Big Tower Pc Grow Box 1st Time Assorted Auto Mix

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
seeders je napisao(la):
Ljudi, ispričavam se na netočnom navodu. Hesi Bloom Complex snižava pH i najbolje je da se ne koriste neki pH korektori. Moguće je da je do toga. Od sad na nadalje ne kapam limun u vodu.

meni su se uvijali listovi zbog mrvicu manjeg ph zato sam ti i bacio bubu pa da promisliš,plantela gnjojiva također snižavaju ph....imaj na umu i da nepravilan ph bilo + ili - može blokirati određene stvari zbog toga se preporucuje PRIJE IKAKVOG "ZAHVATA" KORIGIRATI PH pustiti određeno vrijeme i imati bolji uvid nakon toga "na cemu si"
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Pozdrav ekipa!
Ovaj put ne radim update već mi je potrebna pomoć. Molim da mi odgovori netko tko zna u čemu bi mogao biti problem jer sad nema mjesta za pogreške. Riječ je o Moriah i njenim listovima koje ste vidjeli na prošlom updateu. Bio sam uvjeren da je riječ o opekotinama, ali pojavljuju se nove flekice čak i nakon stavljanja CoolTubea koji je dovoljno smanjio temperaturu. Nije bila zalijevana od dana prije prošlog updatea - 7.5. navečer te je možda problem i u nekom elementu. Prolistao sam sve probleme što mogu biti te sam i pročitao veliki post od 420 magazine-a sa slikama, ali s niti jednom slikom se ne može reći sa sigurnošću da je to to. Što je još bizarnije, Kaya niti ne pokazuje simptome da bi mogla tako obolijevati, a u istom su boxu i isto se hrane. Želio bih izvući od Moriah što mogu tako da se nadam pomoći. Hvala unaprijed.

Slike da se bolje vidi problem. Nažalost, slikao sam u boxu (već je velika pa je ne volim previše vaditi van) pa su slike s previše svjetla, ali neke su i dobre pa se može uočiti problem.



















 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Pozdrav vutra.orgovci. :)
Red je za novi update. Kayi ide sjajno za sad. Formira budove i mislim da će biti sočna kad bude gotova. :) Moriah nažalost ne ide na bolje. Smatram da je do svjetla budući da je indica. Gledao sam kristale pod mikroskopom danas i Kayi je većina mliječnih pa imam neku procjenu od 2 tjedna za nju te je mislim početi flushati za tjedan dana. Moriah je tek počela formirati malo bolje cvjetiće te će joj biti mnogo lakše kada bude sama u boxu. Nju očekujem za nekih 3, 4 tjedna tek.

Slike:









Moriah:












 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
malo si ti pozurio sa tim skidanjem, nije to jos zrelo drug, koliko pratim one ce ti za 6~7 dana napuniti 60 dana od sejanja, znaci posle toga bih ja ostavio jos bar 15ak dana onu napredniju, a ti kako hoces
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
nije mi jasno zašto držiš ove full "spržene" listove koji su mrtvi ima ko zna koliko...cemu oni služe?

ostatak listova koji se držu nekako se uvijaju na sve 4 strane svita i ocito je da im nešto ne paše,voda,ph,nutrijenti...daj si malo vremena i analiziraj što si radio i kako...eto sretno do kraja!
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
@PowerSeed
Hvala ti što me uvijek uputiš kada treba. :)

@makisplit
Držim ih jer smatram da će ih biljka sama otpusiti kad još više uopće ne budu trebali. Neke sam skinuo, ali ne želim previše, neka biljka kaže. :)
Jedino što joj ne može pasati je blizina svjetlosti jer je ostalo sve namješteno na dobre uvjete. Ona i Kaya se hrane isto, niti jedna ne biva zakinuta za nešto. Nažalost, jedino kako joj mogu pomoći je da je svako malo savijem prema dole da prima manje svjetlosti. :(
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Ja da sam na tvome mjestu, flushao bi je i vidio kako ce to izgledati... moja se preporodila nakon flusha ;)

I jos, kada zalijevas, dodje li ti vode do listova ?
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Koga bi flushao, Moriah?
Zalijevam samo zemlju, pazim da mi voda ne ide preko listova, a nemam prskalicu, tako da ne prskam listove.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
a gle stari ja sam stvarno laik prema nekim ljudima ovde na forumu al sam bar iskren ako ne ništa,nekima je to vec pocelo smetat al za to me zaboli dok ide nek ide.....uglavnom meni tvoje biljke izgledaju smorene i napacene do bola...ako kažeš da ih pržiš svjetlom onda to svjetlo ****** od njih na x centimetara,pogledaj samo zdrave listove na što lice a da ne govorim o ovim sahranjenima od prije ko zna koliko dana
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Razumijem maki, i meni to smeta, ali stvarno nemam kamo sa svjetlom jer sam ga već podignuo do maksimuma. Kod Moriah sam zajebao što mi je glavni vrh pao pa su mi sporedne stabljike izrasle kao lude. A ne pomaže ni to što je pretežno indica pa samim time već ne voli previše svjetla. Jedino kako joj pomažem da joj svako malo previše izraslu stabljiku privezujem i spuštam je na određeni nivo da ne bude preblizu "Sunca".
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
I ja bih flushao jer tu ima svakakvih vrsta gnojiva, 3-4 vrste ako sam dobro pohvato.
Ali djabe flush ako ne znas pH vode, trebao bi si nabaviti pH mjerac, mozda je do toga.
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
uzmes PH tester u trgovinama akvarijima il slicno, imas ovaj koji sam ja uzeo sa malimk kapima i ukapas u posudu i prema boji na skali lako odredis koliki ti je PH, ja sam ga 43kn platio, a imas za oko 100 mjerenja sto je i vise nego dosta
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Ljudi, znam koji mi je pH vode jer imam digitalni pH mjerač. Prije sam stavljao limuna, ali HESI Bloom Complex sam zadrži pH vode na 6,55. :)

@orbit
Pokušat ću odraditi flush. Možda joj bude bolje. :)
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Pozdrav opet ekipa,
evo novog updatea nakon zalijevanja. :)
P.S. Gledao sam s mikrospom Kaya i Moriah. Kaya ima skoro sve mliječne trihome, a na Moriah ih nisam uspio skužiti.

Slike
Kaya:





Moriah:




 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
druze, odose tebi vrhovi na toj moriah, tesko da ces to spasiti, jbg. probaj razmisliti sta je bio kriticni momenat, da ti se to vise ne ponovi
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
to je bilo i za ocekivati s obzirom da nisi ništa poduzimao od zadnjeg javljanja....žao mi je da si je skroz spržio al imao si vremena reagirati jer ti vec 2 tjedna svjetlo prži biljku :tuzan
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
@Makisplit, svaka čast na izravnosti, ali nisam mogao reagirati jer, ne znam ako se vidi na slikama, svjetlo nema kamo, a kupovanje drugog ne dolazi u obzir. Smatram da sam najviše zajebao kada sam joj vrh puknuo zbog neiskustva s LST-om, a u drugom je imala identične uvjete kao Kaya koja je bomba. Možda je jednostavno do genetike jer je ipak eksperimentalna.

@PowerSeed, zaboravio sam te pitati, misliš na sve vrhove da su gotovi (znači praktički je mogu baciti u smeće u tom slučaju) ili samo na spržene misliš jer ima i relativno zdravih vrhova, kojima je npr. samo list žut od svjetla, a ima i normalnih koji se nalaze malo niže pa ih "Sunce" nije zahvatilo previše.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
a vidi, oslobodi je toga od cega nema leba, ostale ostavi da vidis oce zivnuti, zasto da ne, probaj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.