biljka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.01.2010
21
6
0
45
kao prvo pozdrav svima:imao bi jedno pitanje o mojoj maloj biljcici pa bi molio nekoga ko zna da mi da savijet biljka nje stara 2 tjedna a cini mi se da nesto sporo raste sad ima oko 10cmpa me zanimalo dali je to normalno i mislim da sam je previse zalio u pocetku kad sam je presadio pa su sad listovi malo savijeni za dolje-zanimalo me koliko treba vremene da ona poopije vodu iz te posude (posuda ima 8l ili 10l)vlaga svijetlo i ostalo mi je sve ok.hvala
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa daj info koju lampu tošno koristiš,zemlja,ostale stvari....i sliku!
Može ti biljka biti visoka 10cm a puna listova,široka i razgranata a može biti samo stabljika s 2 lista gore...
Opiši malo bolje i daj sliku,nemoj da te bude sram:)
Opet,10cm je malo za 2 tjedna ali opet pitanje pod čim raste...i tako u nedogled.
 
13.01.2010
21
6
0
45
zemju sam kupio u agrariji, lanpa 400w bas za te stvari vlaga oko 50%kad je upaljeno svijetlo 60-75%kad je ugaseno,ventilator izmjena zraka dobra.sad izrasta treci par listova mislim da sto se tice svega da sam napravio sve dobro samo kazem zalio sam je previse prvi tjedan nakon sto sam je presadio(nakon klijanja i pod svijetlom od 250wpo cijeli dan 10 dana pa presadivanje i svijetlo od 400w 18sati dan 6 noc)sad ima 12 dana u velikoj posudi.listovi su zeleni ali nisu rasireni nego nekak padaju dolje.slika nedostupna trenutno_:::
zaboravih sjeme je bing bang.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa meni se čini da sušenje zemlje najviše ovisi o temperaturi u boxu,recimo konstantno na 30 mislim da je suha za 3-4 dana.Zimi 2-3 dana više.Ali kad krene rasti ipak ovisi o veličini biljke i koliko vode uzima.Ali sve ovisi kakva je zemlja,ima li dodataka za rastresitost itd.Ipak nema pravila.
Ma bitno je da zaliješ kad se zemlja na površini osuši,i da imaš rupice na dnu da eventualno višak ode.
Možda je doživila šok prilikom presađivanja iako ne vidim razlog.
Samo nek raste polako,drži joj temperaturu kako treba bar dok je pod lampom.
-i zemlja je u večini slučajeva bitna ako ima problema.
 
13.01.2010
21
6
0
45
dali je ok temp.kad je svijetlo upaljeno 26stupnja celzijevih kad je ugaseno 16-18c.i vidio sam da neki drze svijetlo u vege.i vise od 18h mozda bi ija trebao probati..
vidio sam one tvoje mercedese mozda sam ja malo ipak zabrija oko savijanja listova...ajd staviti cu sliku uskoro sam da skuzim kak ovo radi ne kuzim gdje se dodaje slika..
 
13.01.2010
21
6
0
45
vidio sam one tvoje mercedese mozda sam ja malo ipak zabrija oko savijanja listova...ajd staviti cu sliku uskoro sam da skuzim kak ovo radi ne kuzim gdje se dodaje slika..
 
13.01.2010
21
6
0
45
bok opet jedino od svega nemam ph metar mislio sam da cu moci bez njega jer koristim odstajalu kisnicu kojom zaljevam i cvijece ali od kad su se pojavile tockice po prvom paru lisca odozdo malo sam se zabrino iako mi je iskusan grover rekao da je kisnica ok.ipak brijem da je do onog sta sam je previse zalio danas sam malo iskopo zemlju sastrane dosta je mokra probat cu je pustiti do drugog tjedna bez vode.javite ak imate koji savijet tnx
 

zwerovski

Aktivan Član
30.08.2009
95
10
0
31
:eek:hno:e jel normalno za biljku da 4 dan rasta (krenula iz zemlje u utorak) ima 5 cent i 1 par okruglih glathkih listica i krecu 2 hrapava...to mi vec 4 biljka koja tak raste ni jedna nije dosla dalje od 3 tjedna...i ima uzasno tanku *stabljiku*
.aj help pls
 
13.01.2010
21
6
0
45
da da vise svijetla i obrati paznju na zemju ja sam stavio losu zemlju i morao sam poceti gnojiti nakon 2 tjedna jer je biljka prestala rasti.svima koji toce vodu ispod slavine neka slobodno stave 2mililitra octaili limunovog soka ja sam tako rijesio ph i sad nema vise tockica osim onih starih naravno.sretno svima pozz