BioBizz (Produkti, Recenzija...)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.554
233
EdibB puno :) ovisno i o zemlji all mix ili light mix ,napravio sam dvije izmjene u kupovini , kupljena zemlja je bila all mix ,a u nju ne ide alga mic pa sam uzeo acti veru. Uglavnom drugi put bi definitivno uzeo manju bocu growa jel po tablici ide 1 ml na litru kroz cjeli grow na all mix,a i fish mix moze kao zamjenu za bio grow pa onda tih par eura ugurao u vecu bocicu acti vere ili root juice
Upravo mi raste druga biljka pa vidi
IMG_20190121_162246.jpg IMG_20190121_162229.jpg

Znaci grow i fish mix ide u paradajze i ostalo balkonsko povrce na proljece
 
Poslednja izmena:

Lolita17

Aktivan Član
24.01.2019
42
262
53
Pozdrav ekipa. Trenutno sam na prvom growu, u pitanju je automat 24carat i koristim biobizz light mix zemlju i ovu paletu nutrijenata na slici.Koristim tocno po letku kako pise. Root juice cu uzet za sljedeci grow posto ide samo prvi tjedan. Posto citam ode da se ph ne korigira ako se koristi njihova zemlja i nutrijenti, sad me to zbunilo, jer sam cijelo vrijeme korigirala ph. Inace mi je ph 7.6, i spustim ga negdje oko 6,5 otprilike, dodam nutrijente, promjesam, pricekam par min i zalijem. Moze li mi neko tocno rec kako da koristim ove nutrijente i kakve su to sheme sa odstajanjem vode. Hvala na pomoci.
 

Prilozi

  • 8D28555D-3F63-4619-BCF2-A4D79A425882.jpeg
    8D28555D-3F63-4619-BCF2-A4D79A425882.jpeg
    221,4 KB · Pregleda: 18

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ja sam isto uvek namesto ph kad sam koristio biobizz tako da tu nevidim problem. naravno sa organskim podesavacima, nikako hemija. mozes i nemoras.
limun, ocat, soda bikarbona.
vodu nalijes u kantu i ostavis par sati da odstoji da bi ishlapila hemija koju trpaju.
ako imas uronis malu pumpu za zrak sa kamenom (ducani za ljubimce) da ti ozracuje vodu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lolita17

Lolita17

Aktivan Član
24.01.2019
42
262
53
Hvala na odgovorima, a dali trebam nutrijente ostavit kad promjesam ili mogu odma nakon par min zalivat? Cini mi se da su mi neki listovi posvijetlili, ili su svijetlo zuckasto zeleni, dali to ima veze sa ph ili nutrijentima. Ovo je slikano sad u mraku, zalila san je prekjucer sa svime sta ide po tablici. Neznan koliko se vidi na slici al do prije par dana su svi listovi bili bas zeleni tamniji.
 

Prilozi

  • 87A770B8-8EB9-47D0-AEAF-9758191FEF6C.jpeg
    87A770B8-8EB9-47D0-AEAF-9758191FEF6C.jpeg
    545,7 KB · Pregleda: 72

Lolita17

Aktivan Član
24.01.2019
42
262
53
Moze li se dodat malo ovog ako je magnezij u pitanju? Ja koristim ovaj magnezij za sebe i oce li joj nastetit ako nije u pitanju nedostatak magnezija?
 

Prilozi

  • 1A1D4F97-B85E-496C-8B1A-57B59FE31C33.jpeg
    1A1D4F97-B85E-496C-8B1A-57B59FE31C33.jpeg
    245,6 KB · Pregleda: 31

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
nek ti potvrde ovi koji znaju bolje, ali mislim da oblik mg koji je za nas nije dobar za bilje.
meni kad fali uzmem neki CalMag organski.
jos jednostavnije epson sol sa prskalicom folijarno. 2-3 puta u par dana. potrazi tu na forumu jer neznam napamet.
epson kupujes u apoteci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lolita17
29.04.2015
22
111
33
Sto mislite o biobizzu u outu. Zemlja bi bila teramagma i balkonija pomijesane sa onom na sajtu koja se ne cini losa (dosta je prozracna i ima dosta glista) u koju bi prije presadivanja dodao mikorize.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
ja osobno nemam iskustva sa outdoorom, ali jedan prijatelj ima i kaze da je dobar, efikasan ali ga treba puno dozirat, vise nego za indoor. e sad, zasto je on tako napravio, mozda je bila druga zemlja, uglavnom ne znam tocno. s obzirom da biobizz i nije bas jeftin, to bi znacilo da bi dosta love otislo na gnojivo za out. ali da je dobar i efikasan kao organsko gnojivo, to stoji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skandinavija

Yi_

10.05.2018
63
50
18
Dakle ako sam dobro shvatio biobizzom se gnoji svaki dan, ako bude prevlažna zemlja, mogu preskočiti jedan dan. Sad me zanima kolika količine otopine bi bila dovoljna za biljku u 20l tegli. Vjerojatno se na početku zaljeva sa manjom a kasnije s večom količinom. Znam da to ovisi ali sigurno imate neke već razrađene sheme s koliko dnevno zaljevate?

Edit: da me ne shvatite krivo. Imam tablicu, ne zanima me omjer. Zanima me ukupna količina tekučine koju dajete biljci na dnevnoj bazi. Koristit ću potgrond H pomješan sa perlitom. To se vjerojatno gleda kao "all mix". Odma usput je li bolje zaljevati prije paljenja lampi ili prije gašenja?
 
Poslednja izmena:

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
sedmično daješ biobizzovog gnjojiva, po tablici. tad i zaljevaš. ako trebaš više vode tj. zalijevaš dva puta sedmično, onda jednom daješ gnjojivo, drugi put samo voda....

Nego htjedoh pitati ove koji imaju iskustva i sa drugim gnjojivima.
Dali je biobizzovo gnjojivo slabo u preporučenim količinama (indoor)?
Dok nisam imao tih njihovih proizvoda, mislio sam da je zbog toga ali sad imam dosta od biobizza.
Meni biljke nikada nisu onako masno zelene boje, nikad nisu pecnute, i to bi bilo odlično da nisu i dosta slabije.
evo i moje "kolekcije":

IMG_20190724_151641.jpg

ali ako toga treba sve i još,plus što to moram da naručujem, čekam, plaćam dostavu.... u tom slučaju, počinjem "studjerati" jeftini solucije. nije valjda da niko osim biobiza nezna napraviti gnjojivo.
evo i moje (do sad) kolekcije za "studiranje".
IMG_20190724_151804.jpg
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Dakle ako sam dobro shvatio biobizzom se gnoji svaki dan, ako bude prevlažna zemlja, mogu preskočiti jedan dan. Sad me zanima kolika količine otopine bi bila dovoljna za biljku u 20l tegli. Vjerojatno se na početku zaljeva sa manjom a kasnije s večom količinom. Znam da to ovisi ali sigurno imate neke već razrađene sheme s koliko dnevno zaljevate?

Edit: da me ne shvatite krivo. Imam tablicu, ne zanima me omjer. Zanima me ukupna količina tekučine koju dajete biljci na dnevnoj bazi. Koristit ću potgrond H pomješan sa perlitom. To se vjerojatno gleda kao "all mix". Odma usput je li bolje zaljevati prije paljenja lampi ili prije gašenja?

Razrađene sheme možeš imati u potpuno kontroliranim uvjetima. Ono što zimi na 7 stupnjeva i 70 posto vlage biljka pije 5 dana, na 37 stupnjeva i 30 posto vlage popije u dan ipo, dva. Budeš li dnevno zalijevao velika je šansa da ćeš je udaviti. Ono što početnik teško radi je pusti biljku na miru.

Pitam se zašto bi svaki dan zalijevao biljku ako nije žedna? Tablica za gnojiva je isto pokušaj nekog prosjeka, ali pogledaj kod čovjeka samo. Imaš ljudi u petom osnovne ima 80 kila i jede dva kila na dan, dok netko drugi ima 40 i jede 70 deka. Količina svijetla direktno utječe na metabolizam, kao i čovjek koji vježba 4 sata na dan i onaj koji polumrtav traži tenziju kroz tuđi život na ekranima. Tako da ako ima puno svjetla onda se događa i masu fotosinteze, znači više hrane.... itd...

Sustav koji ti ja mogu preporučit, a svi na kraju dođu do njega je da daš piti kad je biljka žedna. Ja samo podignem posudu i osjetim da je lagana. Nekad samo bacim oko na prve donje listove koji se prvi saviju prema dole kad je žedna. Probaj za početak sa

Biljka je živa i život. Da li ti svaki dan pojedeš i popiješ isto. Pa čak biljke imaju drukčiju iskoristivost. Ne rade ni sve vrste baš sve isto...

Growanje nije kao ispit iz matematike gdje ti netko može šapnuti rezultat, kad je to rezultat točan samo za njegovu situaciju, na koju utječe pa doslovno cijeli svemir...

Sad ti se već gadi ovo filozofiranje, ali što prije se postaviš na pravi način, brže napreduješ. Ako biljku gledaš kao neko robotsko govno, to i dobiješ.

Koristio sam biobizz dugo i u prelaznom periodu su mi znale biljke malo biti gladne nitrogena, ali kad sa počeo davati Fish mix (umjesto growa) su se lijepo zelenile.