BIO uzgoj [gnojiva i pesticidi]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.01.2016
32
24
8
43
moje jedine metode sa kojima sam se uspjeo izborit je da dok su jos male ih zastitis nekako ja sam npr nabio 4 bambusa i omotao folijom iz ducana da bude kao mali plastenik jer tako ti nemoze presječ cijelu biljku dok je mala,a kad su bile velike neo pitroid,ima post gdje se jedan kolega koristio aktarom i uljem od neema ali posto se u hr nemogu kupovat pesticidi bez dozvole morat ces nac svoju metodu...
 

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
Homemade ofkors :O


http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/bio-enzim

Po recepturi iz linka se može dobit stvarno višenamjenska vrhunska stvar.
Sasvim slucajno san doša u priliku da iz prve ruke vidim djelovanje...i pocet cu primjenjivat na svom growu.
''Za gnojidbu voća, povrća ili cvijeća i eliminiranje štetnika otopinu razrijedite s vodom u omjeru 30 ml otopine na 2 l vode te pošpricajte tlo oko biljaka ili same biljke ako su kontaminirane nametnicima poput lisnih uši. ''
Ova 'verzija' koju san dobija na poklon dok svoje ne napravim, je napravljena najvecin djelon od agrumskog otpada, uz ostalo(narance, mandarine, limun, banana...). Kad san otvorija bocu da pomirisen kako se cuje, huh. mirisi po Juicy soku od narance. Kako san ima na stolu isprid sebe jedno i drugo usporedija san i ono, ama njama.
Uz razlicito doziranje koje je opisano u clanku se more koristit za vise stvari, organsko je, i ne napravi apsolutno nikakvu stetu(osim ako ne radis s koncetratom). A i svida mi se aroma, blaga koju ostavlja za sobon nakon upotrebe. :gled:
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
zvuci zanimljivo, ali nije mi jasno kako to ne upljesnivi i ne postane gadno?
a i oni crvi spomenuti mi ne uljevaju povjerenje.
nije da ne verujem u napisano, ali neznam dali bi doticno koristio za nesto osim ciscenja po kupaoni i po vani.

jel probavo neko doticno kao pesticid za nase bilje?
 

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
zena od koje san dobija koncetrat i koja me uputila u pricu s ovim, koristi ga prvenstveno ko gnjojivo. Za zalivanje i folijarno, za sve biljke po kuci. Od paprati do orhideja, koje su joj pocele cvitat ima par dana.
Ja isto pocimam sa zalivanjem, pa cu vidit kako ce se ponasat.

Na crve nije nikako naisla pri izradi, kako se dobiva fermentacijom ne znam kako bi ev i doslo do njih.
kad s sve procidi kroy gaze na kraju vrenja ne bi tribalo bit problema :rolleyes:
 
Poslednja izmena od urednika:
17.04.2016
2
0
1
57
Ja sam to prochitao u knjgiama Marijuana Horticulture The Indoor-Outdoor Growers Bible by Jorge Cervantes ima shest knjiga + video, lik kaze ovako: Nikotin je kratkotrajni pesticid dobijen iz biljke Nicotiana tabacum. Veoma je otrovan, insekte ubija djelovajuci direktno na njihov nervni i misicni sistem. Rastvoren u vodi izdvaja se nicotine sulfat. Uz to kombinuje se anti-bakterijalnim sapunom da bi se povecala moc ubijanja. Jednom pripremljen koristiti ne duze od 6 dana. Ja sam napravio mix 10g duvana, 1 glavicu bjelog luka, i 100 grama koprive na 3l vode. Ostavicu da otstoji 24h, onda ide proba, pa cu javit rezultate. Neshto gadno mi je napalo biljke nadam se da ce ovo biti od pomoci.
Pa jel uspelo?
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
@Estonija Citirao si post iz 2008. ,a grgech je na forumu poslednj put logovan 2012. Sa čajem od domaćeg duvana ljudi se uspešno rešavaju raznoraznih štetočina ,imaš recepte i iskustva ljudi napisano na forumu ,koristi search opciju ,pročitaj pravila ponašanja i pripazi šta i koga citiraš jer se ovo što si ti uradio/la tretira kao spam na vutra.org-u :) Živeli !
 
25.03.2012
17
17
3
Pozdrav,zanime me dali mogu mljevenu ljutu papriku umjesat u vodu i koristit za zastitu mladih biljki u outdooru?
Trenutno nisam u situaciji da dođem do cesnjaka koji se pokazao kao odlicno zastitno sredstvo,sve do prve kise.
Vjerujem da bi i paprika bila dobro,samo da nebi bila pre jaka i da ne nasteti biljci.Tad mozda probati okolo sve pospricat,ali onda su bilje ko na pladnju posluzene?
 
15.05.2015
2
0
3
33
Pozdrav drustvo! Zanima me dali se moze pesticid od duhana koristiti na biljkama starim tjedan dana tj. hoce li im stetiti posto su jos jako male? Danas sam bio na sajtu i na dvije od tri biljke sam primjetio sitne rupice na listovima. Znam da sam ih trebao ostavit kod kuce prva dva tjedna dok malo ne ojacaju ali za to nemam mogucnosti posto ne zivim sam. Pretpostavljam da su rupice od sitnih skakavaca i zelio bi ih sprijeciti posto su biljcice sad najranjivije. Pa ako ima netko od iskusnijih growera da odgovori?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Neće biti baš neka pomoć od toga, probao sam i jedno i drugo i nije baš od koristi neke. Dok sam riješavao skakavčiće raznoraznim bio pripravcima najbolje mi se pokazao bijeli luk (češnjak) u kombinaciji sa paparom, ljutom papričicom i ružmarinom. Možeš tu dodati još i kojekakvo bilje sa jačim okusom, poput kopra, komorača, peršina i slično. Bitno je da je češnjak i papar unutra jer su oni osnova. Staviš svega po malo u litru mlake vode, poklopiš i ostaviš prek noći da odstoji, ujutro procjediš i razrijediš sa litrom ili dvije vode (ovisno koliko si jaku otopinu napravio), sve u prskalicu i intezivno ošpricati sve biljke. Moraš samo biti redovit, bilo bi dobro špricati svaki dan i tako bar 4-5 dana za redom i nakon toga skakavaca neće biti, dok prva kiša nespere, a onda na novo. I oprez jel to odvratno smrdi, tako da nebi preporučio špricanje sa takvom otopinom u cvijetanju jer budete pušili vutru sa okusom češnjaka ;) .
 
15.05.2015
2
0
3
33
Hvala puno na odgovorima! Nista sutra cu napravit taj mix cesnjak papar,pa prekosutra na spricanje :thumb:
 
Poslednja izmena od urednika:

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Evo da i ja doprinesem temi. Dobio sam savjete na par strana usmenom predajom za insekticid protiv kukaca kojeg cu sigurno testirat ubrzo.

U jednoj litri vode potrebno prokuhati cijeli režanj bijelog luka(češnjak) kojeg prethodno sitno nasjeckajte. Nabavite kajenski ili neki drugi kvalitetan papar ali obavezno u zrnu. Razlog je jednostavan - vele da zaštopa prskalicu za biljke. Stavite u tu vodu žlicu papra u zrnu i zajedno s lukom prokuhajte dok ne osjetite intenzivan miris. Ostaviti da se ohladi na par sati. Pošpricati biljke s donje i gornje strane listova i nakon toga posipati rukom po vlažnim listovima chili papriku u prahu(nikako ne miješati u tekucinu jer začepi prskalicu).

Neki skuhanu tekućinu razrjede s jednakom količinom vode, a neki ne. Možda pomogne, a ja javim rezultate.