BioBizz (Produkti, Recenzija...)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Pošto vidim da većina nas botaničara koristi BioBizz na ovom forumu, a ne nađoh ni jednu temu koja je explicitno za BioBizz produkte (osim gdje ljudi pitaju, dal BioBizz ili nesto drugo da koriste)..
Ovoj temi nije cilj da se pravi "free" reklama ovom proizvodjacu "BioBizz", vec da shareujemo dosadasnja iskustva sa BioBizz produktima, moje glavno pitanje na ovu temu bi bilo:

Koristil bilo ko od vas, BioBizz heaven? (posto je jedan od skupljih produkata) kakvi su benefiti (osim "vitalnosti" biljke) i kakva du vasa dosadasnja iskustva sa ovim produktom?
Inace, opcenito koliko ste zadovoljni sa BioBizz-om i koji omjer koristite (zavisi od genetike, vrste growa soil/hydro/coco..) i koje sve produkte preporucujete?

Ja sam do sad koristio: Grow, Alga, Fish, Top, Bloom
Kontao sam sinoc narucit Heaven, ali trazeci po netu reviewse.. nisam bas nesto konkretno nasao, osim gdje vecina opisuje iskustva: "biljke su puno vitalnije.. bla bla"..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Mislim da je glupo separirati komponente visekomponentnog gnojiva pa ih diskutirati.
Biobizz ima svoj set gnojiva i svoju tablicu. Ne znam za biobizz iskljucivo, al kod vecine visekomponentnih gnojiviva, komponente funkcioniraju kao cjelina.
Biobizz paket je Juice, Grow, Bloom, Heaven, Alga i Topmax. Fish se koristi umjesto Grow ili sa Grow ali sa pola doze za oboje.

Bolje pitanje je koja je najbolja varijanta. Grow ili Fish. Ili Grow+Fish.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ja sam fish mix prskao, samo oprez, smrdi.. boze ti sacuvaj, ugusi boga oca.. A ako zalijevate, morate dobar omjer pravit, jer se sve zaljepi za prvi sloj zemlje..
a kod grow-a je isti ucinak isto kao i kad koristis vec napravljeno gnjojivo od ove biljke (vec sam bio spominjao ovu u jednom svom postu:
Equisetum_telmateia-01-Kaernten-2008-Thomas_Huntke.jpg
Isto se pravi kao i gnjojivo od žare/koprive, a može se oboje i miješati, i dobije se super gnjojivo, i usparate sebi $$$ za biobizz grow, gnjojite sa ovim poslije 10-15cm rasta..)
Ukoliko niste u uslovima drzati takvo gnjojivo negdje pokraj kuce ili na terasi.. onda koristite grow i fish zajedno, u malom omjeru.. ja sam koristio na pocetku u vegi 2ML fish/grow na 1L i ponekead bacim alga mic-a 2ml jednom nedeljno, i onda u floweringu smanjim na 1ML fish i grow a povecam bloom i topmax na 2 do 4ML, eh da, i prscite listove od ozdo, znaci ispod.. ne po povrsini ;) i pazite se kod fish mixa, ako nije koncetrat dovoljno "razmutit", ljepit ce vam se to, pa ce te onda morati sapirati citavu biljku..
 

flegma_ja

Aktivan Član
26.01.2015
56
346
53
Fish mix je NPK 5-1-4 ,a bio grow 4-3-6 tako da ima razlike. Ja ih koristim oboje po pola. Koristim jos i Bloom, Topmax i Heaven. Koristio sam i alg a mic i acti vera ali mi se alga pokvarila a acti vera mi se nije cinila da pomaze.Vecinom stavim četvrtinu doze od svega po tablici i povecavam do pola doze u cvatnji. Primjetio sam i da je nabolje koristit biobizz zemlju. Sad sam stavio terramagmu jer nisam htio naručivat a nisam mogao kod nas nigdje nac. Jednom sam narucio zemlju, perlit i jos neku opremu za grow i doslo mi na nekoj truloj paleti. I pomognem ja covjeku skinut sa kamiona i nosimo prema zgradi i pukne paleta po pola i rasuje mi se to sve ispred zgrade. Jos mi susjedi odjednom se svi nes okuplljat krenuli ,a nemos ni nosit vise tak polomljeno. Nekak sam to jedva na kraju odnio to sve u komadima.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Sinoc narucene sorte Grape Crinkle & White Stomper by Mephisto Genetics, uz to mi je stigla nova posiljka od BioBizz-a (root juice i bloom imam jos starog)
IMG-20170914-WA0004.jpg
Heaven mi jos nije stigao..
Kontam ovo djubrivo vozit na gore navedenim strainovima, dokumentatirat cu rezultate negdje, nisam jos odlucio ocul zemlju koristit ili coco, posto imam jos uvijek od biobizza 100L zemlje.. prije ce bit da ce biti zemlja.. Vidjet cu kakav sam sa vremenom, ne volim dnevnike vodit, previse mi je to razbacano i nepregledno na forumu, ali vidjet cu da skupim svaki tjedan po par slika, ostavit cu plan/schedule kakav sam koristio u vezi gnjojenja, pa tako da se ima "nekav" uvid, naravno sve to zavisi od samog setupa, straina, i do samog "vrtlara", dobio sam na poklon viparspectar 900w od proizvodjaca (stvarnih 400w, testirao sinoc), pa cu na tom "setupu" to runat, uz korigiranje pH-a vrijednosti, odlucio sam se za gore navedene strainse, jer Mephisto ubija sa genetikom, i mislim da sam dobar izbor napravio za ovaj iduci test..
Ovo mi je 2. grow sa biobizz produktima, do sad sam gonio BluePlanet, BioMango i big plant science, tako bom da cu sad ovo malo "profesionalnije" uzet testirat, pa cu shareat slike "rezultata" u vezi ovog proizvodjaca biobizz..

p.s
edit/ sve je ovo u praksi, i naravno sve ovo sluzi samo za "ucenje" i testiranje, i da si nadjem najbolji feeding schedule, a usput da i drugi mogu si napraviti misljenje u vezi ovog produkta koji je npr koristen u vise setupa.. tako da si svako moze svoje misljenje napravit o ovom proizvodjacu..
 
Poslednja izmena:

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Ja koristim cjelu paletu biobizz gnoiva i do sada sam koristio terramagma zemlju i nije mi se pokazala kombinacija dobra uvjek bi u cvijetanju imao nekih problema neznam mozda je do mene i gnojenja
E sada citao sam na jednom stranom forumu tip uredno svakih 20etak dana odradi polu flush i odmah nakon flusha zalije s gnoivom kaže da s tim činom ispire zemlju od zaostale soli probao sam u zafnjem growu odradit jednu biljozicu i mogu reč da sam bio zadovoljan s rezultatom
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ja sam znao ponekad imati deficite magnesijuma u 3-4 nedelji vege kod automatica (iako sam pržio čitavu paletu biobizza uz heaven, msm da je do vode /tvrda/laka inače pH 8.7) , pa sam krajem 2. nedelje vege stavljao 3g magnesium sulfata na 1L vode na ph 6.3, i nisam vise imao deficita sa bioibizz paletom, no sad sam nasao drugu "soluciju" umjesto sulfata ću probati kokos vodu,
100ml kokos vode:

Sol: 17,53 mg
Kalium: 184,0 mg
Magnesium: 16,8 mg
Calcium: 11,2 mg
Željezo: 0,13 mg
+ https://en.wikipedia.org/wiki/Cytokinin

doziranje ću radit 5ml kokos vode na 1l vode, jednom nedeljno..
(trebate napravit dobru dozu sa ovom vrstom gnjojenja, jer se moze lako dostici overdoziranje sa K)

Long balls Larry
ja sam to sve izbacio iz zemlje, jednostavno nisam zelio to imati u potu, a jesam sigurno jedno 1kg grana, klipa, hendeka, fosni, gredi, daski našao, jednostavno prije trpanja zemlje u potove, kroz ruke sve ljepo filtrirano i šaku po šaku zemlju izgnječio..
 
Poslednja izmena:

flegma_ja

Aktivan Član
26.01.2015
56
346
53
Ja nisam vadio i mislim da nema potrebe, prosli grow sam imao terramagmu, plantgron batmix i biobiz allmix a jos je frend imo usporedno plantelu balkoniju(sve isti strain) i bio bizz se pokazala najboljom i sa tim grancicama ;).
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Da ne spamam burazu @hazeri po temama tamo, pa da ga ovdje upitam, jesi ikad koristio biobizz dok si u cocosu growao?
Jedni mi tvrde da se moze biobizz koristit, a neki govore da ima boljih djubriva za cocos od biobizza, a kod mene je problem sto imam biobizz djubriva za jedno jos min 10 grow sešna, a sad da ne bacam pare na novo djubrivo, rado bi ovo iskoristio..
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Bas gledam i racunam. Izgleda da ce mi falit bar pola litre bio heavena. Gledam cijenu.. 275kn. Pa jebote od ceg je. Malo googlao i ne cude me slicne reakcije ljudi. Komentiraju uglavnom da je jako precijenjen i da nema neke velike koristi. E sad jel ima ili nema ne znam ali nebi bas htio dat skoro 300kn za bocicu od pol litre. Jeli znate za nekakvu alternativu? Vidim da spominju melasu i neke soli..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar