biljka sporo raste

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

for

18.05.2007
36
1
6
53
Seed weed je napisao(la):
H2O2, ti je ustvari hidrogen kao sto ti je napisano i veruj mi da je bolje da zalevas 3% hidrogenom. nije neka hemikali i obicno sluzi za ispiranje rana kod ljudi, tako da to nije opasna.


Ma dobro, shvatam, pročitao sam i pokušaću, ali samo zbog toga da vidim dali ce se biljke oporaviti, ali ova logika "to ide na rane, pa nije opasno..." nije bas uvijek ispravna.
Nije uvijek svaka stvar koju možeš udisati bezopasna ako je pojedeš ili popiješ i obratno.Puno je primjera.Šta mislite da je kisik koji se udiše, ubrizgati u venu...
Zub se liječi arsenom, a zna se šta je arsen...CO2 pijemo, ali ga nebi smjeli udisati, itd.
Na stranim forumima sam čitao da u zemlju stavljaju i kontracepsijske pilule.
Kontracepsijske pilule su jako dobre, jer sprečavaju da se radjaju kreteni tipa ministara, poslanika, saborskih zastupnika, koji su nam napravili države u kojima je manje opasno zapaliti kuću nego joint, ali ja ipak svoju biljku neću šopati tim pilulama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Neuspjeli Pokušaj
17.09.2007
41
2
0
38
Razumem te ja. ali si poceo da pricas kao da ce nesto tebi da se dogodi, a ne biljci. u sustini to i jeste povezano jer ces ti da poludis sto ti se nesto desilo biljci ali shvati razliku izmedju H20 i H202 razlika je samo sto u hidrogenu imas visak kiseonika koji je potreban korenu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
for je napisao(la):
Na stranim forumima sam čitao da u zemlju stavljaju i kontracepsijske pilule.
Kontracepsijske pilule su jako dobre, jer sprečavaju da se radjaju kreteni tipa ministara, poslanika, saborskih zastupnika, koji su nam napravili države u kojima je manje opasno zapaliti kuću nego joint, ali ja ipak svoju biljku neću šopati tim pilulama.

pilule su za druge stvari,vjerovatno si pročitao nešto ovako

Some people use birth control pills to raise the estrogen level in their plants

ali ima i luđih ili ti drugih opcija :)

Menstrual blood, however, is a good source of estrogen and is as organic as the donor. Decreasing other fertilizer levels before introducing blood will reduce the possibility of the blood feeding unwanted organisms in your system. Ultimately, I can say that there is a part of me in every plant I have ever grown.

It is annoying that some, usually young, square men think this is disgusting. Get real. They prefer using bone and blood meal which they know nothing about, other than that it came from a dead animal who had a miserable life and ate less organically than most of the women you know.

Such backwards attitudes aside, menstrual blood is not plant based and is arguably a secondary source to phyto-estrogen. Blue Cohosh is a herb which contains plant estrogens, and I also use this in my flowering formulas. It can easily be introduced in the form of tea, or you can even grow your Kombucha on it.

Seed weed je napisao(la):
ali shvati razliku izmedju H20 i H202 razlika je samo sto u hidrogenu imas visak kiseonika koji je potreban korenu.
fino ti reče šta je
znači molekul kiseonika više nego voda,i taj molekul se veže na korijen i korijen bolje diše
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
kad smo vec kod toga nasao sam jednu zanimljivu formulu za hidro- bas me zanima cemu to koristi u razvoju?

HYDROPONIC VEGETATIVE SOLUTION, per gallon:
Miracle Grow Patio (contains trace elements) 1 teaspoon
Epsom salts 1/2 teaspoon
Human Urine (OPTIONAL - may create odours indoors.) 1/4 cup
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Nisam procitao citavu temu, ali okanite se destilirane vode za sve osim strojnu primjenu.. iznimno je nezdrava za ljude, zivotinje, a i biljke.

Ne zelim sada pisati referat pa cu samo reci da iz razloga sta u sebi ne sadrzi nikakve konkretne elemente, tezi vezivanju svih nutrienata na sebe kako bi se uravnotezila, a time osiromasuje tlo/organizam u kojem se nalazi od mikroelemenata esencijalnih za optimalan i zdrav rast i razvoj stanica.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
skunk to je vrlo interesantno đubrivo
neće ga primjenjivati,sem ako nemaju hydro

elephantor
stoji za destilovanu,ali ova sa česme je toliko puna svega i svačega(zavisi đe)
isto koliko destilovana nema ništa,zato sam ja destilovanu đubrenje i mjerenja ph i
ko moze ppm vode kojom zaliva

ja sam prije skupljao kišnicu,i sve vrste mjerenja sprovodio
prva je najgora i najprljavia jer skuplja čestice u vazduhu
meni je odgovarala samo poslije 5 sati od prve kapi ako manje pada
a poslije pljuskova za pola sata čista (?) voda
ništa nije više čisto
neđe sam pročitao da popieš čašu čiste vode iz neke davne milionske prošlosti
da bi bilo malo zezanja u glavi,nisam pročitao obješnjenje
(zato su ono dinosaurusi bili onakve životinje lude a i avetinje,krepaše)
 

for

18.05.2007
36
1
6
53
Seed weed je napisao(la):
Razumem te ja. ali si poceo da pricas kao da ce nesto tebi da se dogodi, a ne biljci. u sustini to i jeste povezano jer ces ti da poludis sto ti se nesto desilo biljci ali shvati razliku izmedju H20 i H202 razlika je samo sto u hidrogenu imas visak kiseonika koji je potreban korenu.


Ma nije bed, rekao sam da cu pokušati i zaista sam zahvalan svima koji zele pomoći i iako mislim i znam da to nije tako prosta stvar, odustacu da se ovo nebi pretvaralo u netematsku diskusiju.Mozda već večeras pogledam, mozda je ženi ostalo nešto od posljednjeg farbanja.