prije 7-8 dana u novu zemlju composanu , biljke su u tih par dana narasle koliko zajedno od početka growa. p.s jedino u čemu sam imao sreće je šta su od 3 bilje 2 bile ženskice , mozda cak i 3 je bila , ali ionako bi kasnije nastala guzva u boxu pa san je svejedno izbacia :)

Znaci biljke sve šta su praktički do sada narasle su narasle u ovih 10tak dana , i tu je sad svjeza zemlja , pa se zato mislim gonjit ili ne...Ja sam i sam zna da biljke u početku jako užasno sporo rastu , ali prvi mi je grow pa se nisam puno optereciva jer je ionako sve expermientalno.

E to se i meni dogodilo s jednom malom vrećom terra magme, zemlja je bila natopljena do kraja, neznam kako se to dogodilo i počela je smrdit po truleži pa je već dugo valjda negdje u vodi stajala, definitivno je kriva prodavaona ili uvoznik. Srećom imao sam još zemlje inaće sve najbolje o terra magmi.
Uglavnom pošto si presadio prije desetak dana nema potrebe da gnjojiš još bar tjedan dana.
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
SuperAngel je napisao(la):
E to se i meni dogodilo s jednom malom vrećom terra magme, zemlja je bila natopljena do kraja, neznam kako se to dogodilo i počela je smrdit po truleži pa je već dugo valjda negdje u vodi stajala, definitivno je kriva prodavaona ili uvoznik. Srećom imao sam još zemlje inaće sve najbolje o terra magmi.
Uglavnom pošto si presadio prije desetak dana nema potrebe da gnjojiš još bar tjedan dana.

Da , zemlja je malo smrdila po truleži kao što kažes i meni je došla kompletno mokra i natopljena , pošto u zivotu nisam kupia zemlju za cvijece nisam ni moga znat da to nesmi bit tako , i zato sam mislia da je ph bia problem dok nisam na forumu vidia da je nekome isto terra magma dosla u probijenoj kesi sa vjerovatno shebanim ph itd, zato sad u composani u 10 dana biljke su narasle kao od samog početka growa.

e i btw nije mi još nitko potvrdia ono sa prve slike , jaja su ili ? maloprije sam bacia oko i nisan ništa takvog sličnog pronaša!
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
SuperAngel je napisao(la):
E to se i meni dogodilo s jednom malom vrećom terra magme, zemlja je bila natopljena do kraja, neznam kako se to dogodilo i počela je smrdit po truleži pa je već dugo valjda negdje u vodi stajala, definitivno je kriva prodavaona ili uvoznik. Srećom imao sam još zemlje inaće sve najbolje o terra magmi.
Uglavnom pošto si presadio prije desetak dana nema potrebe da gnjojiš još bar tjedan dana.

Da , zemlja je malo smrdila po truleži kao što kažes i meni je došla kompletno mokra i natopljena , pošto u zivotu nisam kupia zemlju za cvijece nisam ni moga znat da to nesmi bit tako , i zato sam mislia da je ph bia problem dok nisam na forumu vidia da je nekome isto terra magma dosla u probijenoj kesi sa vjerovatno shebanim ph itd, zato sad u composani u 10 dana biljke su narasle kao od samog početka growa.

e i btw nije mi još nitko potvrdia ono sa prve slike , jaja su ili ? maloprije sam bacia oko i nisan ništa takvog sličnog pronaša!
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Dobia hermica :( i to ova sativa koje mi je bila najveca, svi vrhici dobili jaja , druga indikica šta je ostala je čista ženka , još se nije oprašila , najvjerovatnije hoče kako puše propuh po boksu??

Sad koliko sam shvatia ako od polena od hermića oprašim tu indikicu koja je čista ženka dobia bi feminizirano sjeme i praktički neku svoju novu sortu??

Inače koliko su hermici potentni za pušit , šta bi mi bilo najbolje napravit onda?? Ostavit ih obe i oprašit jedan vrh na ovoj indikici da dobijem sjemenje , ili da izbacim hermica i ostavim samo ženku indikicu??

Kako mi je žao jao , biljke su taman krenile lipo rast i cvjetat , kako radim lst popunile su cijeli pitar dužine 55cm , a u visinu bi inače bile sigurno nekih 40cm ova veča bar , druga je sama po sebi dosta niska.Čak postoji opcija da hermica presadim u prirodu , šta mislite , molia bih dobar savjet , hvala svima!!!

evo par slika:







 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
a šteta šta je hermi inaće ljepo izgleda
sjeme od hermija kažu da nije baš nešta da dosta biljaka od tog sjemena bude hermija i biljke budu retardirane, nisam ti siguran al sam tako čuo
ako misliš presadit vanka u prirodu trebo bi joj nač poziciju di ce pola dana bit samo na sunu (npr. od rano do negde 2, 3 ure popodne) a ostalo u hladu kako bi dalje nastavila cvjetanje stime da ce pauzirat neko vreme nakon presađivanja
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
hermi je verovatno nastao zbog stresa(bilo koje vrste)

@svetilist krivo si cuo kuja koja kasnije pokaze jaja i sma sebe oplodi
dobije se 70% zenskog semenja tako da...

a so se tice micanja iz boxa na tebi je odluka jer hermi more
ujebat sve tj. i drugu kuju oplodit pa ce bit hrpa semenja..probaj čupkat
jaja ako ih naja puno(a šo ostane nek oplodi bit ce semenja za dr.gruv..ako je seme kvaliteta naravno)
.. to je moje skromno mišljenje..odluka je tvoja
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
mali.medo je napisao(la):
hermi je verovatno nastao zbog stresa(bilo koje vrste)

@svetilist krivo si cuo kuja koja kasnije pokaze jaja i sma sebe oplodi
dobije se 70% zenskog semenja tako da...

a so se tice micanja iz boxa na tebi je odluka jer hermi more
ujebat sve tj. i drugu kuju oplodit pa ce bit hrpa semenja..probaj čupkat
jaja ako ih naja puno(a šo ostane nek oplodi bit ce semenja za dr.gruv..ako je seme kvaliteta naravno)
.. to je moje skromno mišljenje..odluka je tvoja

da hermi je nastao jer sam bia prisiljen izbacit biljke iz kuce , i 2 puta sam im zdrkao fotoperiod , a jaja su se stvorila u jedno noc i to dosta , mogu mislit koliko ce ih biti za par dana , tako da od tog čupanja mislim da nema ništa , je li moguce mozda glavni vrh od ove druge kujice nekom kesicom zaštiti i prekrit ga , pa da bar on ne bude oprašen , i koliko je mogucnost da se druga kuja ne opraši , puno veca da hoce nego da nece ??

A što se tiče dobivanja sjemena , sjeme nije nikakva kvaliteta , obična domacica standardnog rada , tako da mi se za sjemenje hebe , jer ionako sljedeci grow ide lowryder ili neki drugi kvalitetan strain,ali kad smo vec u toj priči , nije baza da hermic opraši samog sebe , jer kvaliteta nece biti sigurno dobra pošto se radi o samooplodnji , igra je vec kad hermic opraši drugu ženku , onda to vec možda ne bi bilo loše, a radi se o dvije totalno drugačije sorte , tako da bi možda i moglo ispast neko cool sjeme ako ovaj sativa hermic opraši ovu ženku indikicu :)

Jao svejedno mi je žao baciti , je li netko ostavia možda hermija do kraja i proba to pušit , nekakvog rada bi sigurno trebalo biti? Bar nešto , ako išta besplatno je :) ??
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Šteta purice što je hermi. i to vidim po slici da je 50/50 muško/ženska tako da ti se to ne isplati držati u boxu. Izvadi je sa korenom i dodaj novu zemlju za ovu žensku ako su u istoj šaksiji. samo odreži sa nožem zemlju ako su u istoj šaksiji. dobićeš više zemlje za ovu ženku i nebudeš morao gnojiti. Da ti je bar ženska pa ono da je pri kraju cvijetanja pokazala par banana koje bi mogao pincetom počupati, ali ti je ovo prejaki hermi tako da mora ići van. Presadi ga van pa ćeš vidjeti koji bude ratio muško/ženskih cvijetova. ako bude vuklo više na žensku onda ga budeš mogao pušiti, ali za dobrobit drugih outdoor guerilla farmera ako bude više muško ubijaj. a što se tiće oprašivanja od strane hermija ne preporućam, sjeme je nikakvo, ne klija baš i biljke su deformirane, samo mučenje. sad opet ovisi o genetici, ali ti je bolje naručit fem sjeme i siguran si. a ovako izgubiš par tjedana na deformiranu biljku. :))
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Blodeuwedd je napisao(la):
Šteta purice što je hermi. i to vidim po slici da je 50/50 muško/ženska tako da ti se to ne isplati držati u boxu. Izvadi je sa korenom i dodaj novu zemlju za ovu žensku ako su u istoj šaksiji. samo odreži sa nožem zemlju ako su u istoj šaksiji. dobićeš više zemlje za ovu ženku i nebudeš morao gnojiti. Da ti je bar ženska pa ono da je pri kraju cvijetanja pokazala par banana koje bi mogao pincetom počupati, ali ti je ovo prejaki hermi tako da mora ići van. Presadi ga van pa ćeš vidjeti koji bude ratio muško/ženskih cvijetova. ako bude vuklo više na žensku onda ga budeš mogao pušiti, ali za dobrobit drugih outdoor guerilla farmera ako bude više muško ubijaj. a što se tiće oprašivanja od strane hermija ne preporućam, sjeme je nikakvo, ne klija baš i biljke su deformirane, samo mučenje. sad opet ovisi o genetici, ali ti je bolje naručit fem sjeme i siguran si. a ovako izgubiš par tjedana na deformiranu biljku. :))

Jučer sam još točno napravia šta si napisa ,a hermija san prikla i bacia.Vidia sam i sam da je ipak previse jaja u pitanju na kraju je u 2 dana parilo da je više muška nego ženska...i da nema smisla niakvog to čuvat, izvadia pregradu i doda u drugi dio 7kila nove svjeze komposan i posvetit pažnju posljednjoj kujici :)
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Evo mali update , moj jadna mali bonsai polako je pri kraju , je da je jad i bijeda kako je ispalo sve na kraju ali s obzirom sta se sve dogodilo tijekom growa dobro je sve i zavrsilo , jbga prvi je grow ali eto kako god sitno i malo ispalo , neko znanje i iskustvo je stečenu koje je neprocjenjivo :) , uglavnom 51 dan cvjetanja , pistile su vec negdi 50/50 manje vise , pokuša sam napravit nekakve makro slike ali nije baš neki dobar aparat, po vašoj procjeni koliko jos da je drzim do kraja , tjedan dana-10 dana ??









i odi jedna zumirana , ovi trihomi sta jos stoje uspravno kroz jos nekih 10tak dana trebali bi se jos vise napumpat i objesit malo vise?

 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
odlično purice:thumb: vidi se da imaš ljubavi i volje za uzgojem
količina kolika bude da bude bitno da je tvoje
moja proocjena do cepanja nekih još cca 10-ak dana još ju drži
rep+
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Hvala brate sveti listu , a to je ocito malo veca ljubav prema njoj ipak mi je skoro kao i prva cura hehe ;) , jos jedno pitanje imam s obzirom da ce kolicina biti simbolicna , ima li smisla puno se zezati sa curingom ,hoce li biti puno lose bez tog procesa? kako nema tu neke velike mase to ce se osusit sigurno kroz nekih 4-5 dana max , pa kako sam nestrpljiv ove male vrhice ako budu pusljivi odmah navalit na njih , a ovog veceg eventualno malo jos dotjerat koji tjedan u teglici. Koliko ljudi u praksi uopce radi curing?
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
curing svi rade koji hoce lijep dim a i marihuana ima 20% jaci rad,sto je curing duzi uzitak u pusenju je veci,pa ti vidi dali se isplati to raditi,ako hoces da osjetis pravi dim marihuane onda je curing neizbjezan,a kad si se vec toliko namucio oko growa i sve to mislim da nije problem hedove staviti u staklenu teglu i provjhetravati par puta dnevno,ali opet kako hoces,najbolje je da gledas trichove tako ces najbolje znati kada je gotova i kao sto HS kaze kada mislis da je spremna za berbu ostavi je jos 7dana,sretno...
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
ma super je purice tvoja biljčica, stekao si pravo iskustvo i lijepu mačkicu biljčicu. 10 days to go... :)))
rep+
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Onda se necu puno mislit , neka bude kako treba pa ce mo i taj curing odradit, prigrmit cu jos tih par tjedana , novi box je vec redy , V95,S30,D64 sjeme je spremno easy bud i green o matic , i puno vise wati , na zalost opet cfl , ali moguce da i uleti kakav hps :) , hvala svima na savjetima , a pogotovo forumu jer da ovako nesto ne postoji malo tko bi se usudia uopce pokusati nesto :)
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Imao bih samo par pitanja , uglavnom biljka se u zadnjih 3-4 dana toliko zabijelila i naprasila , da vise uopce se ni ne vide smedje pistile , jer su izrasle i prekrile ih nove bijele , biljka je inace u 55/56 dan cvijetanja , a nema niti jedan jedini zuti list.

Uglavnom po drugim dnevnicima vidim da bi to u 55-60 danu uglavnom svima listovi bili vec debelo pozutjeli i sasuseni.Kako biljka po svemu ocito jos ne zeli zavrsit svoje cvjetanja onda najbolje da je pustim koliko ona to sama zeli , te s obzirom da je ovo neka indica domaca , malo cudno sta je ovako poludila i nastavlja i dalje divljacka svjetat i pumpat se , jer uglavnom vec su solidno gotove sa 60tak dana?

Nije da se bunim , meni jako drago da je ovako , nego cudno mi malo to :D
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Ma ne brini za listove, može ona završiti i bez žutih listova, tamo kad si onu drugu izvadio van, pa si dodao dosta zemlje za ovu tako
da svu svoju hranu za završetak cvjetanja uzima upravo iz te zemlje. Za sada je ostavi pa čemo vidjeti koliko još do kraja, dok nabaciš slike.
A i jesu ti neki listovi žuti, ne moraju biti baš svi žuti pri kraju cvjetanja.
Sve u svemu, biljka je stvarno debeljuca i moćna po starim slikama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.