biljka sporo raste

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

for

18.05.2007
36
1
6
53
Molio bih pomoć iskusnijih oko slijedećeg problema.Imam 4 biljčice u ormaru dimenzija 0.4x0.9m, koje jako sporo rastu u visinu.Na početku sam ih držao ispod hps 150w i 6 neonki, i s obzirom da se gotovo nisu micale uklonio sam hps i na postojećih 6 neonki dodao još 4 štedne žarulje.Nisam postigao gotovo ništa.Biljke i dalje sporo rastu i visinu, sada su stare oko 20 dana, a visoke svega nekih 7-8 cm.Listovi se normalno i lijepo razvijaju, biljka sve u svemu ima zdrav i lijep oblik, ali je problem visine.Ne vjerujem da je problem u svjetlu, jer sam sa istim svjetlom ranije postizao rast od 1-2 cm dnevno u vazi vegetacije.
Ventialacija je takodjer u redu, teperatura se kreće od 24-27 stepeni, vlage je dovoljno.
 

marijuana lover

Aktivan Član
06.10.2006
135
1
0
34
pa jesi li mozda razmislio o sorti biljke koju imas, mozda je to takva sorta koja ne ide visoko neki lowrider, jel znas sta si uopce posadio?
 

for

18.05.2007
36
1
6
53
Iskren da budem, nemam pojma sta sam posijao, znam da me vuva ubila.Nesto je domace, neka albanka predpostavljam, jer inace imam problema sa sjemenom, naime nikad nisam dobio narudzbu, tako da sam odustao.
Moguce da je u pitanju vrsta i volio bih da jeste, ali bih volio cuti i jos neka misljenja.
Hvala u svakom slucaju!
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
za pocetak nisi odgovorio na pitanja da bi ti rekli da li ima problema stvarno ...

a ako nema problema mozda je neka indica genetika ali opet je malo 7-8cm za 20 dana.

slike ?
 

for

18.05.2007
36
1
6
53
Izvinjavam se što nisam prije.Evo:

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ? 20 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? 7-8 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? visina 10 ak cm, 0.3-0.4 l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) klasična mješavina iz prodavnice, koju uvijek koristim uz 10% stiropora
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? zalijevam kad je zemlja suha, ne samo na površini i cijelo vrijeme zalijevam destilovanom vodom
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? jga, nisam to mjerio, destilovana je valjda ph neutralna
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? još nikakvo gnojivo
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? svjetlo opisano prilikom otvaranja teme
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 3-5 cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 0.4 m2
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? 24-27, za vlčagu nisam siguran, držim posude s vodom
13.Koliki je ph zemlje ? 6.5
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? nisam bez iskustva, ali nemam ga ni previše
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
provjeri sada ph zemlje i vode sa kojom zalivaš
i veće posude su bolje rešenje
i nemoj da sklanjaš hps
koju boju imaju neonke
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
ako su biljke male visinom, a dosta razgranate to te ne treba zabrinjavati i meni se desavalo da kada ih drzim jako blizu neonki da budu male a guste ( mene to nije zabrinjavalo nego sam bio sretan sto sam provalio foru) neznam moras nam napisati u tih 8cm koliko ima katova pa cemo znati.
 

for

18.05.2007
36
1
6
53
Neko je piza boju neonki:dvije su cool white, jedna je day light, a jedna biolux, štednim sijalicama ne znam oznake, ali dvije bacaju na plavo, dvije na zuto-narandzasto.Sto se posuda tice, ne znam, nekako ne vjerujem da je malena za ovu fazu, jer imam obicaj cak 3-4 puta presadjivati, kako sa hranjenjem ne bih usrao ph-faktor.
Zanima me jos jedna stvar, mozda je glupostk, ali dali postoji mogucnost da neki elementi iz zemlje jednostavno ispare izhlape, ako je vreca bila otvorena?
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
vjeruj mi da trebaš da pročitaš malo bolje forum
i gledaj vodiče starijeg datuma
jer kada ukapiraš čitav sistem
sami će ti odgovori dolaziti
samo naprijed
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
for je napisao(la):
Zanima me jos jedna stvar, mozda je glupostk, ali dali postoji mogucnost da neki elementi iz zemlje jednostavno ispare izhlape, ako je vreca bila otvorena?

moze ispariti jedino vlaga, zabluda je da neki elementi mogu nestati iz zemlje. Najgore kod otvorene vrece je sto se zemlja moze naseliti nekim mikrorganizmima.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
...koji nisu poželjni
jer ima mikrorganizama koji su i`tekako poželjni pod zemljom
se izvinjavam samo da se nadovežem na kolegu
 

for

18.05.2007
36
1
6
53
A ne znam više, provjerio sam sve, u medjuvremenu sam mjerio i ph zemlje, pokazuje 6.5.
Ostaje još jedino mogućnost da su se nakotili neki mikroorganizmi, a rtazmisljao sam i o mogucnosti da je slucajno doslo do nekog toplotnog stresa, kojeg nisam ni svjestan.Ovo mi je, mislim 5 ili 6 sezona i ubjedljivo najgora.Nece mi biti žao ni truda, ni živaca ni vremena, ako nesto naučim iz svega, ali šta...:thankyou:
U svakom slučaju hvala svima, koji su se javili!!!
 

for

18.05.2007
36
1
6
53
Nisam koristio ni h202 ni hydrogen, jer smatram da zemlju dobro pripremim, a i da sam naucio barem zalijevati, ali procesljao sam malo forum, pa vidio da h202 sluzi i za dezinfekciju, pa mozda pokusam, iako nisam bas ljubitelj hemikalija, ako nisam prinudjen.
 
17.09.2007
41
2
0
38
H2O2, ti je ustvari hidrogen kao sto ti je napisano i veruj mi da je bolje da zalevas 3% hidrogenom. nije neka hemikali i obicno sluzi za ispiranje rana kod ljudi, tako da to nije opasna.
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
i hidrogen ti sluzi za bojanje kose stavi si ga na kosu i izgubit ceti boju...to ti je isto kemikalija...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
for je napisao(la):
ali procesljao sam malo forum, pa vidio da h202 sluzi i za dezinfekciju......
e za ovo imaš naše pivo od mene
jer niko ne čita svi samo pitaju

glupo mi je da pišem šta je H2O 2
ali evo ima CRASS krajnje konstruktivan odgovor za hydrogen 12 posto
snjim se boji kosa (lično iskustvo ili ti frend rekao?)
i stvarno mi nije jasno jel ova zima ćera ljude da kucaju po tastaturi i griju prste?
imate sve i svašta pa se tamo liječite
JER MI ZNAMO ŠTA JE H202 I ZAŠTA SVE SLUŽI
I ZNAMO ŠTA JE SKUNK !!!!!

nja nja njanja`nja nja nja njanja`nja


e ovako se lu`di