Biomix kapsule

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Postovanje ekipa;
Unazad dvije godine je clan napisao jedan odlican post o biodostupnosti kanabinoida u nasem tijelu prilikom uzimanja ulja preko izradenih Biomix kapsula.Isto tako je detaljno sve objasnio oko same izrade,konzumacije i samih benefita njih samih u borbi protiv teskih oboljenja kao i odrzavanju tijela.Taj post je;
https://www.vutra.org/threads/herbal-bobs-medical-lounge.15900/
Kao i post od nasih uvazenih clanova koji se nebi trebao zapostaviti;
https://www.vutra.org/threads/bioloska-dostupnost-kanabioida-na-osnovu-metode-konzumacije.18398/
Sam postupak izrade baze,materije za punjenje u kapsule je objasnjen;
https://www.vutra.org/threads/herbal-bobs-medical-lounge.15900/post-459076

Vec duze vrijeme razmisljam o tome kako se malo ili dosta rastrkano po temama raspravlja o Biomix kapsulama pa sam si dao truda otvoriti jedan post o iskustvima ljudi koji iste koriste u ljecenjima raznih tegoba.Mislim da nije lose imati temu samo o kapsulama i cijeloj paleti iskustva,izrade,sorti,raznih ulja,dodataka.Dosta je to nova stvar i svi mi jos istrazujemo.Zato su dvije glave pametnije od jedne,a 100 glava cuda rade.
Moje iskustvo sa Biomix-om pocinje unazad malo manje od godine dana.Dovoljno da mi promijeni zivot na bolje.Koristim CBD kapsule preko dana,a kapsule izradene od RSO ulja prije spavanja.Necu previse duljiti.Kvaliteta zivota,zdravlje,komunikacija,usredotocenost i sami osjecaji su iz temelja promijenjeni.Mjenja svijest i daje snagu za ici dalje.
Sama izrada kapsula je jednostavna,a opet mozes kombinirati sto stvari sa sto razlicitih velicina.E zato sam otvorio temu.Da ucimo od iskustva drugih.Npr.ml terpena koji se treba stavljati u kapsule je 25 eura.Jeftinija sema je umociti 10-ak grama trave u maslinovo ulje,drzati mjesec dana i imati svoje uzgojene trpene.To je jedna caka,a ima ih jako puno.
Staviti cu samo slike zadnje izrade gdje sam u kapsule stavio strain Candida,Y griega CBD,Shark shock CBD.Posto ne saljem ulje na analizu idem po osjecaju tako da sam neku zlatnu sredinu nasao u 45 kapsula-1ml ulja..kod RSO kapsula je 30 kapsula-1 ml ulja.Ali...svako ima neku drugaciju semu izrade i volio bi da to sa vremenom dijelimo i ucimo:respect:
20180714_181111.jpg ovako radim bazu.Samo zagrijem vodu,dodam kokosovog ulja i cbd ulja..
20180714_181356.jpg napravim bazu,ugasim grijanje,na ugrijanu keramiku dodam lecitin koji dobro izmjesam.Nakon dok sve bude kompaktno dodam maslinovo ulje u kolicini koja mi je potrebna.Etericna ulja nisam do sada stavljao.
20180714_181558.jpg sve izmjesam dobro i jos sa spricom 10-ak minuta vadim,vracam.
20180714_182208.jpg nakon toga sve u zamrzivac
20180715_144044.jpg nakon 24 sata punjenje
20180714_182213.jpg 20180714_182204.jpg i to je to

U nadi djeljenja iskustva,edukacije :respect:
 

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
Nemam iskustva trenutno ali se nadam da cu isprobati i zaista podrzavam ovu temu jer i meni je sve to jos uvijek "novo" koliko god iz dana u dan citam i ucim, ipak najvise volim iskustva drugih ljudi u odredenom podrucju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and hazeri

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Npr.ml terpena koji se treba stavljati u kapsule je 25 eura.Jeftinija sema je umociti 10-ak grama trave u maslinovo ulje,drzati mjesec dana i
Kako god da okreneš, jeftinije prođeš, u Švicarskoj pakovanje bio kapsula ( u kojima je samo cbd) košta preko 30 eura, znači ovo je vrlo dobra stvar, pogotovo za one koji nisu financijski u mogućnosti si to priuštiti, mogu si sami napraviti, hvala ti za recept hazeri, budem probal uskoro, samo tragam još uvijek za kapsulama.. Morat ću vidjet da nema u apoteci za kupiti, ili barem na amazonu.. Gdje ti svoje nabavljaš?
 

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Bravo Haz na ideji za temu :clap:::clap:::thumb:.Biomix kapsule su budučnost i što nas je više da pišemo i pričamo o svojim iskustvima to bolje :thumb:

Postoje punjači za kapsule i cijela aparatura ali ja ih punim "ručno" jednu po jednu radi preciznijeg doziranja.Kad uhvatiš ruku ide to dosta brzo.
Još jedna dobra stvar kod kapsula je što možeš vrlo jednostavno korigirat dozu koja ti odgovara.
Kapsule držim u frižideru mada nije naophodno ali kad je dosta vruće a u njima je tekućina onda može doć do curenja i naulje se sve ostale kapsule u posudici.Držanjem u frižideru ste riješili tu tegobu.
IMG_20180721_122417.jpg

Kapsule se mogu naručit vrlo jednostavno i dođu vam na kućnu adresu.Ne znam je li dozvoljeno reklamiranje :zvezda:: ali ja san svoje našao kod ove firme.
IMG_20170527_144440.jpg
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
samo tragam još uvijek za kapsulama
Imas preko Wisha za 10 eura 1000 komada 00 velicine,a imas i veganske po ljekarnama..ja sam jedno vrijeme kupovao preko firme koju prporucuje Ranca i ok su:thumb:
bio kapsula ( u kojima je samo cbd) košta preko 30 eura
Kamilica bro..probo sam...ove nase Biomix kapsule su ipak tvojih ruku dijelo.Ujutro zena probala ovu novu turu..ocistila stan tri puta,kad sam doso sa posla sve se blistalo:D:D:thumb:
Evo dosle i bocice za pakovanje,narucio preko ljekarne 10 kom..4 eura.. 20180721_143733.jpg

Evo jedan dobar podatak;
Bioraspolozivost kanabidoida je niza kad se uzima na prazan zeludac ili "praznu jetru".Zato je uvijek dobro uzeti zlicu kokosovog ulja prije uzimanja kapsula.Tada jetra bude "zauzeta"i bioraspolozivost je puno veca.Ja tako ne radim ali moja zena to radi pod "obavezno".

Da se osvrnem na zadnju turu kapsula.Mjesao sam tri razlicita CBD ulja i do sada se pokazalo kao pun pogodak.Rade fino,opustenosti fokusiranost na nivou..bas kako treba.Sad radim na tome da uzgojim dobru CBD sortu(Candida u ovom slucaju) i pomjesam je sa jednom laksom verzijom indica hibrida(10-12%).Pa bi gledao po kolicini napraviti 2-1 na strani cbd-a..jos racunam.Ako ima ko koju pametnu:respect:
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Evo jedne od ideja...gledao sam kako da punim kapsule,a da mi nije pretesko.Dok ne kupim masinicu za punjenje(25 eura)punim ovako.Imam spuzvu koju sam sa skaricama izbusio rupice i tu turam kapsule.Jucer tako napunio 200 komada..
Zena natakne..
20180721_193046.jpg
..a ja napunim..
20180721_193058.jpg
:respect:neko probusi rupe u drvu,neko puni jednu po jednu...bitno je naci najlaksu metodu.