BIO uzgoj [gnojiva i pesticidi]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Hahah, zvuči kao paprikaš da. :D Mislim da se to ne kuha dugo nego kratko, mozda 10min na laganoj vatri, samo da se brže razgrade aktivni spojevi u vodi. A mozda grijese stari. :/ Ako je netko provjerio ovo moje gore neka potvrdi u svakom slucaju.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ubaciš u vruću vodu, mješaš da se otopi sve, sutra procjediš i to je to. Nebi trebalo kuhati. Ja jednom nisam dobro procjedio pa je bilo veselja, zaštopalo prskalicu pa sam polivao po biljci, smrdio po češnjaku bože sačuvaj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Velicanstveni

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Nisu loši savjeti sa koprivama, paprom, duhanom.. sve to funkcionira, ali treba pogoditi omjer i treba špricati i više puta. I nikako ne u kipuću vodu, već ostaviti da odstoji 12 sati.

Međutim, meni se najefektinijm pokazalo ulje biljke neem. Od samo jednog špricanja (doduše sa dosta velikom koncentracijom) nestale su preko noći kolonije spider-mitesa koje su mi pasle biljoze. Inače se preporuča otopina od 1-3 % neema za redovito preventivno špricanje.

S čim god da špricate, svakako treba špricati netom prije perioda mraka da lampa ne ošeti lišće preko kapljica.
 
09.07.2015
45
46
18
46
Evo da i ja doprinesem temi. Dobio sam savjete na par strana usmenom predajom za insekticid protiv kukaca kojeg cu sigurno testirat ubrzo.

U jednoj litri vode potrebno prokuhati cijeli režanj bijelog luka(češnjak) kojeg prethodno sitno nasjeckajte. Nabavite kajenski ili neki drugi kvalitetan papar ali obavezno u zrnu. Razlog je jednostavan - vele da zaštopa prskalicu za biljke. Stavite u tu vodu žlicu papra u zrnu i zajedno s lukom prokuhajte dok ne osjetite intenzivan miris. Ostaviti da se ohladi na par sati. Pošpricati biljke s donje i gornje strane listova i nakon toga posipati rukom po vlažnim listovima chili papriku u prahu(nikako ne miješati u tekucinu jer začepi prskalicu).

Neki skuhanu tekućinu razrjede s jednakom količinom vode, a neki ne. Možda pomogne, a ja javim rezultate.
Ima li rezultata?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Crvena paprika moze biti slatka i ljuta, a ova ljuta nije dovoljno ljuta da bi pomogla.... ako pricamo o klasicnoj mljevenoj crv .paprici
Za lavandu ne znam, al sumnjam da ce ti paprika ta pomoc. Natrpaj cesnjaka i duhana u taj mix pa probaj tako. Ako imas neku ljutu cili papriku onda i to.
 

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
a protiv insekata...planiram sa time špricati biljku
A imas par postova iznad recept s češnjakom,paprom i ljutom paprikom

Ne znam je li vec imas problem,ili djelujes preventivno?

Pripravak od koprive se isto tako pokazao dobar kao sredstvo prevencije

Kvaka kod svih ovih bio sredstava je da valja prskati redovno i češće
 
01.08.2015
48
14
8
52
Evo da i ja doprinesem temi. Dobio sam savjete na par strana usmenom predajom za insekticid protiv kukaca kojeg cu sigurno testirat ubrzo.

U jednoj litri vode potrebno prokuhati cijeli režanj bijelog luka(češnjak) kojeg prethodno sitno nasjeckajte. Nabavite kajenski ili neki drugi kvalitetan papar ali obavezno u zrnu. Razlog je jednostavan - vele da zaštopa prskalicu za biljke. Stavite u tu vodu žlicu papra u zrnu i zajedno s lukom prokuhajte dok ne osjetite intenzivan miris. Ostaviti da se ohladi na par sati. Pošpricati biljke s donje i gornje strane listova i nakon toga posipati rukom po vlažnim listovima chili papriku u prahu(nikako ne miješati u tekucinu jer začepi prskalicu).

Neki skuhanu tekućinu razrjede s jednakom količinom vode, a neki ne. Možda pomogne, a ja javim rezultate.
Kajenski "papar" je chilli , kako mislis u zrnu?
Djeluju alkaloidi tipa kapsaicin in nikotin, atropin, kofein, samo ne kokain,jer ces imat dodatnu guzvu zbov partija, i zato stavljas sve u vodu i zavreš, ohladis i odcjedis.
Zato po meni samo duhan i chilli.
Prijatno
 
Poslednja izmena:
18.08.2016
172
47
28
40
A imas par postova iznad recept s češnjakom,paprom i ljutom paprikom

Ne znam je li vec imas problem,ili djelujes preventivno?

Pripravak od koprive se isto tako pokazao dobar kao sredstvo prevencije

Kvaka kod svih ovih bio sredstava je da valja prskati redovno i češće

Spricam sa koprvom,sad planiram pojmesati koprvu i cesnjak i sa tim pospricat..Što kazes kakva je to kombinacija? A preventivno...
 

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Imas koprivu kao insekticid i kao gnojivo,oboje ekstra

Ja bih jos uveo i pripravak s preslicom,protiv hrdje,ima na početku teme detaljnije...

Kazu da je dobra preventiva protiv budji mlijeko,soda bikarbona i povidon jod...
 

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
svježe kravlje neprokuhano i nepasterizovano mlijeko, litar na 10 litara vode razmutim,dodam sode bikarbone i povidon jod.
i lagano u prskalicu.

Meni se dosta uspjesno pokazalo kao sredstvo prevencije i pri suzbijanju budji u ranoj fazi.