Bioloska dostupnost kanabioida na osnovu metode konzumacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Dragi moji forumasi nakon 6 godina provedenih ovdije pracenja borbe puno clanova koji su sa nama i onih kojih vise nema vjecito pitanje ostaje zasto se neko izvuce a neko ne i previse stvari ostaje nepoznatih da bi se tu mogao dati odgovor ali po meni prvi od problema je dostupnost kanabioida u krvotoku nakon konzumacije jer nakon kvalitete ulja ovo je najbitnija stvar i o njoj puno ovisi ishod lijecenja..

Da nepisem svoje zakljucke koji jos nisu definitivni zalijepit cu pokoji link na englesko pa neka svako za sebe istrazi i donese svoj zakljucak i posta ga ovdije jer sam misljenja da su dvije glave uvijek pametnije od jedne zato upotrijebimo nova istrazivanja i nasu poznatu balkansku snalazljivost i da nadjemo najbolje sto se moze za nase sadasnje i buduce borce ;)

https://medium.com/@ericgeisterfer/the-bioavailability-of-medical-marijuana-6d05b712baa0

https://www.google.it/amp/blog.sonomechanics.com/blog/water-soluble-cannabis-oil-microemulsion-liposomes-or-nanoemulsion?hs_amp=true

https://www.nature.com/articles/s41598-017-15026-z

https://www.google.it/url?sa=t&sour...WMAN6BAgEEAE&usg=AOvVaw27IxBLjopOtg_LdYAHG_Qh

Trenutno po onome sto sam do sad prosao sam suzio istrazivanje na nano emulsije na emulzije u kojima se stvara lipidni omotac oko kanabioida (tipa biomix) i vaporiziranje koje isporucuju najvise kanabioida na osnovu ostalih metoda.

Temu sam zamislio na nacin da stavljamo linkove koji imaju kvalitetno stivo i da to stivo procita sto vise ljudi i donese svoj zakljucak a na osnovu toga se nadam da bi kroz par mijeseci mogli stvoriti par metoda koji ce kasnije biti osnova za sve nase borce kao sto je tenutno RSO i Biomix protokol

Molim sve koji ce ucestvovat da obrate paznju na sto stavljaju da nebude ponavljanja tekstova jer velika vecina napisanog na ovu temu je jedan te isti malo preradjeni copy past text i pozeljno je iskopati sto vise studija kojih u zadnje vrijeme se pojavljuje sve vise o CBD-u jer je legalan pa je puno lakse dobiti dozvolu za testiranje a i on sve vise postaje zanimljiv u kontekstu lijecenja tezih oblika bolesti a za epilepsiju kod djece je nevijerovatno koristan

Edit: evo aparat za nanoemulziju ako netko ima 2400 eura za slabiji model u tom slucaju se moze raditi sprej za pod jezik za momentalno djelovanje tipa nitroglicerin kod srcanih bolesnika ili kao krema koja se nanosi na kozu i u oba slucaja zaobilazimo probavni trakt i sve probleme sa razgradnjom kanabioida

https://www.hielscher.com/ultrasonic-cannabis-oil-emulsion.htm
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Sativex koliko sam ja mislio je bio sintetcki kanabioid a ovdije pise da je od dvije vrste cannabisa ekstraktiran sa blabla.....e sad istina da duzi period nisam pratio tu scenu jer mama je dobro i covijek odma uspori sa istrazivanjem ali definitivno postoje nacini boljih od ovih koji trenutno koristimo zato otvaram raspravu neka svako iznese svoje stajaliste pa cemo svi skupa donijeti zakljucak sta je trenutno najbolje i sta je najprihvatljivija opcija za svaciji dzep tako da rijesimo sve dileme sadasnjih i buducih boraca da ne gube vrijeme na rekla kazala ili ovo bi bilo idealno al nemam novaca za to...

Tema je tek na pocetku imam svoj cilj gdje zelim doci imam odredjeno iskustvo trenutno mi fali vremena a takvih nas ima dosta na ovom forumu i ako svako od nas potpomogne po malo sa novim clanovima koji ce provesti mijesece da istrazuju clanke koje smo svi vec procitli a ovom temom cu ih usmijeriti da istrazuju tamo gdje nas vecina nije istrazivala onda samo na dobrom putu da poboljsamo ovo sto sad imamo i to je jedini cilj ;)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Imam ja malu napravu za ultrazvuk, pa kada uhvatim vremena, napraviču testove oko toga pitanja.

Jedna postavka ti je Metod konzumacije;

Oralno, najbolje biomix kapsule.
Raktalno, čepići.
Pušenje, najbolje vaporiziranje.

Druga najvažna postavka,
Iz kojeg hibrida praviti ulje, CBD, THC, sativa, indica.
To je meni najvažnije. Jer znamo, da jedan hibrid liječi rak pljuča a drugi hibrid ne lječi, a lječi rak debelog crijeva i obrnuto.

Treća važna postavka, kako se podnosi rso ulje.
Tu mnogi odustanu ili ne dosežu dosta visok unos kanabinoida u tijelo.
Ja sam u liječenje raka uveo cbd rso ulje ( tamo, gde ima vremena za to )
Njime i dodatkom THC rso ulja 10%, izgradimo tolerancu i pratimo napredak. Za dan upotrebljavam umirene sative u rso ulju a za noč Indika hibrid.
Posle mjesec dana, podižemo dozu za 25% i polako dodatno uvodim THC analne čepiče.
Tako u tijelo unosimo široki spektar kanabinoida.

Ako nije napredka ili rak nije u remisiji, ( za dobu 1-2 mjeseca ), tada se mijenja rso ulje ( drugi hibridi u ulju )

Tako imam mišljenje, da bolesnome čovjeku pružiš najbolju šansu.

Trebate nešto znati. Ako čovjek dodže na rso ulje, kada mu je rak već podivljao, zbog uradne medicine ( kemoterapije i žarčenja ), i oni so ga otpisali,
To je jako teško okrenuti i spasiti čovjeka. Izlječiti.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Iz kojeg hibrida praviti ulje, CBD, THC, sativa, indica.
Pogledao sam ono predavanje u ceskoj ili slovackoj (ne sijecam se) koje si stavio negdje (ne mogu nac)
Bilo je pitanja oko toga pa su oni ameri sta imaju vec stotine pacijenata iza sebe objasnjavali oko thc-a i cbd-a. Prica je da cbd-u ne daju neku pre veliku paznju kod lijecenja raka. Cbd koriste kod djece i obicno kod nekih drugih neterminalnih bolesti i forsiraju dokle god pomaze. Kad prestane djelovat (obicno zbog tolerancije) onda prelaze na thc.
Za rakove i to sve se ide samo na sto vise thc-a, cbd nebitan. Ono sto su ponovili 200 puta je da ne postoji odredjena sorta koja ce svima pomoc vec je obavezno da pacijent isproba vise sorti dok ne nadje neku na koju najbolje reagira.
da jedan hibrid liječi rak pljuča a drugi hibrid ne lječi, a lječi rak debelog crijeva i obrnuto.
bilo je i o tome rijeci pa amerikanac taj neki veli da ukoliko rak nije izlijecen, znaci da se nije dovoljno velika kolicina uzimala.... dok zena amerikanka se pak nije previse slozila i veli da neki rakovi iz nekog razloga ne reagiraju kako treba. Npr rak stitnjace je dosta tesko konvencionalno lijeciti dok ulje rijesava bez po muke....a npr rak bubrega ima najmanju reakciju na ulje kod vecina pacjenata. Razlog je dosta opsezan, cb1, cb2, zeludac, jetra..... ovo sto vi pikirate sa biomix kapsulama. Nisam popamtio sve.
Mislim da je zenska rekla oko 85% je izljecenje na osnovu njezine statistike i vec velikog broja izlijecenih a kod drugih je, ako nista, barem puno pomoglo. Pogotovo bolesti tipa parkinsonova, epilepsija, alzheimmer.... itd. Neocekivani rezultati (pozitivni) jer su objasnjavali kako kanabinoidi vracaju tijelo u svoj prirodni obrambeni mod i vraca carb i fat burning mode nazad u normalu i tijelo samo rijesi rak u kratkom vremenu.
Zakljucak na osnovu njihovog predavanja je da svako sebi mora nac sortu koja mu pase i od koje ne podivlja i sto vise moguce thc ulja unjeti u sebe.
Oralna primjena je po njima najbolja zbog metabolizacije kanabinoida u jetri a za djecu i osjetljive analna primjena. Vejp za raspolozenje i vedar duh.

Primjeniti njihovo iskustvo posto imaju vec stotine izlijecenih uz vase znanje oko tih lipida, ovojnica, biorazgradivosti...itd.
Ako nekome nesto treba full prevesti u detalje, tu sam.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Prevedi, ako možeš.


Ja ne forsiram samo THC kanabinoid, svi so važni.
Držim u remisiji tumor u plućima već 6 mjeseci kod žene 50+ godina. Nije podnosila THC ulje.
Sada joj dižem unos THC kanabinoida. Tako, da kod takvih slučajeva se isto može pomoći.
Tu radi samo iskustvo i u kakvom stanju je bolesnik. Ako ima lošu jetru, metastaze i ne radi mu dobro ta jetra..
Tada je jako teško pomoći.

Puno ljudi ne podnose high osjećaja, tada treba premišljeno pristupiti. Prvo kvalitetno cbd ulje, sativa, Indika, onda dodaš THC ulje.
Imaju bolesniki zdravstvene kontrole stanja i tada se vidi ima li napredka. Ako nema, mjenjaš rso ulje.
Meni puno znači analiza rso ulja, tada mogu kombinovati, da se tokom dana unese što širi nabor raznovrsnih kanabinoida.

Do sada niko nije objavio, koji omjeri medžu kanabinoidima mora da bude, da onda to rso ulje liječi tačno tog raka.

Zato smo svi pokusni kunići.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Dečki moji, prijatelji...ja svaki put kada zavirim u ovaj kutak...opadne mi vilica do poda...iz mnogo razloga...
Činite jednu prelijepu i ispravu stvar, na dobrobit svih bolesnih ljudi...
Promovirate najjači adut naše biljke, a to je adut iz rukava...as ..dostupnog svima..jednom riječju ZDRAVLJE i IZLJEČENJE.
Koliko je močna, nema smisla spominjat....
A vama jedan veliki :respect:
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Stipe ja slabo tim amerima vjerujem jer uz toliki postotak izlijcenih dosad bi se ozbiljno razgovaralo o uvodjenju kanabisa kao prve opcije a listao sam njihove forume pa nisam bas naletio na svjedocanstva koja imaju ozbiljnu pozadinu i pricu...pratio sam doktora iz Madrida moram potraziti u mailu kako se zove on je radio istrazivanje na misevim zarazenim tumorom mozga na koji direktno ubrizgavo thc i cbd i trebao je dobiti dozvolu za ljudska testiranja tako da moram pogledati sta ima novo o njemu...sve u svemu ogromno je to podrucje i bez labaratorija i strucnih ljudi osudjenji smo na kockanje a to nije bas neka utjeha...cilj mi je naci metodu sa najvecom iskoristivoscu i od tud krenuti dalje jer biomix bi bilo lijepo testirati krvne uzorke kad bi se to moglo pa da znamo stvarnu iskoristivos al mozda netko cita tko moze tako neka se javi...analno vec sam pisao jedine tri studije koje sam nasao je uradjeno sa sintetickim kanabioidima koji su topljivi u vodi i kao takvi lako se apsorbiraju portalno venom sto se nemoze reci za masti....vaporiziranje ina trenutno najbolji omijer iskoristivih kanabioida ali je problem sto dolazi do velikog trenutnog unosa thc-a u krvotok i teskih psihoza a najbrze odlazi iz krvotoka tako da bi trebao duplo vise puta dnevno se razvalit kako konj da bi nesto postigao a to je tesko izvedivo 99% bolesnih ljudi zato manimo se amera i trazimo provijerene studije o CBD-U njih ima i niko ih neblokira u istrazivanju a naucnicima je cilj unije sto manje doze sa istim efektom nebi li lijek postao pristupacniji
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Malo sam proučio tematiku. Biološka dostupnost kanabinoida u biomix kapsulama je slična, Kot da smo napravili nanoemulziju u vodi.
Zato jer nosilno ulje u kapsulama razrijedi kanabinoide.

Ova metoda nanoemulzij, više zanima proizvođače pića, gelova i možda pršilnika, sprejeva.

Upotrebljavaju, primjer:
1g rso ulja (extrakt konoplje )
2g nosilno ulje ( maslinovo, sezamovo, konopljino )
0,3g sončnični lecitin ili nešto slično.

Kada to izmješaš, dodaš destiliranu vodu i staviš na ultrazvučnu mašinu. Ona to razbije na male dijelove koji so stabilni u emulziji.
Tu emulziju filtriraš, da odstraniš microbe ili nečistoće.

Za neke načine upotrebe dobra stvar, gelovi za mazanje kože, pravljenje pića, sprejevi. Moraju još testirati, kolika je Varna upotreba tih produkata.
 

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
534
93
Resp za temu,uglavnom vidim svi spominju kanabinode a nitko terpene.Terpeni su jedni od indikatora koja biljka lijeci sta,po terpenima je svakom orijentir.Imaju posebne tabele izradene,kako limunska trava djeluje,zemljana,floralna,vockasta itd...Terpeni su veoma bitan faktor vazan isto kao i kanabinoidi.
Cinjenica jer da na nekog djeluje a na nekog ne,a svi koriste THC,CBD, i ganjaju velik postotak oba njih u ulju.
Po meni se jedino precizno moze definirat nakon sto je bolesniku ispostavljena tocna diagnoza da ga se uputi i potragu prave biljke preko terpena,drukcije su sve samo nagadanja,a dok znanost jos otkrije za svaki terpen kako djeluje i na sta,nacekacemo se iako vec postoji velik velik dio koji je izucen.Ovih chartova ima milion,daj te si vremena i proucite malo to sve skupa,a ne samo kanabinoide.Kompletna biljka se mora uzet u obzir ako vec idemo znanstveno i medicinski pristupat necem ovako ozbiljnom.
Ja znam iz svog iskustva,ljudi kojima sam davao ulje,kad je ulje bilo ljuto gorkasto onda je ljecilo rakove i teze oblike gonoreje,psorijazu i slicno.Dok slatkastije ulje nije bilo tako efektivno,vise je bilo bolje za lokalnu uporabu.
Parfemasta ulja,ona kad ih skuhate pa kad mirisu ko neki parfem,to su po meni najbolja ulja kao ultimatum koji je postavljen za svaku bolest.A ta parfemasta ulja sam dobio samo sa nekim sortama kao sto su Green poison,Sweet cheese i Sweet skunk,od Kusheva Quennova i slicnih indika dobivao sam ljuca i gorca ulja,a slatkasta znaju bit od sativa,pogotovo biljke koje imaju ton mirisa sandalovine.
Isto tako moje zapazanje za lokalno je najbolje kuhano sa benzinom,lakse se maze,jer sa alkoholom nije lako mazivo,bude stisnutije i ljepljivije.
Nedavno se i spominjalo formacija kristala THCa u ulje koje stoji dugo.Meni se to u par navrata desilo,i samo znam kad pojedem tu kristalnu sekciju da se jako jako sabijem,tu lezi kljuc moguce je.U tim ekstraktima,kako se ulje skuha i termicki obradi,nakon dugo vremena ulje se krene nanovo kristalizirat,kao da THC odvoji se od ostatka kanabinoda,al kao skup molekula ostaje nepromjenjen.Ista mu je vaznost i prije nego se rekristalizira,samo sto je koncentriraniji THC i THCV u kristaliam nego u ostatku ulja.
Isto tako sama predpostavka mi govori,da ljudi koji su deblji da se na njih bolje vezu kanabinoidi.Al svatko tko konzumira travu je relativno mrsav,pricam o HC pusacima.I ima jos tu jako puno stvari o kojima se da pricat,ali eto moje inpliciranje na terpene je ja mislim od izrazito velike vaznosti isto kao i ostatak cjelokupne biljke.
 

Prilozi

  • 7342e801b80e5b93e298bb539cb7e32d.png
    7342e801b80e5b93e298bb539cb7e32d.png
    242,2 KB · Pregleda: 82
  • 08106fe81e3dd0cab807638b2e4e9675--boiling-point-herbal-medicine.jpg
    08106fe81e3dd0cab807638b2e4e9675--boiling-point-herbal-medicine.jpg
    63,8 KB · Pregleda: 86
  • images.jpg
    images.jpg
    13 KB · Pregleda: 80
  • jXSS0pS1Sw2p2eq176GL_Leafly-Cannabis-Terpene-Wheel-Infographic.png
    jXSS0pS1Sw2p2eq176GL_Leafly-Cannabis-Terpene-Wheel-Infographic.png
    1,7 MB · Pregleda: 76
  • terp-chart.png
    terp-chart.png
    541,6 KB · Pregleda: 76

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Slažem oko svega što si napiso o terpenima ali ovdje postoji jedna velika činjenica koju trebaju svi znati, kad praviš rso ulje benzinom ili alkoholom terpeni odu papa, tako da rso ulja su jako siromašna terpenima, odnosno ih praktički nema u ulju...
Dao sam na terpensku analizu vrhove i rso ulje koje je bilo rađeno iz ovih vrhova, vrhovi su imali terpena a rso ništa....kod rso ulja nisam išao preko 120 stupnja...tako da ja baš ne vjerujem ovim chartovima koji se svuda pojavljuju nego onome što sam analiziram i stestiram
 

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
534
93
To je zanimljivo boscco nisam to znao jer nisam imao priliku testirat terpene a ni vremena za to.Ali mora bit nacin da se skuha ulje i da ostane sve sto je dobro, problem je sto su terpeni samo kao mirisi.Mislim svaka biljka malte ne ima terpene,kao biljni ekstrakt.Ali se on mjenja i sa vodom,temperaturama i mnogim drugim stvarima,stoga kad ides aktivirat THC,tj kuhat ulje ili bilo kaki dekarbo,bilo sta sto zagrijava,vjer.ces izgubit terpene.Onda treba jest ulje i hedove jbg,
Cekam da se ova tema pokrene,po meni bi ova trebala bit jedna od najzastupljenijih, kad vec pricamo o medicini i o ulju i njegovoj praksi.Jest da je ilegala i nema svako vremena da sad nesto testiramo kao grupa,ali malo po malo i vjerujte mi vutrasi, posto je ovo najjaci balkanski forum doslovce,kad postane legalno u nas svih.Okrenit ce se vamo na forum prvo, ja se vec zalazem u RH ako bude uskoro legalno a ja mislim da oce.Pravac zagreb i onda cu im napravit demonstraciju i rec kolko su glupi zapravo,da sam im iza leda doslovno 20 godina sadio travu i da znam pun k. o tom,hebene mikroskope sam kupovo i sranja, baco pare.Odem u shop kod hazea ostavim mu 5000kn ko da sam 5 kuan ostavio.Biljeznice su mi pune dnevnika i zapazanja,cuvam nalaze od svih oboljelih, i ima da odem i saspem im rafal i odma bi im reko ne treba vam amer sad da radi ganju i pravi lijekove,ja dodem prvi i povucemo odma pol foruma i kao forum napravimo sami svoj uzgoj diljem balkana ako naravno bude legalno,jer ako je itko zasluzio toliki kredibilitet da lijeci ljude sa ganjom,onda su to individue sa foruma koje su to zapravo i radile.Iako je to zasad samo slatka masta,ja mislim da nije daleko od realnosti, ja sam vec pripremljen na legaliziranje i da mi to bude full time posao ne samo uzivanje i da ucim tu growere kak se koristi hessi, jednostavo preslab mi je to poziv.Osjetim da sam za nesto puno vise i vec vucem konce prema tom putu.
SVaki put kad sam nekom sa uljem pomogao i kolko god to drasticno zvucalo, i nekim slucajevima spasavao zivote.To me tolko ispuni da imam filing da svaki grijeh sad isplacujem i cistim si dusu.Hebo ti pare, hebo ti sve brajo,nista nije bitno koliko neciji zivot,i ako je u tvojim rukama i ti si taj zbog kojeg je neko ziv,nema nista ljepse na svijetu.Cjela obitelj oboljelog te drzi ko kap vode na dlanu,placaju mi vecere i sranja.Idem po gradovima starima kuham ulje nekad ostanem spavat kod ljudi i svaceg sam vidio i svijedocio.
Dao bog da plate svi oni zbog kojih danas nekih ljudi nema,a mogli bi bit da je samo marihuana legalna,al ne,pare su bitnije.Ja ih prvi cekam u paklu priusticu im ono sto nece ni demoni ako bude tako.
Pedaleko sam skrenio s teme,jbg shvacam to preosobno jer je i meni zivot spasila.
Narode vjerujte mi koliko su kanabinoidi bitni toliko je i svaki drugi dio biljke.Da samo znate sta sve mozete zapravo s tom biljkom, ni korijenje ne bi bacali.
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Ne treba da se jede hedove, mislim da je bolje hedove upariti odnosno staviti u vaporizator i na ovaj način konzumirati terpene, taj način je i dostupan svakome (no treba nešto para da se nabavi vapo).
Inače ima nekoliko tehnika da se skupi terpene, sa CO2 i drugima plinovima ali je to nažalost skupljije i nedostupno nam običnim ljudima...
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Ne treba da se jede hedove,
Zasto ne?Sve je stvar na koji nacin pripravis hed za jesti..tu stoje svi terpeni,kanabionidi...naravno,ako znas uzgojiti travu koja ce u sebi zadrzati terpene,trihome..smatram da ce u buducnosti estrakcije benzinom i alkoholom na vecim temperaturama otici u zaborav.Ali od negdje se mora poceti:)
Dao sam na terpensku analizu vrhove
Mozes dati info gdje se to moze napraviti?
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
dapace da se mogu jest hedovi i ostatak biljke
najbolje u blender sa nekim vocem i popit napravis smoothi ili shake neki sa sameljenom travom i jos ako je u sitovom obliku ne sušena i jos sa svojim sokovima unose se dodatni kanabinoidi koji su po strukturi kiseline i susenjem i oksidacijom se pretvataju i spajaju sa drugim cannabinoidima
neko do tih kannabinoidnih kiselina su THCA(THC acid) i CBDA (CBD acid)
zato je i dobro raditi tinkture/alkoholne iscrpine kanabisa u sirovom izdanju jer na taj nacin se cuvaju kanabinoidne kiseline i u takovoj iscrpini koja se termicki ne obraduje ostaje puno terpena..
 
Poslednja izmena: