Big Tower PC kućište i nove ideje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ašibulj

Banned
Banovan
18.04.2016
21
24
3
Novi Sad
Tata ta tira Vutrugari. Nisam tu da postavljam pitanja već predloge.
:popcorn::
Primetio sam da većina ljudi pri uzgajanju koristi standardno kućište veličine "Midi".
Ako niste znali, postoje tri varijante/veličine pc kućišta: Mini, Midi i Big.

Mini je davno prestao sa upotrebom još od Pentium 3ojke. Danas se koristi preoblikovana varijanta za pc box entertainment home sranja.
Midi je standard, a Big kućišta se najviše primenjuju za Servere a koriste ih i entuzijasti, gejmeri i slični, da dobiju što više lufta za kvalitetno hladjenje neke opasne mašine.

Kao što mu i samo ime kaže Big, zato ima više prostora u njemu. Ne samo što je kućište više, već je i šire od standardnog, Više prostora = više vegetacije.
E sad, cena. Ako nabavljate novo ili releativno kvalitetno kućište, u proseku, znatno su skuplja od Midi varijante, jer se Big kućišta uglavnom izrađuju kvalitetnije od standardnih jer im je namena ozbiljnija.
Predlažem da potražite polovna i stara kućišta, koja uglavnom možete naći preko oglasa, prilično su povoljna, da nekažem jeftina. Takodje možete i obići lokalne pc servise i pitati ih dali imaju neke starudije da vam prodaju. Moj drug je to uradio pa su mu u jednom servisu poklonili kućište ali bez prednje maske ali je on napravio od drveta kjul prednju masku i slagao matorce da je to Gejming Server :D.
Plus možete se vaditi/lagati kako je to neka vrsta servera, gejming, fajl, http, čat, itd...

:djede:A imam i jednu ideju koja se može primeniti u više situacija.
Staviti Kameru unutar kućišta (ili više), neku jeftinu web kamericu da nezauzima prostor a može i kvalitetnija, nebitno. Tako se može pratiti uzgajanje a bez da se otvara kućište. :D

Evo na primer, nešto ovako može da se u srbiji nađe za 30tak jura a i jeftinije.*
slika iz oglasa / slika iz oglasa

* Neprodajem ništa niti reklamiram ikoga.
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Tako se može pratiti uzgajanje a bez da se otvara kućište.
daj jos objasni sta to imas da pratis, uzgoj na dnevnoj bazi. sto je vise budes gledao to ces manje primecivati da raste, nije vutra carobni pasulj pa da fura ne znam kojom brzinom koju mozes percipirati na monitoru. i zasto ne bi bar jednom dnevno otvorio box i video situaciju. meni licno besmisleno, za 30 jura moz nabaviti komplet 250w il nesto mnogo bitnije za grow od opreme ili djubriva. no ako ima voajera, ideja mozda moz da prodje :)
 

ašibulj

Banned
Banovan
18.04.2016
21
24
3
Novi Sad
:p:D Odlični ste,. :thumb:

A kućišta ko kućišta, logično je da je veće bolje. Samo sam hteo da skrenem pažnju novajlijama. Dosta ljudi nezna da postoje velika kućišta.
Ono sa kamerom sam se malo zezao. I nemam pojma bre, kenjam, nikad nisam ništa lično uzgajao. Nisam bio u prilici. Mislim nisam glup, kontam sve, ali jednostavno neću trenutno da se upuštam u uzgajanje, trenutno nisam u situaciji a neću ni da se drkam i zajebavam sa boxovima i krarabudženjima, oću da to raste slobodno, prirodno, nemaora bit napolju ali da ima mesta i komotnosti, zbog biljke a i zbog mene, oću da to radim "opušteno".