BIO uzgoj [gnojiva i pesticidi]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
svježe kravlje neprokuhano i nepasterizovano mlijeko, litar na 10 litara vode razmutim,dodam sode bikarbone i povidon jod.
i lagano u prskalicu.

Meni se dosta uspjesno pokazalo kao sredstvo prevencije i pri suzbijanju budji u ranoj fazi.
Ovako, kako si napisao se ne radi. Možeš upotrebiti samo sodu ili mljeko. Skupa ti ne ide.
 
16.07.2011
197
180
43
Kao prvo hvala himalaji što je postovao proizvod za spidermite, i potaknut tim krenuo sam da istražujem o tom otrovu, da i moja malenkost doprinese forumu od koga sam dosta naučio.
Elem...
Insekticid
poljoprivreda.png
U sastavu ima: kanola ulje i ekstrakt korijandera.
E sad, kanola ulje se dobija iz biljke Kanola koja je produkt ukrštavanja uljane repice. Mislim da nema da se kupi a i da ima verovatno nije jeftino.
Što se tiče korijandera, to bi već nekako i moglo. Tipa, biljku korijander staviš 24h u vodi i prskaš. Nisam probao ali eto možda neko i proba...
Znači, ovo napraviti, level pro expert genius.

Dalje, proizvod
41hmDQK4YjL.jpg
U sastavu ima, pamukovo ulje, ulje od karanfilića i ekstrakt belog luka u procentima 0,4/0,2/0,1. Što znači, da bi napravili 1 litar ovog proizvoda treba vam, poređano na isti način, 4 ml pamukovog ulja, 2 ml ulja od karanfilića i 1 ml kapi belog luka.
Srećom sve to ima da se kupi u radnjama. Upoređivao sam cene i daću podatke u eurima, otprilike. Pamukovo ulje 100ml- 3,5 e, ullje karanfilića 20 ml- 10e, kapi belog luka 30ml- 3e.


Next slide,
sns-217-mite-control.jpg
Samo 2% ulja od ruzmarina.
Što znači, za 1 l rastvora treba 20 ml. Cena ulja od ruzmarina je u proseku oko 6 evra.
Pošto sam se nedavno rešio tih gmazova, ako bude bilo potrebe pravim nešto od ovoga i javljam. Ako se desi da neko proba, neka javi utiske.

Edit: postovaću ove recepte na još jednoj temi koja se bavi ovim problemom, tako da nije spem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela and L0oD
18.08.2016
172
47
28
40
Kombinacija koprve i bijelog luka? Pomjesat u bocun od 2 l koprve i luka,i nakon par dana razvodnit.. Dali je to dobro za spricanje?
 
04.03.2014
62
132
33
Maspalomas
Pozz decki,imam od prosle godine BioBloom tekuce gnojivo al ga nisam koristio,sada hocu organski odradit,tamo pise 1.25ml na 3-4l vode mjesecno,tako i da radim,il moze bit doza veca i vise puta u mjesec dana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Mozas vse puta.Samo gledas kako biljka reagira kroz dva,tri dana gnojenja.Mozes gurati tjedne doze tri,cetri puta za redom pa ih pustis 10,15 dana da se najedu pa ponovo tako do kraja;)Bitno kd oranskog uzgoja je odrzavati makrobioloski svijet u biljci zivim,tako sretna biljka i ti sa topovima:thumb:
 

čićo mićo

Think Pink
28.02.2016
354
1.286
143
Pozz decki,imam od prosle godine BioBloom tekuce gnojivo al ga nisam koristio,sada hocu organski odradit,tamo pise 1.25ml na 3-4l vode mjesecno,tako i da radim,il moze bit doza veca i vise puta u mjesec dana.

Trebao bi bar imati još grow i top max da bi to bilo to do nekle,ali ovako samo sa bloomom...
nisam baš siguran u ishod.
Ako si ti odlučio samo sa bloomom,evo ovako ti ide po tablici u fazi cvjetanja
1 tjedan 1ml/l
2 i 3 tjedan 2ml/l
4 i 5 tjedan 3ml/l
6,7 i 8 tjedan 4ml/l
I ja ti ne preskačem,svako zalijevanje ide hrana :thumb:
 
Poslednja izmena:

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Pročitah cijelu temu od A do Ž definitivno ću probati ovaj humus, imam pored kuće mjesto gdje bacamo travu od košnje, kore i sl sve organsko. to leži godinama, znam da humus treba prekopati nekad i pomješati sa zenljom. da bi bio kao dobar.
Nego kako imam bolove u kičmi i da ne pijem razno razne kalcije u tabletama, prešao sam na ljuske od jaja.
Naime ljuske od jaja imaju 90% Kalcija.
Pa mi palo na pamet da izguglam malo dali mogu i biljke se njima gnjojiti, tj dodati kalcija i našao na ovo:
http://www.uredisvojdom.com/article/1501/ljuska_od_jaja

i ovo.
http://organskocarstvo.blogspot.hr/2016/03/kako-najbrze-osloboditi-kalcij-iz_2.html
Vjerujem da valja probati.
 

čićo mićo

Think Pink
28.02.2016
354
1.286
143
Da,sve u isto vrijeme ako si prebacio biljku na cvjetanje.
Ako je još u vega fazi onda koristiš samo bio grow...
 
Poslednja izmena od urednika:
02.04.2016
35
19
8
27
Pozz,imam problem sa spider mites-ima i napravio sam pesticid od duhana i sad imam par pitanja vezana uz sve to:
Ide li uopce pesticid od duhana protiv spider mites-a
Jel moguce spalit biljku s tim posto sam ga napravio dosta koncetriranog(20g duhana,zlica papra,cimeta i paprike na 0,5 litara vode),odnosno trebam li ga razrijediti