BIO uzgoj [gnojiva i pesticidi]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
ovcije i kravlje sranje rastvorim u vodi, ostavim da prenoci i tako zalivam non stop. jel valja to ili ne? pitam zbog prezgojavanja
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Mos ti tako zalivati,al nema tu nikakve koristi... to je isto kao da im vodu naspes,mada i nisu ti cure u vegetaciji ako radis out... da bi pravio gnojivo kako ti spominjes.. ovcije i kravlje je za vegetaciju... i drugaciji je pristup pripravka... znaci mora biti suvo,pa onda da ga utopis u bacvi itd...
Elem totalno neozbiljna pitanja,na samom kraju out-a... sledeca godina,pa malo ozbiljnije nek se to pokrene ;)
Stej haj
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Baka mi je kupila Bio Plantellu protiv stetocina :D. Zanima me da li je stvarno BIO i je li ju netko vec mozda koristio? SADRZI: ekstrakt timijana (thymus vulgaris) 5 %, ekstrakt kleka (juniperus communis) 1 %
FORMULACIJA: druge tekucine koje se koriste nerazrijeđene (AL). Karence nema. IMAG0775[1].jpg IMAG0776[1].jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Pozz svima :)
Već odavno me zanima bio uzgoj sa domaćim đubrivom pa ću vjerovatno ove godine i pokušati sa par biljaka da vidim hoću li uspjeti
Staviću ih na balkon pa šta im bog da :D
Vjerujem da neće biti ništa od toga jer umjesto zemlje planiram probati kombinaciju perlita , kokosa i malo zeolita ali ipak ću pokušati
Đubrivo isključivo na bio bazi uz nekoliko dodataka kao što su melasa , alge i huminska kiselina
Već sam nešto pripremao prije 2 godine i napravio neka đubriva ali nisam mogao naći gavez i ove bio stimulatore pa sam odustao i poklonio đubrivo raji koja se bavi bio uzgojem povrća
Sada napokon znam gdje ga naći pa sam se opet zagrijao za ovo :)
Plan je sljedeći
Napraviti više vrsta đubriva i kombinirati
Za vegetaciju planiram kombinovati gavez i koprivu kao osnovu na to dodati kopra , šljeza i valerijane a usput udrobiti još svega po malo
maslačak , vrba , kamilica i ostalo što mi dođe pod ruku
Oko 60% koprive i gaveza , 30% kopra , valerijane i šljeza i 10% ostalog
Kopriva i gavez su puni N a imaju i dosta ostalih elemenata a šljez , valerijana i kopar bi trebali pokriti P/K
Osim što ću pamalo ovih dodatnih sastojaka dodati u vegetacijsko đubrivo napraviću i malo od same vrbe i kamilice jer je obadvoje dobro za sjemenke i klonove pa kontam da ni đubre od njih ne može biti loše
Za cvjetanje planiram iste sastojke samo u drugim omjerima
Za prvu fazu pola gaveza i koprive a pola ostalog a za drugu 20-30% gaveza i koprive a ostalo kopar , šljez i valerijana
Odoljen ili valerijana je P , kopar je K a za šljez nisam siguran šta je od ovo dvoje ali znam da jedno jeste :)
Ne planiram se držati standardnih mjera od kilo bilja na 10 l vode već planiram radi što manje posuda i prostora u kantu od jupola stavljati po 4-5 kila bilja da dobijem što jači koncentrat koji je kasnije lako razrjediti
Zanima me vaše mišljenje može li ovo funkcionisati a i vaši savjeti za druge korisne biljke koje se mogu upotrebiti
Nakon fermentacije biljnu masu ne mislim bacati već je pomješati sa perlitom , kokosom i zeolitom , dodati alge , melasu i huminsku kiselinu sve dobro izmješati i ostaviti mjesec dana u velikoj plastičnoj kanti od 60-80 L u nadi da će se razviti život
Normala da ću svakih par dana pomalo zaliti sa mješavinom algi , kiseline i melase
Šta mislite može li se na ovaj način razviti mali mikro svjet ili je ipak potrebno i nešto zemlje
 
16.06.2016
5
0
1
28
Ja sam u dalmaciji i imam problem sa skakavcima i zrikavcima. Procitao sam da se moze koristiti neopitroid u fazi rasta, ali biljka je sad u fazi cvjetanja. Ima li tko kakve prijedloge?
 
25.08.2017
30
12
8
Pozdrav,

Da li su ovo biljne uši? Ima tko savjet?
Unaprijed hvala
 

Prilozi

  • 20180803_174510.jpg
    20180803_174510.jpg
    140,8 KB · Pregleda: 81
  • 20180803_174450.jpg
    20180803_174450.jpg
    155,1 KB · Pregleda: 82
  • 20180803_174445.jpg
    20180803_174445.jpg
    168,7 KB · Pregleda: 70
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud