Biomix kapsule

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

McNesto

Aktivan Član
30.03.2016
104
521
93
Eto ljudi sakupio sam sve za svoje prve biomix kapsule i pošto cbd biljke još rastu idem na ove večernje kapsule za spavanje. Sad me zanima da li kad se sve zamješa i smrzne može li se to ulje naknadno pojačavati tj.razrjeđivati. Jer ne znam kako će djelovati te kapsule na mene . Tako da bi ja napunio jednu kapsulu isprobao i ako kaj treba nadoraditi drugi dan bi to odradio. Sad vjerujem da sve treba opet zagrijati i onda dodat kaj treba ali ne znam dali treba sve opet na smrzavanje i koliko puta bi se eventualno taj postupak mogao ponoviti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Sad me zanima da li kad se sve zamješa i smrzne može li se to ulje naknadno pojačavati tj.razrjeđivati.
Jedino sto mozes je puniti kapsule u razlicitim omjerima od 0.1 do 0.9 ml i tu odredivati dozu koja ti je potrebna.Ulja naknadno dodavati nema smisla nakon cijelog postupka smrzavanja kojem znamo cemu sluzi.A sluzi tome da se sa lecitinom i ostalim komponentama sve fino poveze i bude pravi ljek.Zato ubuduce npr imas 10 ml ulja...uzmi 1 ml,odredi npr 20 kapsula i probaj.Druga sema je ispravnija,a to je mjerenje u miligramima pojedine komponente..bilo cbd ili thc.Moras znati postotak ulja...ako neznas gledas okvirno da je 50-60% sto je 500 ili 600 mg thc-a.Napravis od ml 20 kapsula i dobijes 25,30 mg po kapsuli...Znaci,naci dozu u miligramima koja ti odgovara;)Uz to je bitno znati omjere nosecih ulja i lecitina.Malo prouci osnovni omjer od 135 ml za 10 ml ulja i to podjeli na taj 1,2 ml za probu.Isto tako imas protokol u mg za pojedinu dob covijeka,kilazu..sve su to trenutno neke "smjernice" ali se mozes dobro snaci;)
Ista stvar.Mozes mjesati sa thc-om i napraviti vrhunske omjere za dnevnu i nocnu uporabu:thumb:

A nije lose ni procitati druga razmisljanja..
https://www.420magazine.com/community/threads/biobombs-cannabis-oil-with-a-kick.356122/
 
Poslednja izmena:
08.02.2018
2
1
3
54
Pozdrav svima na forumu,

Planiram praviti BioMix kapsule za majku, koja je onkoloski bolesnik, kolorektalni kancer, nosi ileostomu, iscitah dosta postova na ovu temu, ali ono sto bih jos pitao je i koje kapsule se koriste (data je velicina 00), posto koliko vidim postoje gastro-rezistentne ( apsorpcija pocinje u crevima ) i one koje se rastvaraju u zelucu. Da li to igra neku ulogu u pravljenju BioMix kapsula?
 

Volim_znati

Aktivan Član
05.05.2018
54
403
53
Pozdrav ekipa, imam pitanje u vezi izrade biomix kapsula. Napravio sam ulje ali je efekt high, a ja bi zelio da ima sedativniji ucinak(za noc). Sad sam racunao naruciti 99% cbd, lecitin, terpene i napraviti biomix. Koju vrstu terpena izabrati a da djeluje sto umirujuce? I koji omjer cbd-a u odnosu na rso staviti?
 

McNesto

Aktivan Član
30.03.2016
104
521
93
Nisam nigdje našao na forumu a pošto je vezano uz biomix zanima me dali bi bilo ok dodati u biomix ulje crnog kima. On navodno riješava probleme s alergijama. Kupovao sam kapsule tog crnog kima ali naravno da se nije pilo redovito tako da i nije bilo nekog efekta a pošto vidim da se kod mene doma biomix redovito uzima i ne zaboravlja ga se popiti ja bi dodao i to ulje. Tako da uz ovo korisno što nudi biomix mislim da bi samo nadogradio tu dobrobit ili ne...?
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
da bi samo nadogradio tu dobrobit
Sa nekih 30-ak mililitra u osnovnom protokolu od 135 ml...to bi bilo ok zajedno sa 30 kokosovog i 30 konopljinog,maslinovog:thumb:Lecitin ne zaboravi..25 ml..
Koju vrstu terpena izabrati a da djeluje sto umirujuce?
Onu koja je izvuceno od biljke indica
I koji omjer cbd-a u odnosu na rso staviti?
Ako imas 50% thc ulje onda 5 ml thc,1 ml cbd...sasvim pristojno:thumb:I cbd da je 50-ak %...
 
03.12.2018
21
18
3
46
Dali ove biomix kapsule djeluju isto kao i ulje . Ili ima neke razlike. Pricitala sam da ne djeluju za jetru. Slucaj mi je na gusteraci sa lucenjima prema jetri.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
licetin u biomix kapsulama stiti ulje i ostale sastojke od devastiranja od strane zelucane kiseline i takoder takovom pripremom kapsula se postize absorbcija sastojaka preko limfnog sistema i postepeno se otpustaju aktivni sastojci pa je i zato smanjena psihoaktivnost thc-a ali je pojacana bioloska dostupnost kanabinoida ondnosno kolicina kanabinoida koje tijelo moze uzeti u sebe prije nego sto izbaci sve van kod uzimanja ulja bioloska dostupnost je 30 tak posto a kod kapsula oko 90 posto ,kod uzimanja ulja dosta kanabinoida se izgubi i unisti probavom ,dosta ih zapne u jetri kao filteru i ostanu tamo sto je dobro za ljecenje same jetre ali odmaze kad pokusavamo plasirat kanabinoid drugdje sa limfnim sistemomo dopiremo dalje i preciznije do zarista bolesti i ostatka metastaza itd
 
17.03.2014
170
133
43
Iz prethodno iznetog, vidim da ako se u RSO ulje dodaju lecitin, ulja od kanabisa i kokosa, to isto ulje postaje dvaput "kvalitetnije"...Takav mix može se koristiti i iz šprica ? Zašto se insistira na kapsulama?
 
17.03.2014
170
133
43
WEEDetix, hvala na odgovorima...Hajde molim te napiši procentualno, količinu masnoća koje se dodaju ulju...Da nekažem " formulu " biomix ulja..
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
- lagano zagrijati (kolicina ulja cbd ili thc ili zajedno ovisno o potrebama ljecenja ) + 25ml carrier ulja po izboru i dobro promiješati = dobijemo 35ml BioMix baze
- bazi dodati 75ml carrier ulja + 25ml suncokretovog lecitina = dobijemo 135ml BioMix terapije
- dodati po 5 kapi od svakog eteričnog ulja (Kopaiba, Limunska trava, Lavanda, Slatka naranča)
- zamrznuti na 24 sata nakon čega je spremno za punjenje u kapsule