biljke spricane sa Neem Oilom i nesto se cudno događa.Molim pomoc!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

alabama_kush

Aktivan Član
21.09.2010
85
9
8
36
jucer sam pospricao biljke sa mješavinom Neem-a i duhana. Također sam ih zalio sa onim ustajalim koprivama i cesnjakom. Maloprije dodjem na sajt i primjetim ovo :

Uploaded with ImageShack.us

Nisam previse Neema stavio ( cca jednu malu zlicu na 1 l vode ), a ovo od koprive sam razrijedio jos sa vodom. Jel zna netko mozda sta bi mogao problem bit? :eek:hno:
 

alabama_kush

Aktivan Član
21.09.2010
85
9
8
36
e stavljao sam duvan onaj sto se kupi cca pola kile, sto se doma prave cigare, nemam pojma kakav je tocno. A mixao sam zato sto je prodavac ulja napisao da se tako sastavlja pesticid.

I sada ovako, malo sam si prevrtio film od jucer i skuzio sam da sam zapravo ja kriv za sve :eek:hno: . Sa uljem i vodom sam trebao jos i detergent ili sapun pomjesat kako bi mi se ulje u vodi otopilo. Meni nije imalo smisla spricat biljke sa sapunom ili detergentom pa ga naravno nisam stavio. I sada razmisljam da mi se ovaj problem dogodio na dvije biljke koje sam zadnje spricao. Znaci njih sam prakticki sa cistim neemom pospricao. Na predzadnjoj biljci su ovako ostecena 3 lista a zadnju biljku sam spalio totalno i mislim da joj nema povratka.Uploadat cu slike sutra pa ces vidjet. Uglavnom JA SAM KRIV!:eek:hno: :eek:hno:

Nista, hvala! Na greskama se uci :icon_lol: evo bar ce netko iz mojih naucit, da nemora iz svojih :ludaci_lol: Najradije bi se :violent018: sad.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Eh brate,moraš pratiti uputstva. Ko ne poznaje botaniku(biologiju uopste) ne treba je mešati sa logikom. Bez dubinskog znanja mnoge stvari deluju besmisleno. Ovo može svakom da se desi.
Nadam se da ćeš srediti te biljke,srećno ;)
 

alabama_kush

Aktivan Član
21.09.2010
85
9
8
36
:icon_confused:
LucidDream je napisao(la):
Eh brate,moraš pratiti uputstva. Ko ne poznaje botaniku(biologiju uopste) ne treba je mešati sa logikom. Bez dubinskog znanja mnoge stvari deluju besmisleno. Ovo može svakom da se desi.
Nadam se da ćeš srediti te biljke,srećno ;)

Ajde hvala, nadam se da je samo jedna teze stradala i da ce sve bit ok :icon_lol: Hvala :sun2::sun2::sun2:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
na ovoj di su samo 3 lista u defektu to otkini, ukloni te listove da ne štete biljci!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Evo da i ja kažem jedno moje iskustvo!
Ja sam isto u mojim počecima pravio velike greške ko i svi na kraju krajeva.Al evo da demantiram tvoju tvrdnju da se ova skroz spaljena neče oporavit.Šta se meni desilo?
Spalio sam biljku u drugom mjesecu života.Naime radilo se o nekoj domačici uzgajanoj na terasi.Znači biljka je bila u vegetaciji a kum mi donese neko organsko gnojivo u prašku koje se mješa sa vodom.Prvi put kad sam je zalio sa time biljka je doslovno poludila.Ja sav sretan ponovim postupak za nekih 5 dana.E sad na moje iznenađenje dobio sam kontra efekt.Biljka se počela sušit sva,od početka do kraja.Bila je negdje oko metra ljepo razgranata.Nakon par dana od zadnjeg zaljevanja otpali su svi listovi i sva se osušila.Ostalo je samo stabiljka i gole gtrane.Ja sam je pustio na terasi i zaljevo samo sa vodom kad bi vidio da je zemlja suha.Sad se ne mogu sjetit kolko je terebalo da se oporavi al na kraju je krenula dalje.Kako je to izgledalo?
Oni djelovi stabiljke koji su bili spaljeni,znači stabiljka i grane.Na njima nikad nije više ništa bilo.Znači život je krenu sa vrha stabiljke i vrhova grana.A sve ono ispot ostalo je spaljeno.Ipak na kraju biljka je nastavila vegetirat i na kraju je procvjetala i nagradila na kraju sa nekih 70,80g finog dima.
Zato ti kažem ne diži ruke od ovog našeg korova.Krenut če to dalje,možda rezultat neče bit zadovoljavajuči al bit če za zapalit sigurno.
 

alabama_kush

Aktivan Član
21.09.2010
85
9
8
36
e ma nisam ja ni mislio slucajno biljku iscupat, ostavit cu je pa cu vidjet sta ce bit. nemam sta izgubit. e sad, jesi ti sam to lisce pokidao sto se posusilo ili si ostavio da samo popada?
 

alabama_kush

Aktivan Član
21.09.2010
85
9
8
36
Tarki je napisao(la):
Duhan prenosi virusne bolesti na bilje.
Nemoj nikad, ali nikad nikad to više učiniti.

tarki hebiga, nisam znao, kako sam rekao tako je prodavac ulja napisao..na greskama se uci, ja sam nazalost naucio na tezi nacin, ali sta je tu je.. samo da mi ove druge ne nastradaju :(
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Prošo sam ja rukom al i kad bi puhnulo jače samo bi spalo.
Sce šta je baš suho skini,samo če da padne čim ga takneš.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Nek pokida sve listove koji su oštećeni više od 50 %,nema smisla da se biljka muči. Imaće ona u šta da ulaže energiju.