Bilirubin...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
Poz ljudi ;)

Nije me bilo neko vreme, ali vratih se... :p
Imam jedno pitanje, nedavno sam bio da vadim krv, i rezultati su mi pokazali da imam povisen broj bilirubina. Normalan broj je oko 20 umol/L, a ja imam negde 26. Taj bilirubin je neko sranje u jetri i nastaje razgradnjom eritrocita ili tako nesto... E sada, mene zanima da li to ima veze sa pusenjem trave? Mislim na taj povecan broj tog bilirubina... Voleo bih da cujem nesto od nekoga ko je imao slican, nazovimo-ga, problem.

PozZz
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Nemas se sta brinuti 26 nije uopste povecan jeste malo al neznatno.
U mene je bio oko 30 puta povecan kad sam prebolio Hepatitis A ali nakon nekoliko mjeseci vratio mi se u normalu
Nemas se uopste sta brinuti
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Dakle odgovor na pitanje je čvrsto NE, povišeni bilirubini nemaju veze sa pušenjem trave. Ja imam isto prirodno povišene bilirubine, mnogi ljudi imaju, to nije ništa opasno.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Nemaju sigurno s pušenjem trave ni bilirubini ni transaminaze , to je prije od alkohola ili puno masnoća ili ko zna kakvih drugih otrova , duhan možda? da ali od trave nije sigur . Ja sam jednom imao povišene transaminaze za duplo od najveće dozvoljene da ne tražim sad nalaze i podatke detaljne .Uglavnom pio sam vitamine B i morao prestat s pivama se dokrajčivat svaku veče puni mjesec dana ,skupa sa vitaminima namjerno sam pušio nekog dobrog hasha sam imao iz A`dama donio ,Ketama hash fin ko maslac samo tamno smeđ. Pušio sam na dan oko 1 grama 3-4 puta bih posolio po duhanu...(zato gore kažem možda? duhan jer on jebe pluća to je sigur a jetru?,nisam siguran jer...) nakon mjesec dana odem po nalaze opet i jetra ko u bebe skroz OK ko da ništa nije bilo ,cigare i duhan bez trave ne koristim davno sam prestao s tim sranjem .

Druga stvar što se tiče bilirubina znam jednog lika koji je imao bilirubine pun ***** preko normale i Dr. mu je rekao da baci alkohol , a travu je duvao skoro svaki dan kad god ima bolje rečeno , i nije više imao problema s bilirubinima ali ni sa mamurlukom jer je prestao pit , Dr. ga je ozbiljno upozorio da se ne zajebava s alkoholom . A tako i treba jebo alkohol ja svaki put kad se napijem lud sam nisam normalan nikako a i glava mi sutra ko Jupiter .
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Weed-ran je napisao(la):
Dakle odgovor na pitanje je čvrsto NE, povišeni bilirubini nemaju veze sa pušenjem trave. Ja imam isto prirodno povišene bilirubine, mnogi ljudi imaju, to nije ništa opasno.
To bi imalo stručni naziv Hiperbilirubinemija...
I ja je iman, i to je genetski, ali nije uopče bitno
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
Ma ja ne cirkam niti pusim duvan, a ***** li ga, otkud znam od cega mi ti poviseni bilirubini. Vidim sada da od trave nije sigurno. Hvala vam puno ljudi, skinuli ste mi brigu sa grbace :)
Otici cu kod doktora pa cu da vidim sta ce on da mi kaze...

Hvala jos jednom ;)

Irie
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Koka-kola.Mnoga gazirana pica,masnoce,lekovi...broj bilirubina se povecava od mnogo stvari.ja sam imao povisen broj pa sam 10-ak dana malo pazio na ishranu i pice i snizilo se na normalu.
 
02.11.2006
5
0
0
43
Bilirubin ti je Žučni Pigment i nema nikakve ama baš nikakve veze sa travom i od njega dobiš Žuticu, ali ima veze sa alkoholom jer jetra razgrađuje bilirubin pa ako piješ žešče onda si u *****.
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
Ma ono sa bilirubinom je bila neka greska u testovima... Isao sam ponovo da vadim krv i sve se pokazalo normalno. Istripovao sam se da nemam zuticu, jer ne pijem, ne jedem previse masnog, zacinjenog etc. pa zato... Sve u svemu, hvala na informacijama ;)
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Jel moze i sedimentacija biti genetski viša od normalne?Ja trenutno imam 30 a doktor kaže da imam neku upalu ili je to od Dature.Zar je to moguce?
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
mislim da sedimentacija nema veze sa genetikom...možda kao posljedica nekih genetskih promjena ali sxsama ona direktno ne...ona ti je povišena kod upale a visoka kod malignih tumora...a sumnjam da ima neke veze sa daturama...
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
draga mi sutra odlazi u francusku za stalno tak da sad nece bit masaza.. izgleda da ce bolit jos neko vrijeme..

eh, jos da imam kakav masan hed da ublazim bolove, bilo bi podnosljivo
 
08.12.2016
4
1
3
41
Pozdrav,evo da kazem svoje iskustvo sa bilirubinom,inace ga imam malo povisen od malih nogu 22-24, e sad zbog tumora(testisa) poslije operacije sam poceo uzimati ulje marihuane i povecao mi se bilirubin na 44 , inace ne pijem zadnjih 6 mjeseci, a na prehranu pazim vec duze vrijeme jer sam prije imao problem sa GGT(masnoca jetre) i nepušač sam. E sad jel to do ulja ili ne neznam vidit cemo kad stanem uzimati ulje...
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pročitao sam samo prvi/zadnji post pa da se nakratko nadovezem.
Generalno, treba pokusati naci uzrok, i postavitit pitanje da li je taj rezultat analize konc. bilirubina konstantan ili on je on posljedica neke druge reakcije koja je zbilla u bliskoj buducnosti ili se ona odvija u sjeni necega.
Postoje rutinske pretrage koje ako ima pokazatelja, usmjeravaju na specificnije pretrage te razjasnjavaju stvari.
Meni uvijek padne napamet Gilbertov sidrom kada je bilirubin u pitanju.
E sada, da bi se mogao uzet u obzir...koncetracija mora biti konstantna tj kronična, bez simptoma te bilo kakvih problema jer se org.naviknuo da postojece stanje.
Trava/ulje nije uzrok navedenog stanja.
Postoji genetsko ispitivanje na Gilbertov sindrom, radi se u svakoj večoj ustanovi koja ima odsjek molekularne medicine.

Edit: Vidim da spominješ i GGT, provjeri jetru obavezno.
Očito je isprovocirana.
Obicno budu lijekovi,cuga,kemo...
Živjeli i Živjela :vutra:
 
Poslednja izmena:
08.12.2016
4
1
3
41
...ma sve u vezi jetre sam provjerio markeri,hepatitise...zadnjih 7god ne konzumiram gazirane napitke, osim pive ponekad ne na dnevnoj bazi,tezi alkohol mozda jednom mjesecno jedino sto sam slab na slatko ali i to sam izbacia zadnjih 6 mjeseci...imam za uzimati još nekih 15ml ulja pa cemo vidit poslije toga sto ce biti...
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Sasvim je moguce da imas Zilberov tj. Gilbertov sindrom. Svakako bez brige jer je stanje uglavnom benigno, a kada nije jedva da se i primeti. U sustini ako je sve ostalo u redu nemas sta da brines. :smoke:
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Hvala dragom bogu da si ok, i da je sve kak trea...
No neznam kakvi su referentni intervali kod tebe za bilirubin, meni se cini da je svejedno i dalje na gornjoj granici ?
Jesi li učino bilo kakvu drugu dijagnostiku vezano za povišen bili ?
Vjerovatno je isprovocirana bila jetrica, neznam...čime...no..
Glavno da si ok ;)
Prati situaciju, i promjene i reagiraj ako ima potrebe...
 
Poslednja izmena: