Bijeli listovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.05.2020
2
2
3
33
Pozdrav ekipo!
Imam jedan veliki problem kod outdoora. To je da su listovi poceli bijeliti od vrha prema krajevima.
Biljke su malo starije od mjesec dana.
Kolko sam mogao primjetit, prije samog bijelila oni posmedje i zatim nakon tog smedjeg perioda oni pocnu na tom mjestu dobivat bijelu boju (moze se zakljuciti iz slika).
Bojim se da im nema spasa al bih svejedno htio cuti necije misljenje.
Prolistao sam dosta postova oko problema sa uzgojem ali nisam uspio doci do identicnog problema kojeg imam.
Molim vas misljenje
Evo i slika...
 

Prilozi

  • 20210513_182826.jpg
    20210513_182826.jpg
    421,1 KB · Pregleda: 73
  • 20210513_182549.jpg
    20210513_182549.jpg
    497,8 KB · Pregleda: 72
  • Haha
Reactions: serviser

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Dakle problem nije u tome sto list pobijeli nego sto posmedji. Nisi dao nikakve informacije. Zemlja, hranis li, itd. Ima li kakvih baja?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Meni se desilo isto neki dan, ali sa krastavcima, samo donji listovi, jedino sto znam sunce je bilo prejako odjednom, posle nekih par dana od 15ak 20 stepeni i kiše upeklo je opako, na suncu je przilo kroz bijelu majicu posle par sekundi izlaganja suncevim zracima :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0
26.05.2020
2
2
3
33
Dakle problem nije u tome sto list pobijeli nego sto posmedji. Nisi dao nikakve informacije. Zemlja, hranis li, itd. Ima li kakvih baja?
Zemlja je od prosle godine -POTGROUND.
10 dana prije presadjivanja sam je zagnojio (samo zemlju) sa bio gnojivom-PLANTELA BIO.
Na dan presadjivanja na staru zagnojenu zemlju nasipao sam jos potgrounda i u to presadio.
Dao sam im plantelu list tjedan dana nakon presadjivanja i tad sam i vidio da su u banani.
Poprskane su sa NEEMAZALOM protiv nametnika isti dan kad su i zagnojene plantelom list.

P.s.
Jos su 3 u igri i sa njima je sve u redu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Ulje neema može ubiti neke biljke, pogotovo ako se jako nanosi. Prije prskanja cijele biljke, testirajte malo područje na biljci i pričekajte 24 sata da provjerite ima li list oštećenja. Ako nema štete, ulje neema ne bi trebalo oštetiti biljku. Nanosite ulje neema samo na neizravno svjetlo ili navečer kako biste izbjegli izgaranje lišća i omogućili da tretman prodre u biljku. Također, nemojte koristiti ulje od neema na ekstremnim temperaturama, bilo pretoplo ili prehladno. Izbjegavajte primjenu na biljkama koje su pod stresom zbog suše ili prekomjernog zalijevanja. Pakiranje treba sadržavati podatke o doziranju, Neem vrlo lako može opeći listove, pogotovo ako je visoko koncentriran:).