biljke od 3 sedmice cvjetaju??

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.09.2010
11
1
0
46
iako su 3 sedmice stare i na 18 sati svjetla(bile su isjecene od starijih biljaka ne iz sjemena, nikakva greska nije ucinjena ali neznam razlog??/ :(
 
13.09.2010
11
1
0
46
to sam i ja mislio znaci moguce je.. ipak prijatelj od prijatelja
koji mi je dao nije imao taj problem huh znaci nema reversa pusta bjele dlacice vec 3-4 dana??
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Pokušaj vratit u vegetaciju. S tim radiš stres biljkama, ali ako ne želiš da cvijetaju pokušaj. Ako ništa drugo, tješi se da imaš žensku biljku. Sretno growanje ti želim ;)
 
13.09.2010
11
1
0
46
ali ja sam imao ovu biljku 10 sedmica i nije auto flowering dok je ja nisam prebacio na 12 sati i onda osjekao male od njih nakon 3 dana na 12 sati sto nebi prestavljalo problem
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Oprosti, ne valja kad pušim ujutro. Da nije tajmer nešto krivo namješten? Ako sam dobro shvatio, držao si ih 10 tjedana u vegetaciji, prebacio tri dana da pokažu spol, uzeo klonove i ta biljka s koje si uzeo klonove je počela cvijetat ili su klonovi počeli cvijetat? Ili od trečeg tjedna vegetacije cvijetaju? Šta sad na kraju?
 
13.09.2010
11
1
0
46
[ne valja da se pusi nikako :) biljke sam dobio znaci 1 put ovu vrstu od prijatelja i drzao je recimo 10 sedmica na veg i onda je naravno prebacio na cvjet kao sto radim svaki put sa ostalim biljkama ali male sta sam osjekao ( i stavio na 18 sati (10 sedmica ciklus) pocela da pustaju cvjet nakon 3 sedmice sto nebi smjele hrana nije problem ni timer ali nevjerujem ni d su auto flower jer bi otisle na auto flower i one starije nebi cekale 10 sedmica (ja mislim da je auto flower 4 weeks?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Moguce da je problem u tome sto si uzeo klonove sa biljke koje je usla u cvjetanje... Tako da klonovi imaju nekakav hormonalni poremecaj...trebale bi se s vremenom vratiti u vege...ali moguc je i hermi nakon tolikog stresa...zato se ne preporuca uzimanje klonova sa biljke u cvjetanju...

Neka slika bi dobro dosla da vidimo situaciju bolje... =)
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
ja sam vise puta imao situaciju da biljka pokaze spol prije 12/12..
obicno bi pustile par pistila (ma, iskreno, bilo je i mu*da, al necemo
o ruznim temama..) i to, al nista ozbiljno, i dalje bi rasle
jednakom brzinom kao sto treba u vege fazi..
mislim da se to zove "preflowering" ili nes tako..

edit: a imao sam i uspjeha sa vracanjem u vege, samo to bi stopiralo
rast na neko vrijeme, biljcoza bi bila sva zbunjena, tjedan dana, nekad i vise.
(u zadnje vrijeme volim ic 12/12 pa 24/0, pa opet 12/12, jer trenutacno imam
jedan mali box, pa nemam ti gojit muzjake, ovako izaberem dve kuje i scrog all the way)