BioBizz (Produkti, Recenzija...)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Uh to ce biti veliko drndanje posto imam 11 biljki za sada za slucaj da neka ispadne muzjak. Dok su zalivane bez BioBizza sve je bilo Ok, sada se bojim da im dajem vise bilo sta posto je ovo unazadilo rast za jedno 2-3 nedelje sigurno.

Sta znaci da zemlja puffira?
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Za razliku od mineralnog medija, ne trebate mjeriti EC i pH kada koristite Biobizz® tlo. Biobizz proizvodi sadrže samo prirodne organske sastojke, tako da njihova električna vodljivost (njihova EC vrijednost) je vrlo niska. Iako se organski sastojci ne mogu mjeriti, oni imaju samoregulirajući sustav koji pomaže održavanju pravilnog pH.

Razumijevanje pH tla je presudno za zdrav rast biljaka. PH tla je znak njegove kiselosti. To utječe na život bakterija i metabolizam kultiviranih biljaka.

Ako je pH prenizak ili previsok, ili se previše igra oko njega, biljke često mogu apsorbirati manje hranjivih tvari, što ima negativan utjecaj na žetvu. Nizak pH može dovesti do trovanja biljaka, dok previsoki pH smanjuje rast i cvjetanje.

Idealni pH zemlje je između 6,3 i 6,5. Tlo Biobizza ima ovaj pH. U pravilu, ne morate podesiti pH vode koju koristite. Neka proizvodi Biobizz jednostavno razvijaju svoj čarobni učinak!

"U BioBizz produktima imaš mikrobe koji to tako reći "automatski" regulišu, stoga, ti mikroorganizmi i korijenje vaših biljaka mogu prilagoditi pH u samom korijenu biljke bez korigiranja."

Znači ne moraš ništa korigirati, i
https://bs.wikipedia.org/wiki/Puferi
 

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Hvala sto si se potrudio da iskopas ovo. Znaci iako zemlja (Pot H) nije organska da se pridrzavam ovoga.
Sta bi mi preporucio dalje sto se tice upotrebe BioBizza, kada da krenem ponovo da ga koristim i u kojim dozama? Imam Root, Grow, Bloom i TopMax i ako je neophodno uzecu jos sta?
 

vladomar

Indika
Banovan
20.11.2016
1.466
7.638
258
@420Florist
Hebemu vidiš nisam se dosta informiral o Biobizzu ja sam ovaj grow skroz korigiral pH sam limunskom ,zemlja all mix + grow, alga,vera,heaven, bloom , topmax.Ocito sam tu shebal svoju tzv. Kanđicu ak pratis dnevnik.Al su druge 3 OK .
Od sad nebum korigiral.
Hvala na infu
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Zbavi sebi kakvu mikorhizu, po mom ukusu, jedni od boljih preparata su: Great White od plant sucessa (ali preskupo je), i po meni veoma ok cijeni:
TNC MycorrMax (na amazonu košta 13 eura 75 grama, ja dajem po biljci 15 grama jednom, što im bude dovoljno), zatim si zbaviš BioBizz Heaven (on ti je stimulator/dodatak vitamina, amino/huminokiselina i kojakvih čuda još ima u sebi), usput jednom nedeljno dodaš kašiku meda ili melase kada normalno zalivaš, sa tim hraniš mikorhizu/mikrobe/fungi/bakterije u zemlji (sada će se neko pronaći i govorit da to ne treba raditi, jer oni kao daju to samo pred kraj) a kada pogledaš tamo Carboload od Advanced Nutrientsa koji u sebi tako reći to posjeduje da hraniš mikrobe/fungi/bakterije, i još SVI koriste Carboload kroz svako zalijevanje, znači di je tu logika onda nehraniti "prirodnim" načinom tj medom/melasom jednom ili svako druge nedelje mikrobe u zemlji, umjesto npr da carboload kupuješ..
Zavisi sve koju zemlju koristiš, taj potground H nisam koristio, ali ako se odlučiš za biobizz zemlju, npr za light, onda ideš po njihovoj tablici,
ja inače stavim 15g mikorhize preparata u vodu, ostavim da prenoći, i tako zalijem, i idem po tablici:
grow 1x nedeljno, heaven uz svako normalno zalijevanje i uz to carboload ili med/melasa jednom ili svako druge nedelje.. i to je to
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ostalo mi od proslog grow-a dosta biobizza (cela paleta), al najvise mi zao heavena koji kosta ko svetog petra. sljedeci grow krecem sa bio cannom, al razmisljam bili smio kombinirat i heaven unutra da ga potrosim ili se bolje ne dirat u to mesanje? ostalo mi doslovce skoro puna ona velika boca heavena.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
ostalo mi od proslog grow-a dosta biobizza (cela paleta), al najvise mi zao heavena koji kosta ko svetog petra. sljedeci grow krecem sa bio cannom, al razmisljam bili smio kombinirat i heaven unutra da ga potrosim ili se bolje ne dirat u to mesanje? ostalo mi doslovce skoro puna ona velika boca heavena.
Onda uzmi sebi B52 od Advanced Nutrientsa ako mislis mixati sa Cannom :thumb:

@420Florist
Hebemu vidiš nisam se dosta informiral o Biobizzu ja sam ovaj grow skroz korigiral pH sam limunskom ,zemlja all mix + grow, alga,vera,heaven, bloom , topmax.Ocito sam tu shebal svoju tzv. Kanđicu ak pratis dnevnik.Al su druge 3 OK .
Od sad nebum korigiral.
Hvala na infu

Naravno da pratim, ja ne bi bio ja, kada ne bi pratio svaki dnevnik i uspoređivao kako, šta, zbog čega..
MOŽDA ti je to korigiranje uzrokovalo neki manji problem, pa biljka nije dobila možda neke hranjive tvari iz tih đubriva, ko će ga znati..
Ali da, postoji šansa.. imaš na youtubetu par timelapse snimaka, kako biljke rastu pod nepravilnim pH, pa bom.. :)
 
Poslednja izmena:

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Ja bi se u potpunosti slozio sa @420Florist ... ja takoder stavljam mikorizu i upravo zbog toga svakih najvise 2 tjedna dodajem melasu i pokazalo mi se kao odlicna stvar uz gnojenje redovno ... ostavio bio bizz heaven sastrane... iako naravno i njega neskodi svakih 10 dana zbog opceg zdravlja biljke .... nekorigiram ph i nemam potrebe ...
 

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
I ja korigiram ph s biobizzom al ne radi se to prije gnoiva jer sam biobizz ti spusti ph tako da ako si ti spustio ph na 6.5 onda je sigurno pao ispod 6 nisam nikad probao al ... ti ljepo provjeri ph na sljedečem zaljevanju i zali samo vodom i naštimaj ph na 6.6 i kad iscuri voda dolje uzmi tu vodu i provjeri koliki je. Nesmije bit ispod 6.5 ovo je kao što kaže kolega @420Florist samo od ph
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hermic

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
nisam nikad probao al
kako onda znas tocne brojke ako nisi nikada probao?

u nacelu kod organika se ne namjesta nista osim ako ti voda nije lijeva.

a evo i odgovor od biobizza na pitanje o namjestanju ph

Our soil has a pH of 6,1-6,2. This is the perfect pH for using our liquid products. When you water the plants, the Biobizz products start to decompose, with the help of the micro-life in the soil, the organic material breaks down and the pH always stay naturally at 6,1-6,2. So if the water you give has a pH of for instance 7,0-7,3, the micro-life will ensure the pH in the soil will drop to the desired 6,1-6,2. This is why you never had problems, because you let nature do it’s work.

Now, the micro-life can lower the pH to 6,1-6,2, but if you feed water with a pH lower then 6,1-6,2 you can have a problem. The micro-life can lower the pH, but not increase it. So basically: as long as your water, mixed with Biobizz is above 6,2-6,3 ( give it a bit of margin ) you are just fine. Of course, when you have tab water with a pH of 9,0 ( which happens ), you will have an issue anyway. Try to avoid the use of pH correction products. Try to rely on the micro-life to do the work.Non-organic pH products will damage the micro-life we rely on so much.
 

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Ako vec se koriste gnojiva koji sami korigiraju ph cemu onda spustanje ili dizanje , prije ili poslije stavljanja gnojiva nije mi jasno... ja osobno nekorigiram ph - odustao nakon puno vremena i cim sam odustao nisam vise imao problema sa biljozama... manje prtljanja i shemiranja mi je donijelo vise... mikoriza plus melasa pored regularnog gnojenja ti vrati feedbackom na oko vidljivo tako da to radi zicer... mijesanje gnojiva??? Ja sam radio sa paletama ovim i onim i imao paletu od Advances Nutrienata od 3000 kuna i znas sta? Uvijek sam brao najbolju zizu kada sam uzeo ono sto sam smatrao najboljim od tog proizvodaca ( na oko vidis da radi ) i poceo konponirati svoju paletu... recimo danasnja paleta koju koristim je : Bio Plantela Vrt, Bio Plantela Vita, plantela tekuce zeljezo, Slavol, Bio Bizz Fishmix,melasa, Yara Ferticare 24-8-16, Yara Ferticare 15-30-15, Hesi super Vit i Cana PK 13/14... eto jedino sto radim je pri zaljevanju odvajam bio od kemije i uopce nemjerim ph... znaci ni traga mrljici na liscu... mislim isto tako da Vas pitam Imate li kroz grow konstantno idealne uvijete ?znaci od sjembe do skara? Ako ne nema brige za ph, bavite se uvijetima...

Sada ces vidjeti po tome sta ce ljudi pisati o ovoj mojoj paleti? Da nisam normalan i ovo i ono... al briga te kada recimo iz ormara 80x100x130 sa Hps 400 w i bas tom paletom izvlacis malo manje od 2 kile mokrog dima dostojnog Amsterdama... moze sad pisati tko sta hoce kada je tako... Nema toga sta nemoze ali probas pa vidis? Za ljude sa manjim iskustvom su tablice iza svakog proizvoda zajedno sa deklaracijama...
 

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
@Stipe nisam probao prvo spustit ph pa dodavat biobizz
Ja korigujem ph samo ako je potrebno u više navrata mi se desilo da kad dodam gnoivo mi ph ne padne ispod 7.3-7.5 ja ga samo u vege spustim na 6.5 a u cvjetanju ga držim oko 6.8 ima zaljevanja kada niti ne korigiram i meni se pokazalo tako najbolje i ph u zemlji mi je uvjek ok
Imao sam u jednom growu u kojem sam išao bez korigiranja problem s ph rundoff mi je bio na 7.3 i od tada čisto dovodim ph u normalu
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
but if you feed water with a pH lower then 6,1-6,2 you can have a problem.

Ja sam znao imati problem ako stavljam dosta gnojiva (odoka). Npr, stavim 4ml/l blooma i 3 ml/growa i dodaš još neki adativ i PH tekučine bude ispod 6. I ako tako koristim desetak puta spustim previše PH zemlje i krenu problemi. Prvo kalcij, pa dalje.

Neko pravilo koje sam ja sebi zacrtao je da sve skupa ne stavljam preko 5 ml/l - maksimalno 6 ml/l. Tada PH bude oko 6.2-6.3 i to je to....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gertner and hazeri

vladomar

Indika
Banovan
20.11.2016
1.466
7.638
258
:banana123:U petak biljoze gnojene svaka zalijana sa 4 l vode +16 ml top max-a + 16 ml bio bloom-a +16 ml heavena +4 ml Sensi cal-mag.:banana123:
Danas bi stavil Alga a mic i Acti veru + 2,5 žlice MEDA tzv. melasa:ajnstajn:. E sad miksat to DA ili NE.???
Veru i algu nisam daval u petak ,zadnje prije 17 dana .
Meni zvuči OK jer ALGA revitalizira biljku nakon pre gnojavanja ,razno raznih stresova , Acti vera -povećava metabolizam i ubrzava absorpciju hranjivih tvari. Ali Biobizz na tabeli uopće nema Algu u All mix zemlji .Sigurno nebre škodit::listomahanje::
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
:banana123:U petak biljoze gnojene svaka zalijana sa 4 l vode +16 ml top max-a + 16 ml bio bloom-a +16 ml heavena +4 ml Sensi cal-mag.:banana123:
Danas bi stavil Alga a mic i Acti veru + 2,5 žlice MEDA tzv. melasa:ajnstajn:. E sad miksat to DA ili NE.???
Veru i algu nisam daval u petak ,zadnje prije 17 dana .
Meni zvuči OK jer ALGA revitalizira biljku nakon pre gnojavanja ,razno raznih stresova , Acti vera -povećava metabolizam i ubrzava absorpciju hranjivih tvari. Ali Biobizz na tabeli uopće nema Algu u All mix zemlji .Sigurno nebre škodit::listomahanje::

Ja dobio na poklon kanister ote acti vere, nije to ništa, možeš iscjediti sok iz aloe vere i sa tim zalivati haha isto ti ispadne..
Heaven odrađuje posao sa root komplexom, isto ti ispadne.. kada imaš stress, presađuješ, lolipopaš, ili topiraš..
Ja bi inače smanjio ta micro đubriva Vlado, samo pojačao bloom i topmax, tj ostavio kako već šibaš..