Biomix kapsule

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.03.2014
170
133
43
WEEDetix...Dakle krećemo sa 10 ml rso ulja + 25 ml maslinovog i dobijemo 35 ml koje zovemo BioMix baza...U bazu dodajemo 75 ml kokosovog ulja + 25 ml suncokratovog lecitina, i dobijamo 135 ml BioMix terapije..Posle dodamo i eterična ulja...Da li sam pogodio? :zvezda:::)Oprosti što sam ponovio tvoje reči, pa sam "preveo" na način dostupan nama početnicima..
 
30.08.2018
41
20
8
34
Ne znam da li je prava tema sa obzirom da pričate o ličnoj izradi ali vidim na net su dostupne cbd kapsule pa me interesuje koliko je to sigurno naručiti zbog carine i slicno, ima čak i thc ulja i mislim da sve šalju..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
Ne znam da li je prava tema sa obzirom da pričate o ličnoj izradi ali vidim na net su dostupne cbd kapsule pa me interesuje koliko je to sigurno naručiti zbog carine i slicno, ima čak i thc ulja i mislim da sve šalju..

Salju svi svasta al pitanje je hoce li doc do tebe. Moguce je da hoce, al moguce je i da imas problema, a i pitanje je kvalitete...najbolje ti je sam uzgojit i sam si napravit lijek, onda si 100% siguran u kvalitetu, a sve ti je objasnjeno na forumu, samo citas i pratis upute...govorim o tim THC kapsulama. CBD je legalan i tu nema problema
 
28.03.2018
26
10
3
- lagano zagrijati (kolicina ulja cbd ili thc ili zajedno ovisno o potrebama ljecenja ) + 25ml carrier ulja po izboru i dobro promiješati = dobijemo 35ml BioMix baze
- bazi dodati 75ml carrier ulja + 25ml suncokretovog lecitina = dobijemo 135ml BioMix terapije
- dodati po 5 kapi od svakog eteričnog ulja (Kopaiba, Limunska trava, Lavanda, Slatka naranča)
- zamrznuti na 24 sata nakon čega je spremno za punjenje u kapsule
Pozdrav,
Zanima me koja je razlika u korištenju CCO i RSO pri spravljanju Biomix kapsula, da li je učinak isti ili je bolje koristiti CCO?
I gdje nabavljate Kopaiba eterično ulje? Može neka zamjena za to?
 

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
Pozdrav,
Zanima me koja je razlika u korištenju CCO i RSO pri spravljanju Biomix kapsula, da li je učinak isti ili je bolje koristiti CCO?
I gdje nabavljate Kopaiba eterično ulje? Može neka zamjena za to?


Cco i rso je jedno te isto drugaciji naziv samo
Cannabis concetrate oil i Rick Simpson oil.
Onda u kanabis ulje dodajes ostala ulja za biomix kapsule.
Etericna ulja mozes na terra organica narucit.
 
17.03.2014
170
133
43
Spremam se da pravim biomix kapsule, ali od sveg potrebnog materijala, samo kapsule nemogu da nađem..( u srbiji ) .Koliko su te želatinozne kapsule bitne u celoj priči? Da li bi biomix smesa, delovala jednako i bez kapsula? Onako iz šprica?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and Bluehawk

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
Spremam se da pravim biomix kapsule, ali od sveg potrebnog materijala, samo kapsule nemogu da nađem..( u srbiji ) .Koliko su te želatinozne kapsule bitne u celoj priči? Da li bi biomix smesa, delovala jednako i bez kapsula? Onako iz šprica?

Nebitne su za samo djelovanje mogu biti bilo kakve, to je samo radi lakseg doziranja i unosenja u organizam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and CalMag
17.03.2014
170
133
43
Najnovija informacija za mene je da se od sativa NE pravi ulje ??? Hajte molim vas, malo objašnjenje zbog čega..Inače moja sativa je hibrid La SAGE cbd sa oko 11% cbd i 13,7% thc-a...60% sativa.....U njenom opisu čak piše da je odlična za extrakciju...:zvezda::
 

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
@stile64 od sativa se ne radi ulje zato jer su one "dizalice" a za ljecenje je bolje odmaranje, spavanje, hrana, znaci indica. Sative se dodaju za dnevno ulje vise, a ne za nocno da ne mozes spavat...ali svejedno ima ljekovito djelovanje. Uglavnom prije sadnje se treba raspitat sto ce se posadit ako je moguce, ako nemas mogucnosti i izbora radis s onim sto imas i kako mozes...sve je bolje nego nista
 
17.03.2014
170
133
43
Hvala Bluehavk...Što se tiče ulja, gotovo sve mi je već jasno, ostaje još ovo pitanje: Ako u biomix terapiji, u 135 ml, imamo svega 10 ml RSO ulja, što je 1 : 13..To je bukvalno fantastično i neverovatno....Koliko onda puta manje će se koristiti u biomix varijanti, nego da se koristi kao RSO ulje ?? Kolika je ta ušteda?
 

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
Pa ako za 150 kapsula treba 10ml ulja, a 150 kom traje mjesec dana, znaci da za tri mjeseca ljecenja trebamo 30ml a ne 60ml kao kod rso metode gdje se kao treba popiti toliko ulja.
Makar nije samo usteda prednost biomixa. I nikad se ne zna koliko ce kolicinski nekome trebati za ljecenje. Da bi imalo smisla za rak trebamo unositi cim vece kolicine a sad koliko dugo ovisi o svakome zasebno.
 
17.03.2014
170
133
43
Ja nemam kancer..moja bolest je polyneuropatija...Trajno su mi uništeni nervni završeci u sva tri nervna sistema...Pošto živim veštački na prokletim Tramadolima već 7 godina, moj cilj je skidanje sa Tramadola...Nekoliko forumaša mi je reklo da je to moguće..Teško ali moguće...Zbog toga mi trebaju i indica i sativa ulje...Hvala Bluehawk...I fantastično je čuti da je "biomix.." recept i za manju potrošnju i učinkovitije delovanje rso ulja..
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
U tom slučaju bi ti za dnevno ulje bilo bolje da imaš neke sorte sa odnosom thc/cbd 1:1 ili 1:2 u korist cbd.
Naš organizam proizvodi enzime koji razgrađuju kanabinoide pa kad se uzima čisto ulje jedan dio kanabinoida se razgradi prije nego dođe do krvi i prošire se organizmom.
Biomix pomaže u tome tako da zaštiti kanabinoide (ulje) od utjecaja enzima i na takav način više kanabinoida dođe u krv i proširi se organizmom (biodostupnost kanabinoida). Na taj način otprilike tri puta više kanabinoida dođe do krvi nego kod uzimanja čistog ulja.
 
17.03.2014
170
133
43
Pantagan, Veliko hvala...Vaše reči mi izuzetno mnogo znače...Inače, cijelu prošlu godinu sam tragao za dve medicinske sorte, i odabrao sam ove: La SAGE (sativa dominant, 11% CBD i 13,7% THC )..a druga je Medical Mas ( indica dominant, 10% CBD i 10% THC ) Nažalost, ove indice su mi uginule i sada sam pod velikim stresom, jer preostale dve semenke izgleda neće ni proklijati...Ali, generalno gledano, od sativa se nepravi ulje ?...Tako su mi objasnili..Ali, ja ovako mator, ipak mislim, da bi ulje od te sorte La SAGE, sativa dominant, moglo da me tokom dana drži na nogama, van postelje i budnog...A to iz razloga, što je 10% CBD-a, nadam se, dovoljno da " neutrališe " THC, da me ne baci u neko stanje paranoje ili slično...Da li je ovo mišljenje održivo?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
A mogo sam i ja pogledat koje sorte imaš, sorry, ok je to.
Da, dobro razmišljaš. Uglavnom su sative previše energične ali neke su dobro izbalansirane pa je ulje od njih ok za preko dana.
Ako iznikne jedna indika bit če dovoljno jer ti takvo ulje treba za spavanje, znači dovoljno je da ga se uzima jednom dnevno pred spavanje, a ovo drugo ulje, thc/cbd, treba uzimati više puta preko dana.
 
05.03.2018
138
153
43
46
WEEDetix...Dakle krećemo sa 10 ml rso ulja + 25 ml maslinovog i dobijemo 35 ml koje zovemo BioMix baza...U bazu dodajemo 75 ml kokosovog ulja + 25 ml suncokratovog lecitina, i dobijamo 135 ml BioMix terapije..Posle dodamo i eterična ulja...Da li sam pogodio? :zvezda:::)Oprosti što sam ponovio tvoje reči, pa sam "preveo" na način dostupan nama početnicima..
Tako i ja radim, samo drugi put dodam 50ml maslinovog ulja jer mi sa 75ml dodje previse kapsula. Sa 50 mi dodje oko 160 komada
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix
28.03.2018
26
10
3
- lagano zagrijati (kolicina ulja cbd ili thc ili zajedno ovisno o potrebama ljecenja ) + 25ml carrier ulja po izboru i dobro promiješati = dobijemo 35ml BioMix baze
- bazi dodati 75ml carrier ulja + 25ml suncokretovog lecitina = dobijemo 135ml BioMix terapije
- dodati po 5 kapi od svakog eteričnog ulja (Kopaiba, Limunska trava, Lavanda, Slatka naranča)
- zamrznuti na 24 sata nakon čega je spremno za punjenje u kapsule
Pozdrav,
zanima me par detalja oko izrade kapsula, mozda je vec neko pisao ranije, ali nisam uspjela naci info...
1. da li se treba baza pripremati u serpi koja je direktno na ringli ili ide manja serpa u vecu s vodom, pa se ulje zagrijava na vodi?
2. da li se prvo zagrijava 25ml carrier ulja, pa se dodaje rso ili ide obrnuto ili je sasvim svejedno?
3. koliko dugo se zagriijava sama baza?
4. kad je baza spremna mice se sa sporeta, pa se tek onda dodaje ostatak carrier ulja, lecitin i etericna ulja? da li je bitan redoslijed dodavanja ovih preostalih komponenti-75 ML carrier ulja, pa lecitin, pa etericna ulja?
5. WEEDetix je ovdje napisao da ide po pet kapi od svakog ulja, cetiri su navedena, dakle 20 sve skupa, a neko je ranije napisao da ide sve skupa 10 kapi etericnog? da li je svejedno koliko vrsta etericnog ulja stavljamo, npr ako imam samo tri vrste, da li je to dovoljno?
6. kad je smjesa spremna ide u teglu pa u zamrzivac na 24 sata? nakon toga teglu treba staviti u toplu vodu da se smjesa otopi, ako sam dobro shvatila, pa se spricom pune kapsule koje se zatim drze u frizideru?

ako neko moze uslikati suncokretov lecitin i postaviti fotku da vidim kako izgleda, posto imam lecitin dobiven iz uljare koji izgleda kao marmelada, pa da vidim da li je to.

hvala unaprijed na odgovorima