Biljke i njihova senzibilnost

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
Biljke i njihova senzibilnost

Izumitelj detektora laži Cleve Backster radio je u noćnoj smijeni. Kako mu je bilo dosadno priključio elektrode svoje naprave na dracenu koja je ukrašavala njegov ured. Kada je uvidjeo da se pojavljuju impulsi na detektoru shvatio je da i biljke imaju osjet. Pomislio je idem zapaliti jedan list pa ču vidjeti imali kakva reakcija. Prije nego je to učinio biljka je reagirala panikom. Nastavo je sa daljnjim istraživanjima i tako je pozvao naučnicu koja je proučavala sastav biljaka. U tom proučavanju morala je skalpelom sjeckati biljku i palila je lišće jer joj je trebao pepeo za proučavanje. Kod samog ulaska biljke su poludjele i onda kao da su se onesvijestile. Nije uspjela vidjeti njihovu reakciju. Dokazao je da prepoznaju osobu koja mu je nanijela neko zlo jer kada ta osoba ponovo dođe do biljke ona reagira. Biljke bolje uspijevaju kod ljudi koji slušaju lagano muziku. Vole slušati Bacha, Handela i indijske gitare jer rastu prema izvoru tog zvuka isto kao prema svijetlu .Ako želite lijepu biljku prvenstveno vam se mora svidjeti i morate je iskreno voljeti.

davno sam čuo ovu priču i pročitao sam je neđe potpuniju ali zaboravih đe:-(
ovo sam našao na jednom blogu,taman da ne pišem:)

pa sad vidite LST ili da vas mrze