BIO uzgoj [gnojiva i pesticidi]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.07.2011
197
180
43
Eo aliene za cvetanje, pa neka je sa srećom :)

Tri kore od banane (prosušene) sam iseckao i stavio u blender da se još izmiksuje i dodao malo tople vode čisto da bude kašasto. U tu smesu dodao sam talog od jedne šoljice kafe (kafa je odlična za cvetnice jer ima dosta kalijuma) i opet izmiksovao. U gotovu kašu sam sipao 4L odstajale vode sa podešenim pH, čisto za svaki slučaj. Ostaviti oko pola sata da odstoji.
E, sad neko kaže da može neko da ne mora ali ja sam tih 4L đubriva procedio kroz gazu i zalio biljke.

Jutros sam ustao da vidim biljke i VEROVALI ILI NE vidi se koliko banana i kafa rade svoj posao. Ne znam kako da opišem ali vidi se razlika... imam osećaj kao da su cvetići porasli malo, kao da je sad malo brkatija jebemliga... nisam sklon preuveličavanju i autosugestiji ali promena je evidentna :banana123:

Što se tiče gnojenja za ubuduće biće ovako:
plantela cvet + 2-3 zalivanja vodom + banana&kafa + 2-3 zalivanja +plantela cvet...
 
16.07.2011
197
180
43
Pa što da ne, šta će joj faliti, i nisam na jednu već podelio 4L na dve biljke.
Cvetovi su kao šećer lolo
Jedva čekam da opet zalijem sa ovim miksom i baš ću da obratim pažnju da li se vidi razlika jer ponekad i pomislim da sam se samo istripovao... ali, nisam baš toliko lud i ćorav.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

Alien51

Banned
Banovan
21.06.2015
20
49
13
29
Braco vutraši trebam pomoć..
Radi se o Royal ak automatiku.
Nešto ga je napalo po listovima stvarno mikro rupice može napravit a može i cjeli list prerezat?! Jel zna netko koji insekt ovo radi i ako mi možete dat neki recept prirodni protiv tih gamadi .
 

Prilozi

  • IMG_20150822_184853.jpg
    IMG_20150822_184853.jpg
    335,5 KB · Pregleda: 58

Alien51

Banned
Banovan
21.06.2015
20
49
13
29
Trebo sam uzet više slika.. situacija je ozbiljna 80% listova mi je tako izgriženo . Ako netko zna sta je to pomagaj brate ... :(
 
16.07.2011
197
180
43
Čisto jedan apdejt što se tiče NEEM OIL.

Prezadovoljan sam ali PREZADOVOLJAN.
Od buba, pauka i ostalih govana nema ništa ali baš ništa. Preporučen mix je između 2-5% + pola kašičice tečnog sapuna. Ali, pre nego što se stavi sapun, zemlju poprskati samo sa rastvorom vode i ulja, znači BEZ SAPUNA.

Još kad sam pročitao šta sve leči od kožnih bolesti prevrnuo sam se. Imam jedan nokat koji je počeo da se lista i malko ga gljivice zahvatile i pre sedam dana sam odlučio da probam odn da namažem (maslinovo ulje+neem ulje u odnosu 1:1) 2x dnevno. Verovali ili ne drugog dana je bila vidna promena. Danas, nakon sedam dana, izgleda kao da mu nikad ništa nije falilo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica
13.10.2009
70
48
18
36
**********/myr-micro-mix-tekuca-mjesavina-mikroelemenata-organsko-gnojivo-s-biljnim-aminokiselinama/

je li itko probao ovo?
meni se ljudi kunu da je fantasticno
 
Poslednja izmena od urednika:

Alien51

Banned
Banovan
21.06.2015
20
49
13
29
Neznan al ja koristim prirodni humus iz vrta i djeluje fantastično. Sljedece godine moram probat gnojiti tekučinom.:)
 

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Mareh koristio sam tu tekućinu jedan put,nedovoljno za neki test jer su mi biljke bile loše i prije poljevanja pa sam morao preć na provjerena gnjojiva tj.Planttelu da ih vratim u život što sam i uspio
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp
30.04.2014
315
202
43
4. ORGANSKA PELETIRANA GNOJIVA
jel neko probo ovu vrstu gnojiva ..za gnojenje zemlje 6mjeseci prije presađivanja sadnica..zemlja je od prošlog growa kupovna.. i kolko ide po biljci ? .. vidim pise da je jako ..pa planiram nadognojit ju sa 3-5 granula po vrhu zemlje ove kupovne .. to bi trebalo biti od stajskog (pa sam stavio tu inace bi ovdje)(poznato kao stajsko gnojivo u granulama):watch:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Zagor77

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Kolicina ide od tri do pet m2 za jedan kilogram gnojiva...
Mada na svakom imas upustvo koliko ide...
Ja sam koristio pileci dehidrirani gnoj... 4-4-4(NPK) mslm da mu je odnos takav bio,pre 3 godine,nije bilo lose,bio sam zadovoljan,mada su biljke pokazale brzo da su gladne,posle 6 nedelja vegetacije... peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420...420...420
24.01.2016
32
24
8
43
Ima neko uspjeha sa skakavcima mozda? vidio sam vec jedan dnevnik di se jedan clan borio sam njima koristio je NEEM sa sapunom i ACTARU ali posto se u hr nemoze vise kupovat taj pesticid bez dozvole to moram otpisat, :/ dakle,neka bio alternativa za Skankavce?
 
22.10.2014
37
37
18
zanima me pošto je navedena biljka protiv svakog insekta osim skakavaca..a oni su na otocima i u dalmaciji najveci problem zeleni skakavcii..sta snjima napraviti ,tj. koji pripravak za njih koristiti ?