LED Bijela Udovica - jednom se mora

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.071
15.549
358
Odlično izgleda :thumb:
Meni zna na biljkama koje štopam, prvo se na listu napravi kao odsjaj(liči na ostatak vode i sl.). Kasnije, taj dio dobije smeđkastu boju, pa skroz smeđu, kao hrđa... Rečeno mi je, da je to od visokog ph!
Ima smisla, jer mi voda stoji u špricajki i nekad mi se neda mjenjat vodu, pa zalijem, a sigurno je preko 7.5 ph....
Ne kažem, da je to i kod tebe. Teško je uživo procjenit problem, a kamoli preko slike!
Inače zaljevam sa 7.1 koliko mi je iz pipe i nikada problem. Ovaj grow(Buddhe) , pred kraj, dajem vodu i kapnem ph down, jer kažu, da pred kraj vuče nutrijente, ispod 6.5, a i 80% sativa, pa odugovlači!
Sretno dalje kolega i što masnije, da bude::grupnjak::
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Najbitnije je da je kolega svijestan svih problema, hbg tak je kak je, nemaju svi mogućnost idealnih uvjeta. Bit će bolje jednog dana.
Meni najzanimljivija stvar u ovoj priči je to kak je ovaj autos počeo cvjetat tako kasno i baš me zanima koliko će mu trebat do kraja.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.768
10.121
358
@0Marac0 tačno si opisao šta se dešava s lišćem, baš tim redosljedom se dešavalo, al mi nije jasno zašto pokazuje visok ph, spuštam ga limuntosom svako zaljevanje. Vjerovatno ima i drugih problema pa se tako odražava.
@truare baš je kasnio, i imam osječaj da mu ništa nije predstavljo režim od 12/12, jer je tek poslije 17 dana na 12/12 pokazao prvu pistilu. Kad sam krenuo u grow planiro sam da će do nove godine biti gotovo, a sad bi bio zadovoljan da do kraja januara završi, i to je upitno:D
@dzidzo box je malo manji od 60×60cm
@Slavol Žižek morat ću se više potrudit sa dogrijavanjem, definitivno:)
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ja ti problem niže temperature i suhog zraka, ako nejde drugačije, rješavam isključivanjem ventilacije ispuha, ili ju stavim na određeni režim rada da ne radi non stop, čisto da temp. ne bi otišao previše gore. Mislim da su ljudi previše opterećeni sa postotkom CO2 u zraku.. ali meni to nije predstavljalo nikakav problem. Tako i tako svako malo otvaramo box, a isto tako biljka često zna uzet i kisik umjesto CO2 i u sebi ima mehanizam pomoću kojeg O2 ipak pretvori u CO2 i dalje u potrebne šećere, proces je sporiji, ali je isto tako biljka usporenija i na nižoj temp. pa ti dođe više manje na isto, al si si riješio problem suhog zraka.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Meni je unazad 7 dana temperatura bila 3.5C do 26C, uzas! Ali eto automat je izgurao nekako_Ovaj vikend me pak nije bilo doma, grijalica ostala, pak bilo 10-30C. Ali gotovo je, ide cap cap sutra ili utorak. Nikad vise ovako u rizican grow, ali dobro sto je ovo bilo na kraju cvjetanja pa su izdrzale.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Meni to izgleda kao da nešto nije uredu sa pH. Naravno, suh zrak također nije baš idealan, ali to nebi trebalo radit neke probleme ako je sve ostalo ok. Kod mene je zimi uvijek suh zrak (centralno grijanje) da ne kažem presuh, prije mi je vlaga znala past na samo 20 % ako ne i niže, ali nikad nije bilo nekih problema zbog toga...barem ja nisam primjetio.:) Kako god, držim ti fige da ovo izguraš što bolje.:thumb:
 
Poslednja izmena:

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.891
233
ni na nebu ni na zemlji
da se nadovežem na badijev post....
mi nije jasno zašto pokazuje visok ph, spuštam ga limuntosom svako zaljevanje.
limuntus nije namenjen da bi se spuštao pH svaki puta.... ako već moraš stalno da korigujes pH onda ti treba pH-.... nemam nekog iskustva sa limuntusom i zemljom ali mi logika govori da sigurno nije dobro svako zalevanje ga dodavati....
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Jedna od najboljih investicija u grow se meni pokazao r/o filter. A neke mini kućne verzije nisu ni skupe. Otkad zemlju zalijevam sa pročišćenom vodom biljke su baš zdrave.. još ako biljku presadim u jači supstrat poput composane ne dajem joj ništa bar 40-45 dana i sa r/o vodom apsolutno nikako ne utječem na pH zemlje već si biljka to složi i rihta pH kak joj paše a ne da "lovi" moje pogreške. Nakon tog mi upada u igru moje omiljeno gnojivo što je osnovna paleta AN (nista previše : grow/micro/bloom, big bud, overdrive i flawless finish) gdje prije nego krenem gnojit potpuno isperem sve ostatke iz zemlje i krenem načisto sa njima. Eto to je moj sistem a vjerujem da i svako ima neki svoj sistem koji mu se pokazao kao odličan, i kad ga se nađe samo ga se treba držat.
Zašto r/o?
Kao što vjerojatno dosta ljudi zna da mjerenje samog pH vode ti ne govori puno o njezinoj alkalnosti, tj. koliko je zasićena bikarbonatima. Tako da se vrlo lako može desit situacija gdje će ti trebat puno više kiseline za spustit pH od 7.3 nego pH od 8.3 jer zapravo sve ovisi kolika je količina bikarbonata te kolika je količina bikarbonata u odnosu na kiselije elemente. Ono što kiselinom radimo je neutraliziramo bikarbonate. Znači količinu kiseline koju moramo staviti ne ovisi toliko o samom početnom pH već o samoj alkalnosti te vode. Druga stvar koja se zanemaruje.. topljenje bikarbonata kiselinom je reakcija koja se odvija i do 48 sati, sve ovisno o količini bikarbonata u vodi.. tako da vrijednost pH izmjerena odmah nakon korištenja pH minusa ne mora bit točna.
Evo vam jedna tablica gdje se upravo to vidi.. gdje npr. za niži pH je potrebno duže vremena nego za neki viši pH da se ta reakcija završi.. znači sve ovisno koliko je zapravo bikarbonata u samoj vodi, tj. koliko je ona zapravo tvrda.. a to nam pH metar ne može odgonetnuti na prvu.

acidpHtest.png

I zato je meni r/o zakon jer izbacuje sve te nepoznanice iz jednadžbe. Uzmi situaciju da ti je voda malo tvrđa i da ti je bilo potrebno stavit dosta fosforne kiseline da spustiš pH na željenu vrijednost. I sad na to stavljaš neko NPK gnojivo iz kojeg ipak ne možeš izbacit stavku P a ni ne znaš koliko si ubacio P sa pH minus solucijom i već gubiš kontrolu nad growom... ako voda nije baš tvrda i treba ti samo malo pH minusa, onda je taj P ipak zanemariv. Znači sve ovisi o tvrdoći vode da li ti je i taj r/o filter zapravo potreban ili nije, a u slučaju da je tvrđa kao kod mene, r/o je puno bolja opcija nego upotreba veće količine pH minusa.
Edit: sorry za spam dnevnika
 
Poslednja izmena:

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.768
10.121
358
Previše kontradiktornih stvari sam počeo zaključivat, pa sam predhodno zaljevanje zalio samo sa vodom, bez limuntosa, kontam najmanje štete ću joj napravit. Pratim dalje kako će se ponašat.
Mislim da sam skonto okidač problema, loša zemlja (puno gline) i vjerovatno puno vode. Predugo se suši pot, i kontam da je taj višak vlage poremetio ph.
Ta r/o voda trenutno se ne uklapa u moj stil, čak ni u moje znanje, još puno toga trebam shvatit da bi mogao primjetit razliku između obične i r/o vode.
Sad sam sačeko da se dobro osuši, 7 dana, zalio s 3l. Neću povečavat vodu dok ne dođe do 4 dana razmaka između zaljevanja.
Režim joj je od danas opet 12/12, nešto mi se ćini da je počela revegetirat, pa da ne produžuje više.
Čudna biljka od početka:D