BioBizz (Produkti, Recenzija...)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Yi_

10.05.2018
63
50
18
Pitam zato jer mi je čovjek u trgovini rekao da bih je trebao zaljevati time svaki dan. Ako bude vlažna idući dan onda da slobodno preskočim.
Dakle, nije bed ako preskočim zaljevanje, ne moram joj onda idući put dat više gnojiva kako bih nadoknadio dan prije?
Bolje zaljevat prije paljenja ili gašenja? Poslije paljenja ili gašenja?

Edit: @likfrik kolega vjerojatno ima problema sa prinosom upravo zato što gnoji samo jednom tjedno a između toga dodaje čistu vodu čime ispire željenu mikrofloru.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
sedmično ja gnjojim i zalijevam, možda zadnjih par dana malo više, žegara je velika pa dodam vode.
ne ispirem ništa popiju one sve, runoff ne puštam velik.
po tablici biobizza je jednom tjedno, kvragu ako je jednom tjedno onda nije dva. mislim.. :zvezda::
neznam šta reći pa ću začepiti labrnju i krenuti sa provjerenom starom metodom. kako kolega tu maloprije objasni. odokativno gledat i promatrati.
a i probaću bez ovih fensi šmensi đubriva, jednu biljku, dvijje. eto ću sad iz ovih stopa naručiti sjemenki za potrebe istraživačke.
Baš kako i prodaju. :)
a ove ćemo nastaviti sa biobizzom u većim količinama od dosad.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
A gledaj... ne znam zašto bi zalijevao svaki dan. Čak kad je ovako vruće možeš dati malo blažu dozu jer biljka brzo vodu vuče pa se lakše pretjera. Svejedno će dobiti dosta hrane jer zalijevaš češće.

Evo ti par primjera gdje u koristim Bloom i fish mix. A čak i kad sam growao na 10 celzija sam dobio neloše. Lako vidiš ako je biljka gladna...

Najčešća greška kod početnika je previše vode, a druga previše gnojiva.... neka ti to zvoni u glavi :D

Biobizz daju svaki put po zalijevanju, eventualno priskočiš ako je vruće kao što kaže gore čovjek.

EDIT; imaš mojih dnevnika u završenima... u nekima sam dosta podataka dao u vezi zalijevanja i gnojenja... u nekim i nisam baš, ali ima zanimljivih tokova misli. Imaš i na youtube, govori predstavnik biobizza kako gnojiti...
IMG_20180604_021002.jpg IMG_20180604_021312.jpg IMG_20180527_000616.jpg
 
Poslednja izmena:

blaske

Aktivan Član
09.12.2016
299
1.014
143
45
Pozdrav ljudi,imam jedno pitanje u vezi biobizz-a...Posto je to organsko gnojivo koliko moze da stoji posle otvaranja?
 

dommythegrower

Aktivan Član
16.05.2017
249
1.132
143
32
Pozdrav forume, posto nisam imao priliku kupiti cijeli set od Biobizz sam uzeo samo bloom i top max. Prvu dozu su dobile u srijedu ( 10 mililitra blooma u 5 litara vode i 5 mililitra topmax-a na 5 litara vode) , pitanje glasi ; jel treba sta dodavati uz to u nastavku cvata ili da finisiram s tih dva proizvoda..hvala unaprijed :)
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
@blaske
Biobizz products are completely natural and contain only the best compounds, so they don’t have any preservatives in them. For this reason, we recommend that you use up the products quickly once you’ve opened them to ensure they’re as effective as possible, and don’t leave them unsealed or without a lid.
12/24 mjeseci kažu za neotvorene. mislim 6 mjeseci za otvorene boce.
izvor:

@dommythegrower
bio-grow bio-bloom i fish-mix su najbitniji, naravno valja ono sve.
Kao što vidiš drugi njihovi proizvodi su stimulatori, aktivatori, boosteri...
izvor:
ti radi sa čim imaš, po tablici, ali više ja stavljam od tablice, nije to jako gnjojivo. teško spržiti biljku.
vjeruj ja sam namjerno išao jedni spržiti da vidim kako to izgleda. ::ludak::
 

dommythegrower

Aktivan Član
16.05.2017
249
1.132
143
32
@dommythegrower
bio-grow bio-bloom i fish-mix su najbitniji, naravno valja ono sve.
Kao što vidiš drugi njihovi proizvodi su stimulatori, aktivatori, boosteri...
izvor:
ti radi sa čim imaš, po tablici, ali više ja stavljam od tablice, nije to jako gnjojivo. teško spržiti biljku.
vjeruj ja sam namjerno išao jedni spržiti da vidim kako to izgleda. ::ludak::
[/QUOTE]
Hvala na brzom odgovoru, tak i tak ih gnojim do prvog desetog maximalno, to znaci jos 5 gnojenja moze se rec, sutra cu vidjet prvi rezultat, uzbuden sam kao malo dijete kada ceka igracku iz toy-store-a :D :D :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik

dommythegrower

Aktivan Član
16.05.2017
249
1.132
143
32
Hvala na odgovorima :)... Ja iso nekako mislim da se ne isplati u outu, i da su veci prinosi i manje zajebancije s mineralnim
svi ste u pravu kaj se tice Biobizzza u outu...evo za 5 zaljevanja sam potrosio skoro dvije boce blooma i jos cu dvije sigurno..prva doza je bila 10 ml na 5 litara voda, sada sam vec na 40-45 ml na 5 litara vode, iduce ide na 55 ml, a zadnje zaljevanje mislim podic na 70 ml na 5 litara vode.top max ce izdrzati do kraja jer njega stavljam 5 ml na 5 litara vode...biljoze imaju sve veci i veci apetit...tolko o tome kolko ga puno treba..:) al da je dobar u outu, je. :)
peace out forumasi moji! :D hihi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg and likfrik

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
ja sam biobizz prestao u indooru da dajem automatima, samo foto.
preskupo mi. čast bio,eko ovo ono, al neide. gnjojim sa Fertina c automate trenutno jer ga imam :)
 

Klarificiranimaslac

Aktivan Član
26.09.2019
78
464
53
Ekipa koji cal/mag bi preporucili uz biobizz liniju? Koristim grow,bloom i top max. Imam i Bloombastic koji cu ubaciti nekoliko puta u posljednoj trecini cvjetanja.
E sada, koji cal/mag moze s njima u paketu? :confused:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tiki

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.026
163
S biobizz inace ne treba cal mag al bi ti trebao fish mix i alge ja nikad nisam imao nekih problema al koristim cijelu paletu
 

Klarificiranimaslac

Aktivan Član
26.09.2019
78
464
53
Znam da inace ne bi trebao, ali 2/3 biljoze mi imaju cal/mag deficijenciju. Mozda i jesu deficijentne jer ne koristim cijelu liniju proizvoda.
Moze li epsonova sol ili neki drugi proizvod namjenjen bas za hortikulturu?
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
607
1.414
163
72
Pozdrav svima, odlučio sam se podjeliti ovaj odgovor sa ljudima koji ne znaju koliko nam traje gnojivo koje koristimo, kao šta i ja to nisam znao do
prije par trenutaka. Jednom prilikom mi je netko na forumu na to pitanje odgovorio da on i nakon 3 godine koristi, da malo pjeni ali da je ok. Jučer sam se
interesirao u jednom dućanu gdje su mi odgovorili da je to potrebno potrošiti u roku 6 mjeseci. Onda sam poslao mail u bio bizz i dobio ovu poruku.
Danas se i sam čudim kako mi to nije prije palo na pamet.
Ispričavam se ako ne pišem na pravom mjestu i molim moderatora da objavu stavi gdje i pripada. Hvala. Radi se o proizvodima Bio Bizz

Thank you for contacting us and for your interest in Biobizz.

After they are opened, we recommend to use the Biobizz products within a year and to store them tightly closed, at a room temperature of 18-20ºC, and away from light and heat sources.

We hope this info is useful. Please, feel free to get in touch with us again if you have more questions about the Biobizz products or how to use them.

Green greetings,
Team Biobizz
 

blaske

Aktivan Član
09.12.2016
299
1.014
143
45
Zadnja tri growa koristim bibizz i meni se to dogodilo.Mozda to sve zavisi i od sorte koja se sadi.Prosli grow,disel,pocelo vec da iskazuje potrebu na pola cvetanja,morao sam da je secnem ranije jel su se svi listovi osusili.Sada na gorili pocelo malo pred kraj,nista strasno...dok prva green poison nista...sve isto zalivanje i doziranje.Meni ostalo vise od pola litre biogrow-a starije od godinu dana,sipam u cvece.Za male vanzemaljce kupio sveze :cool23:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg and Jurio
17.10.2013
19
8
3
Dobar dan
Interesuje me da li neko mesa biobizz sa advanced nutrients u fazi cvetanja i kako i koje proizvode imam celu liniju biobizza bloom,grow,topmax,alga a,umesto bio hevena koristim plagron green sensation i imam big bud i carboload od advanced nutrients koje bi hteo koristiti zajedno ili umesto nekih biobizz proizvoda pa bi mi znacilo ako je neko probavao da cujem iskustva.
Unapred hvala!
 

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Ekipa mene zanima jedba druga stvar. Top max jos mogu podnjet al sta da koristim umjesto bio heavena? Biljke su u lajt mixu, dajem im cca 1ml/l nutrijenata i izgledaju dobro..

Ako vam je voda iznad 7. 6 ph OBAVEZNO KORIGIRAJTE ph, ja 2g. Imam shitty yield low potency plants, jer bio bizz je organic, zemlja je ph bufffer nsta ti ne brini. A biljke horror. Tolko od mene.pussa cao bok
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ovakooo evo i mene u biobizz svijet.

Do sad nisam imao iskustva sa biobizzom, osim što koristim njihov ph- i calmag.

E sad, planiram preći na full ogranic i biobizz mi se cini najpristupacnijim.

Vjerojatno 100 puta prožvakano pitanje, ali neće se nitko ljutiti ako pitam jos jednom:

Za automatike, da li da idem sa allmix ili light mix?

Uzmite u predpostavku da ne presađujem automatike i bili bi u istom potu od klijanja do kraja, tako da "prvo u lightmix pa onda u allmix" ne drzi vodu u mom slucaju :)

Da li je allmix prejak za mlade automatike ili pak nije toliko strasno? A onda s kontra strane, da li je lightmix nedovoljan za odraslu biljku u cvatu?

Gnojiva naravno isto biobizz onda uzimam, imao sam u vidu uzeti samo bloom, grow, root i topmax, bez onih ostalih, barem za prvih par uzgoja....