Big Tower Pc Grow Box 1st Time Assorted Auto Mix

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Pozdrav opet,
nisam imao updatea jer sam bio bez neta, ali sada donosim nove slikice. Moram se pohvalit da su mi obje izašle, snizio sam pH do 6,4 te planiram dodati i peroksida u vodenu smjesu. Gnojenje sam odgodio dok ih ne presadim u veće tegle koje još nisam počeo izrađivati. :(
Također sam dodao i malo blitve jer sam čuo da može održati vlažnost.
Btw. Moram ih imenovat napokon. :) Jednoj (onoj desnoj) će ime biti Kaya po pjesmi jednoj, a drugoj još moram smisliti.

Obje u boxu:






Lijeva napokon izašla:


Kaya:

 

deastate

Aktivan Član
25.09.2011
118
8
0
36
Lepo to sve izgleda... Jedino bi ja na tvom mjestu biljke malo prblizio svjetlu jer ce ti se jako izduziti ovako dalek ispod lampe.
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
A na 10 cm su od lampe. Malo me je strah približiti ih da ih ne bih spalio.
 

deastate

Aktivan Član
25.09.2011
118
8
0
36
priblizi ih i stavi jos jedan ventilator da hladi jos malo lampu ako ce im bit prevruce...
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Još jedan mali updateić. Radim ga ponajviše zbog lijeve jer me jako zabrinjava njena spuštenost. Jučer (29.3.) navečer mi je i Kaya bila spuštena, ali nakon što sam ih obilno zalio (priznajem, lijevu sam malo pretjerao jer sam najedanput dao puno vode, ali je i iscurilo dosta), danas (30.3.) je Kaya lijepa i vitalna, dok je lijeva (još ime smišljam) uvenuta. :( Možda sam malo previše paranoičan, ali ne zaboravite da sam početnik.
Zanima me još trebam li podići biljke bliže lampi? Temperatura mi se nekim čudom spustila na 19 (?!). Upravo provjeravam ispravnost termometra jer mi je to teško za povjerovat. Isključio sam upuh te ispuh stavio da radi na 3V.
P.S. Vlaga mi je napokon na 40% kad je svjetlo!! :) :)
P.S.S. Ovo gore je možda neispravno jer ga držim na stolu već 30 minuta i ne daje nikakve znakove života. Mislim da je otišao. Je li imao tko od usera na forumu problema s takvime termometrom/hidrometrom? Još ću ga stavit na balkon gdje mora pokazati drukčiju brojku pa ću odlučiti hoću li novoga uzeti ili ću zadržati ovoga.

Da ih još približim?:




Jadna lijeva:





Na ovima se dobro vidi uvenutost:



Dobrodržeća Kaya:



EDIT:
Za gnojenje sam odlučio da ih neću još ničim gnojit dok ih ne presadim i dok se korijen ne uhvati u novoj vazi. Ako ne i kasnije. Nekako se nadam da će mi biljka sama reći treba li joj gnojenje ili ne.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....svaki put kad slikas biljke zemlja je uvijek natopljena.....smanji to zaljevanje, takve male biljke netreba zaljevat tolko cesto.....
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Slobodno ih približi lampama na 5 cm, ja svoje držim na 2 do 3 cm, i malo manje vode što kaže greenrider, pusti da se prvih par centimetara zemlje osuši pa onda zaljevaj
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
A jučer sam malo pretjerao sa zalijevanjem, malo mi ruka podrsnula. Imam feeling da mi se zemlja brzo suši jer ne bi trebale biti tako uvenjene. Ne znam što bi im moglo nedostajati.
A za zalijevanje - dakle, stavim prst na jedno dva centa i ako je zemlja suha, natankam ih? :)

@Domaja the best
Kupio sam Hesi Starter Kit.

Edit: Podignuo sam ih još 3,7 cm. Nadam se da ih neće spaliti.
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
nemoraš baš SVE poslušat, ima i ovdje ''pametnjakovića'' :)
mislim da sam ti već lajko setup, baš me zanima kako će zgledat ovi automatici...nadam se da ce krenut dobrim putem obje...
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Vjerovatno ima. :)
Ali na mojem threadu nisam primjetio da je netko napisao nešto suvislo ili nelogično (osim mene možda). :) :)
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
neću sad upirat prstom... hehe.
daj neke slike...prošla je još jedna zemljina revolucija od zadnjeg updatea!
za približavanje lampi ti nisam pametan, daj neku frontalnu sliku, ovak iz kuta je baš teško odredit udaljenosti, i razmjere, al ak se mene pita, uvijek moze milimetar blize.. :sun2:
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Evo i updatea. Ovog puta sam malo za promjenu slikao malo veće slike. Resizao bih ih za forum, ali BBCode ne dopušta, a zabranjeni su HTML tagovi tako da će ostati prirodne veličine. :(
P.S. Lijeva je dobila ime - Moriah po brdu jednom (ne iz LoTR).

Edit: izgledaju natopljene, ali nisam im stavio niti kapi vode od prekjučer navečer.

Da se bolje vidi udaljenost od lampe:


Cool lampa :):) :


Kaya:





Moriah




 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
Naravno da izgledaju natopljeno kad je u tanjuru u kojem su tegle još prst vode. Mislim da na taj način višak vode iz zemlje ne može izaći, nego se zadržava u zemlji, a to nije dobro, odmah to riješi, ugušit će ti se korjen. I ne pomišljaj na vodu bar 2-3 dana.

I kad ih zaljevaš nemoj ih ''natankati'' nego zalij sa 3,4 decilitra vode, polako,ravnomjerno, kroz rupu na čepu boce. Kad vidiš da vode kreće van na rupice dole to je dosta, čak i prije. Kad zaliješ staviš uho kraj saksije i slušaš koliko zemlja ''pije''.

Neznam šta bi ti rekao za ovo što su tako duboko u teglama, unutra je puno slabija cirkulacija zraka, a i te stijenke sklanjaju reflektiranu svjetlost. Ja bi ti rekao do odrežeš te gornje dijelove saksija.... :)

Napredak u dva dana se vidi, tako da samo naprijed sretno hrabro i pametno!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.