Biljčice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.10.2008
5
1
0
34
Eh, prije koju sedmicu sam odvajajući sjemenke došla na ideju da ih posadim i vidim kako će sve ići.
Bilo ih je ukupno 6, i svaku sam stavila na tanjirić (jedna vatica ispod, jedna preko sjemena, i prekrila folijom). Potrudila sam se da vatica ne bude natopljena vodom, već dovoljno mokra da biljčica crpi vodu iz nje, a ne da je uguši. Sve sam to stavila na prozor, i svaki dan gledala kakvo je stanje i dodavala još malo vode ukoliko je bilo potrebno. Od tih 6 biljčica, dvije će uspjeti čini mi se. Jedna je lijepo klijala ali se osušila zbog sunca koje je taj dan bilo katastrofalno (moja nepažnja), dvije uopšte ne daju znakove klijanja, iako su im uslovi kao kod ostalih, a zadnju sam slučajno smrskala mijenjajući vaticu (opet moja greška). Uglavnom ove dvije ljepotice su na tanjirićima i prva je narasla oko 3.5 cm, a druga je oko 1 cm. E sada se dvoumim šta da radim sa njima uopšte, tj. kako da nastavim. Ne živim sama u stanu, tako da moram paziti. Mislila sam ih odnijeti na vikendicu (doduše tamo je sve prepuno šuma, ali vjerujem da bi se našao neki suh dio), ali tu ima više problema. Udaljena je od grada i moći ću ići samo jednom sedmično, bojim se da neko ne primijeti to (jer ne mogu zasaditi preduboko u šumi zbog vlage, a ne mogu ni na livadi jer će se primijetiti), onda još jedan problem je što tuda okolo prolaze krave i ovce i bojim se da mi ne pobrste ljubimice, a na kraju krajeva plaši me i činjenica da će ih neko drugi naći i uzeti sebi.
Tako da mi se najlogičnije od svega čini to da ih presadim u veće saksije i ostavim u stanu. Imam prostora između kreveta i zida, pa bi se tu dalo zaštekati.
Uslikaću svoje bebe ovih dana, pa ću staviti slike :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Casper Hero

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Od svih mogućnosti koje si nabrojala,niti jedna ne ulijeva povjerenje.Kao prvo,kraj je 7 mjeseca te od toga neće biti nažalost ništa,osim ako ne bi to sve pogurala u neki grow box....ali to nisi ni predložila,tako da ne vjerujem.
Mada nisam uopće dobro razumio ovaj tekst...u čemu sada rastu ???
Kolike su te biljke ???
Kakvi tanjurići,hebemu tanjuriće:icon_lol: ???
 

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
Po tvojoj prici ocigledno se nisi dovoljno posvetila, nisi unapred razmislila gde ces da posadis kako ces da ides do tog mesta, da bude skrovito itd.Jedina varijanta posto se svega navedenog bojis, da ih ostavis u stanu u kome ne zivis sama i u kojem ih takodje treba stekati.A biljke ne rastu bez svetla i uslova, tj moraces da napravis ili improvizujes neki grow box i da ga sakrijes. Ne bih da ti ubijem nadu (voleo bih da me damantujes) ali mrka kapa. Mnogo je glupo da rizikujes sa obicnim semenkama kao sto ti rece, nego ti to izbaci napolje i vezbaj na njima pa onda spremi se lepo procitaj indor i ako ti se svidi naruci semenke i oprobaj se u naprimer midi tower pc boxu, cini mi se da je lakse za pocetnike. pozdrav i sa srecom
 
14.10.2008
5
1
0
34
DSC09986.JPG


eh, evo ih. ne znam, ne očekujem toliko, polako pa šta bude, kupiću zemlju pa ću ih posaditi u saksije
 

Prilozi

  • DSC09985.JPG
    DSC09985.JPG
    57 KB · Pregleda: 22
  • DSC09981.JPG
    DSC09981.JPG
    52,4 KB · Pregleda: 31
  • DSC09982.JPG
    DSC09982.JPG
    45,6 KB · Pregleda: 35
  • DSC09983.JPG
    DSC09983.JPG
    45,6 KB · Pregleda: 29
  • DSC09984.JPG
    DSC09984.JPG
    52,1 KB · Pregleda: 26

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Lol, ovo još ne vidjeh, hydročep grow:). Odavno je to trebalo u zemlji biti. Idem da motam, ne vjerujem danas svojim očima:))
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
he,he,vidi stvarno,a baš su slatke...Ako idu u zemlju onda s tim papirom,nema ih smisla vaditi da ne strada korjenćić,on će ionak probiti van ako i već nije na doljnjoj strani vani.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
biljka narasla 10cm on kaze kupicu zemlju ,gde si video da se gde si video da se tako pusti biljka da raste sad ces je verovatno cupati iz toga i cao korenu
 
14.10.2008
5
1
0
34
Nije narasla 10, nego oko 3 cm, možda se čini veća na slikama samo. Danas sam je odvojila ovu veću nekako pažljivo od vatice, korijen je ostao čitav, osim što se vrh korijena malo odlomio ali svega 2-3 milimetra mislim da to nije ništa strašno, zalila i stavila na prozor. Pokušavam ljudi, ne osuđujte, ovo mi je prvi put xd
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
izvini stavljaj to u zemlju al ako si ostetila koren tako mali sumljam da ce uspeti nestavljaj direktno na sunce dok se neprimi najbolje neki cfl i naguraj je skroz do lampe 2,3 cm ispod

pozz
 
09.05.2012
10
2
0
44
Ma ljudi šta vam je, tu se vidi prema biljčicama, super su za hydrocotton, izgledaju sretno! :)

Samo naprijed s ljubavi, i nadajmo se najboljem...

:sun2::sun2::sun2:
 
14.10.2008
5
1
0
34
Ovu što sam presadila, odlično se drži! Zalijem je s čašom vode na dan, čini mi se da je dovoljno, korijen se izgleda nije puno oštetio. Razmišljala sam (i više manje odlučila) da jednu ostavim u kući, a drugu posadim vani negdje (na kraju krajeva na vikendici, to je pravo selo, kao da se čobani razumiju baš šta je to, samo naći neko dobro mjesto, pa prepustiti prirodi da radi svoje) :))
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
presadi obe jel na prozoru nece uspeti ako nema lampu i nezalivaj svaki dan mora da odmara koren malo strunuce
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
37
Ne moze ti priroda sad u 7-8.mjesecu nista radit svoje ,djevojko draga.Slaba si sa Biologijom totalno.Uci citaj,ne znam ni ja puno al daj malo se potrudi.osnovno.