Biljke se sushe...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
16.08.2009
11
0
0
33
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? iz semenki
2.Koliko su stare vaše biljke ? jedna 15 dana , druga oko 7
3.Koliko su visoke vaše biljke ? 6-7cm i druga 3-4 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 3-4 l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) oko 80% humus , 15-18% obichna zemlja iz dvorishta i neshto malo stiropora
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? jednom dnevno , oko pola litra na 2 biljke , voda iz chesme
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? ne znam
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? nishta
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? HPS 70W notju , a danju neonku 30w, nisam josh sredio ventilaciju , pa je pretoplo tokom dana ako je HPS-ovka ukljuchena
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? HPS 35-40 cm , neonka 5cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 66cm x 35 cm
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? temperatura od 27-28 C notju , oko podne dodje i do 30 C , ali nikad preko
13.Koliki je ph zemlje ? ne znam
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? prvi grow

Na pochetku uzgoja sam imao problema sa temperaturom , ventilacija nije radila najbolje , tako da je od 5 posdljenih proklijalih semenki samo jedna nikla , a kasnije kada sam malo sredio ventilaciju , ubacio sam josh jednu proklijalu , i ona je nikla. Sve je bilo u redu do pre 2-3 dana kada sam primetio da vrhovi donjih listova pochinju da se sushe. Vetja biljka ima 4 para reckastih listova , dok mala samo 1. Od tada su i prestale da rastu , i listovi se sushe sve vishe i vishe. Danas je polovina najnizheg lista skroz suva , kada sam ga pipnuo on se raspao. Shta li mozhe biti uzrok tome?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.