Biomix kapsule

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
1.nebitno bitno da je tem od nekih 50-60 c da se sve fino otopi a nista ne gori
2.svejedno pomjesat kako god i uz grijanje i mjesanje sjedinit
3.bazu se zagrijava dok se u njoj ne pocn topit ulje i sjedinjivat se sto je poprilicno kratko kad se baza zagrije na nekih 50-60 c
4.ja dodajem sve i nepazim na redosljed smjesa je uvjek jednaka i isto homogena nakon mjesanja i hladenja ali ako ocemo logikom da lecitin je taj koji radi cahuru oko svih spojeva onda bi bilo pozeljni da se lecitin stavi zadnji
5.ja volim malo pojacat et ulja ali sta se tice 10 kapi je dosta ja idem uvjek na sto vise jestivih etericnih ulja da bi dobio u kapsulama vecu skalu razlicitih terpena
6.24 da.da samo u mlakoj vodi ili cak ja na sobnoj temp ostavim dok se ne omekani da moze u spric pa u kapsule

ja koristim lecitin cisti koji je tekuč... ovako nesto
https://www.ebay.com/itm/Sunflower-...870949&hash=item2ab011dbb2:g:uhAAAOSwSP9bWBXS
 
28.03.2018
26
10
3
1.nebitno bitno da je tem od nekih 50-60 c da se sve fino otopi a nista ne gori
2.svejedno pomjesat kako god i uz grijanje i mjesanje sjedinit
3.bazu se zagrijava dok se u njoj ne pocn topit ulje i sjedinjivat se sto je poprilicno kratko kad se baza zagrije na nekih 50-60 c
4.ja dodajem sve i nepazim na redosljed smjesa je uvjek jednaka i isto homogena nakon mjesanja i hladenja ali ako ocemo logikom da lecitin je taj koji radi cahuru oko svih spojeva onda bi bilo pozeljni da se lecitin stavi zadnji
5.ja volim malo pojacat et ulja ali sta se tice 10 kapi je dosta ja idem uvjek na sto vise jestivih etericnih ulja da bi dobio u kapsulama vecu skalu razlicitih terpena
6.24 da.da samo u mlakoj vodi ili cak ja na sobnoj temp ostavim dok se ne omekani da moze u spric pa u kapsule

ja koristim lecitin cisti koji je tekuč... ovako nesto
https://www.ebay.com/itm/Sunflower-...870949&hash=item2ab011dbb2:g:uhAAAOSwSP9bWBXS
hvala puno na odgovorima, sve jasno. mozes molim te samo ufotkat malo lecitina da vidim koje je boje da uporedim s ovim sto imam. koji spric da uzmem i da li ide igla na njega?
je li iko probao ovaj lecitin https://hr.pipingrock.com/sunflower-lecithin
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
moj licetin ti je tekuci svijetlo zuti kao rafinirno ulje suncokreta mozda cak 2 tri nijanse svijetliji a sprica bilo koja treba ti da mozes unjet u kapsulu istu kolicinu ja kristim 20ml da ne punim svako malo ko kad su 5 ili 10 ml iglu netrebas
 
05.03.2018
138
153
43
46
Pozdrav,
zanima me par detalja oko izrade kapsula, mozda je vec neko pisao ranije, ali nisam uspjela naci info...
1. da li se treba baza pripremati u serpi koja je direktno na ringli ili ide manja serpa u vecu s vodom, pa se ulje zagrijava na vodi?
2. da li se prvo zagrijava 25ml carrier ulja, pa se dodaje rso ili ide obrnuto ili je sasvim svejedno?
3. koliko dugo se zagriijava sama baza?
4. kad je baza spremna mice se sa sporeta, pa se tek onda dodaje ostatak carrier ulja, lecitin i etericna ulja? da li je bitan redoslijed dodavanja ovih preostalih komponenti-75 ML carrier ulja, pa lecitin, pa etericna ulja?
5. WEEDetix je ovdje napisao da ide po pet kapi od svakog ulja, cetiri su navedena, dakle 20 sve skupa, a neko je ranije napisao da ide sve skupa 10 kapi etericnog? da li je svejedno koliko vrsta etericnog ulja stavljamo, npr ako imam samo tri vrste, da li je to dovoljno?
6. kad je smjesa spremna ide u teglu pa u zamrzivac na 24 sata? nakon toga teglu treba staviti u toplu vodu da se smjesa otopi, ako sam dobro shvatila, pa se spricom pune kapsule koje se zatim drze u frizideru?

ako neko moze uslikati suncokretov lecitin i postaviti fotku da vidim kako izgleda, posto imam lecitin dobiven iz uljare koji izgleda kao marmelada, pa da vidim da li je to.

hvala unaprijed na odgovorima
Pozdrav,
Ja cu odgovoriti onako kako ja radim.
Ugrijati u serpu vode pa u to staviti staklenu casu. Nije potrebno prokuhati. Svejedno jel ide prije RSO ili carrier. To dobro povezati i nakon toga pomjesati ostatak. Svejedno je opet jel prvo lecitin ili carrier. Ja stavim 20 kapi etericnih ulja. Cijelo vrijeme drzim na sporetu sa minimalnom vatrom (samo dok se zagrije je jaca vatra). Ali cesto puta dignem casu pa u ruci drzim i mijesam pa ponovo malo spustim i tako u krug. Kad sve zavrsim stavim u staklenku pago sok i u zamrzivac. Sljedeci dan izvadim i nakon sat dva spremno je za punjenje. Ne stavljam opet u toplu vodu.
Ja koristim ovaj lecitin u prilogu i narucim ga preko iHerb (na slici sve)
Sretno
 

Prilozi

  • Screenshot_20190204-094804_Chrome.jpg
    Screenshot_20190204-094804_Chrome.jpg
    112,3 KB · Pregleda: 55
28.03.2018
26
10
3
Pozdrav,
Ja cu odgovoriti onako kako ja radim.
Ugrijati u serpu vode pa u to staviti staklenu casu. Nije potrebno prokuhati. Svejedno jel ide prije RSO ili carrier. To dobro povezati i nakon toga pomjesati ostatak. Svejedno je opet jel prvo lecitin ili carrier. Ja stavim 20 kapi etericnih ulja. Cijelo vrijeme drzim na sporetu sa minimalnom vatrom (samo dok se zagrije je jaca vatra). Ali cesto puta dignem casu pa u ruci drzim i mijesam pa ponovo malo spustim i tako u krug. Kad sve zavrsim stavim u staklenku pago sok i u zamrzivac. Sljedeci dan izvadim i nakon sat dva spremno je za punjenje. Ne stavljam opet u toplu vodu.
Ja koristim ovaj lecitin u prilogu i narucim ga preko iHerb (na slici sve)
Sretno
Hvala! Danas pravim :) lecitin sam dobila direktno iz uljare, malo je gusci. S cim vi mijesate mix? Koliko je pripremljena smjesa ljepljiva i da li se lagano sve pokupit spricom?
 
05.03.2018
138
153
43
46
Hvala! Danas pravim :) lecitin sam dobila direktno iz uljare, malo je gusci. S cim vi mijesate mix? Koliko je pripremljena smjesa ljepljiva i da li se lagano sve pokupit spricom?
Ja mjesam sa stapicem za raznjice. Ljepljivo je, ali se da pokupiti sa spricom. A zadnju kapsulu napunim tako da preokrenem posudicu u kojoj sam mjesala (casu) i sve lijepo iscuri u kapsulu ili dvije :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Shiz
28.03.2018
26
10
3
Ja mjesam sa stapicem za raznjice. Ljepljivo je, ali se da pokupiti sa spricom. A zadnju kapsulu napunim tako da preokrenem posudicu u kojoj sam mjesala (casu) i sve lijepo iscuri u kapsulu ili dvije :)
Sve sam nabavila, ali kapsule ne mogu da nadjem nigdje :( I na ulju australskog cajevca koje sam kupila u DM-u pise da nije za oralnu upotrebu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAMSAN
17.03.2014
170
133
43
Pitanje u vezi samog kuvanja ulja : Koliko dugo se radi Dekarboksilacija na 130 stepeni ? Da li samo kad dostigne tu temperaturu je gotovo ili se drži još neko vreme? Imam lišća otpalog i trimanog pre skoro dva meseca..Da li i to može u proces kuvanja ulja?
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Oko sat vremena, nekad i duže. Dekarboksilacija je obavljena kad na površini ulja više nema mjehurića.
Ti veliki otpali listovi (fan listovi) obično nemaju trihoma i samo upijaju otapalao. Listovi od trimanja budu dobri za ulje.
 
17.03.2014
170
133
43
Juče sam onda napravio grešku...Kada sam prebacio ulje u malu posudu, stavio termometar, nakon 5-6 minuta mi se činilo da nesmem duže jer je počeo da se vidi dim..balončića više nije ni bilo...Temperatura je dostigla 130 stepeni, i mislio sam, to je to ..gotovo...Da li mogu tu malu količinu da ponovo stavim na 130 stepeni, i tako držim, čak sat vremena?
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Može, ali stavi na 100 stupnjeva i ako nakon pola sata na površini ulja nema nikakve aktivnosti u vidu mjehurića znači da je dekarboksilacija obavljena. A ako ima mjehurića ostaviti tako dok ih na površini ulja više ne bude.
 
17.03.2014
170
133
43
To znači da dekarboksilacija nije vremenski programirana, nego se samo kuva dok god ima balončića a temperatura nesme preći 130 stepeni?