Binauralni bitovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Prvo naslov je krivi, postoje binauralni tonovi koje se može umiksati u bilo kakav zvuk. Ako me pamet sluzi postoje alpha, beta, gamma i delta. Neki utjecu na koncentraciju neki opustaju itd.

Ja probao i iskustva su super ali bez hi-fi slusalica studijske kvalitete nema smisla.

Opsirnije ako koga zanima naoisem kad sjednem za tipkovnicu
 

djuka2301

Aktivan Član
02.03.2018
78
420
53
Valovi našeg mozga utječu na to kako razmišljamo i reagiramo na svaku situaciju oko nas.

Oni nas usmjeravaju na učenje, rad ili relaksaciju... a mogu nas i odvući sasvim u drugom smjeru od onoga što želimo!

Svaka naša aktivnost povezana je sa određenom frekvencijom.

Kada ste u stanju relaksacije, vaš mozak ima jednu frekvenciju. Kada ste budni i usredotočeni, vaš mozak ima sasvim drukčiju frekvenciju.

Je li moguće kontrolirati aktivnost našeg mozga? Odgovor je da. Postoje brojne tehnike poput hipnoze, meditacije i autosugestije, ali one oduzimaju puno vremena i zahtijevaju veliku disciplinu.

Međutim, najnovija istraživanja potvrđuju da postoji sigurniji i efikasniji način stimulacije valova mozga.

Riječ je o binauralnom ritmu, ili binauralnim tonovima - jednostavnoj i učinkovitoj metodi, koja može biti dostupna svim.


Aktivnost mozga utječe na naš život

Mozak je elektrokemijski organ. Istraživanja su pokazala da mozak u punoj funkciji generira deset vata snage. Električna aktivnost mozga se opisuje pomoću moždanih valova.

Aktivnost mozga kontrolira naš život. Moždani valovi utječu na to kako razmišljamo i kako reagiramo na svaku situaciju. O njima ovisi vaše raspoloženje.
Naš nas mozak potiče da radimo, učimo i rješavamo probleme, ili nam daje signal da se trebamo odmoriti.

Postoji više vrsta moždanih valova različitih amplituda i frekvencija. U ovoj tabele navedene su različite frekvencije (valovi mozga) i kako one utječu na naš život.
< 40 Hz
Gama valovi
Visoka umna aktivnost, uključujući opažanje, rješavanje problema, strah i svijest
13 – 40 Hz
Beta valovi
Aktivnost, produktivno razmišljanje, koncentracija, budnost, saznanje
7-13 Hz
Alfa valovi
Relaksacija (u budnom stanju), pred-spavanje, drijemež
4-7 Hz
Theta valovi
San sa snovima, duboka meditacija
> 4 Hz
Delta valovi
Duboki san (bez snova), gubitak tjelesne svjesnosti


Je li moguće kontrolirati aktivnosti mozga?

Da, i ljudi to rade od pamtivijeka. Mnogi narodi znaju da se zvuk može koristiti u svrhu izazivanja različitih stanja svijesti.

Od tibetanskih napjeva, ritmičnog udaranja bubnjeva američkih indijanaca, zvuk je imao važnu ulogu u liječenju i duhovnoj vježbi mnogih naroda kroz stoljeća.

Drevne kulture su bile svjesne pozitivnih učinaka moždanih valova puno prije moderne znanosti.

Proučavanjem upotrebe bubnjeva otkriveno je da je frekvencija udaraca odgovorna za vođenje šamana u više sfere svijesti.

Nije slučajno da je frekvencija bubnjeva, dakle frekvencija koja dovodi šamana u stanje blaženstva i izuzetne opuštenosti, oko 4.5 Hz što odgovara niskoj theta razini.

Korištenje repetitivnog ritma i napjeva za liječenje i postizanje izuzetnih stanja svijesti poznati su: sjevernoameričkim šamanima, hinduističkim liječnicima, tibetanskim svećenicima, sufijevskim dervišima, uvježbanim yogijima...

U Indiji postoje pjesme i mantre specijalno napravljene za liječenje bolesti. Uvježbavaju ih Babaji - hindu liječnici, a pomažu čak kod neizlječivih bolesti.

Najnovija istraživanja su otkrila zakon koji stoji iza drevnih načina liječenja. Postoji jednostavni, efikasni i znanstveno potvrđeni način stimulacije mozga koji može biti dostupan svim!


Binauralni tonovi

Binauralni ritam je otkrio 1839. njemački znanstvenik H.W.Dove. On je otkrio da, kada se dva zvuka različite frekvencije dovode svaki na jedno uho, mozak „čuje“ treći fantomski zvuk.
Mozak pritom počinje emitirati taj signal, koji je jednak razlici između dva signala koji se dovode do ušiju. Taj signal se naziva binauralni ritam.
Kako to može pomoći meni?

Vrlo jednostavno…

Cijelo vrijeme osjećate se pospano i umorno. Uz pomoć binauralnih tonova možete promijeniti valove mozga tako, da se odmah osjećate svježim i spremnim za rad.

Ili,
Želite provesti puno vremena u stanju koncentracije (na primjer, planirate pisati knjigu) ali vaš um je dekoncentriran. Binauralni ritam će vam pomoći da se saberete i razmišljate jasno i kreativno.

Ili,
Samo se želite odmoriti, ali vaš um ne može prestati misliti na brige i probleme, s kojima ste se sreli tokom dana. Sve, što trebate jest podesiti frekvencije mozga u stanje beta ili alfa, ili, inače rečeno, usporiti aktivnost valova mozga.

Da bi učinili ovu tehnologiju dostupnom što većem broju ljudi, bili su izrađeni binauralni audio CD-i.
Binauralni audio CD-i sadrže znanstveno dobivene binauralne tonove, koji pomažu podesiti valove mozga na željenu razinu (alfa, beta, delta i td). Svaki CD sadrži posebnu kombinaciju binauralnih tonova, koje stimuliraju mozak i potiču ga na željenu aktivnost.

Binauralni CD-i mogu pomoći u slijedećim područjima:

• motivacija
• koncentracija
• kreativnost
• učenje i vježba
• relaksacija i san
• meditacija
• samoizlječenje
• protiv depresije, stresa i napetosti
 

djuka2301

Aktivan Član
02.03.2018
78
420
53
To je kopirano sa stranice nisam ja pisao ali eto uvod u temu je...
Naslov je krivi pa ako netko moze promijeniti posto ja ne znam gdje se mijenja...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Ne kažem ništa, ali ja ne bi prakticirao takve stvari. Ide mi više na živce taj presing da moraš biti drugačije sa ciljem da nešto postigneš, pa makar isforsirao to. Natjerat dio sebe da bude drugačije nego što cjelina trenutno je.
Govorim za sebe, jel. Ako sam dekoncentriran, nemotiviran... ima razlog zašto je tako. I u sređivanju toga je rješenje. Ovo mi dođe nekako kao pilula
 

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Bez daljnjeg. Ne volim općenito govoriti za sve, za sebe sam govorio.
Ali vidim to kao dobar alat koji bi mogao biti slijedeća stepenica u nekom razvitku. Nisu ni tibetanci, ni indijanci van nekog konteksta. Te metode su nasjele na nešto od prije.
Ne znam, povukao bi neku paralelu sa mikrodoziranjem psilocibina ili lsd-a. Jebena stvar, diže život, koncentraciju... E, onda mi govori lik kako redovito mikrodozira jer se bolje osjeća i može bolje obavljati zadatke(radi kojih se stresira i radi kojih mu je loše).
U tom kontekstu mi nema smisla. Meni!