Biomix kapsule

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.03.2018
26
10
3
Smjesa za biomix gotova! Ispalo je vise od 135 ml, mozda oko 150ml, iako sam se pridrzavala mjera. Mozda zbog lecitina koji je bio prilicno gust prije zagrijavanja. Jos jedan detalj me interesira: hoce li staklena tegla puknut u zamrzivacu? Hvala svima na savjetima i 20190206_155735.jpg hvala Pentagon sto si me uputio gdje da narucim kapsule (ne znam koji post trebam obrisati?).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vanzemljak27
05.03.2018
138
153
43
46
Smjesa za biomix gotova! Ispalo je vise od 135 ml, mozda oko 150ml, iako sam se pridrzavala mjera. Mozda zbog lecitina koji je bio prilicno gust prije zagrijavanja. Jos jedan detalj me interesira: hoce li staklena tegla puknut u zamrzivacu? Hvala svima na savjetima i Pogledajte prilog 259632hvala Pentagon sto si me uputio gdje da narucim kapsule (ne znam koji post trebam obrisati?).
Gdje su narucene te kapsule??
 
28.03.2018
26
10
3
Pozdrav svima,
Kapsule napunjene i spremne za konzumaciji. Zanima me kako se pocinje s njima? Jucer sam mami dala dvije, jednu ujutro, drugu popodne. Dosta su jake, mama stalno spava. Je li danas odmah povecavam na tri, sutra cetiri, prekosutra pet?
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Neka uzima nekoliko dana po dvije, pa nekoliko dana po tri, itd... Daj joj malo vremena da se organizam navikne, nema potrebe svaki dan povečavat dozu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: boscco
28.03.2018
26
10
3
Neka uzima nekoliko dana po dvije, pa nekoliko dana po tri, itd... Daj joj malo vremena da se organizam navikne, nema potrebe svaki dan povečavat dozu.
Uzima vec mjesec i pol dana po dva tri zrna rize. Prvi dan sam joj dala dvije kapsule, sve bilo ok. Jucer isto dvije, spavala je gotovo stalno i sinoc kad je posla u krevet vidjela sam da nesto nije ok i pala mi je u nesvijest. Zasto se to dogodilo?
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Lako moguče da joj je pao tlak, dogodi se povremeno obično od malo više doze ali se to brzo normalizira. Ja bi nastavio istim režimom uzimanja pa ako se opet dogodi malo smanjit dozu, i nebi bilo loše izmjerit tlak.
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Kod dekarboskilacije priporučujem laserski termometar, nije skup, tako da obavezno nabavite to!!!
Kod dekarboksilacije si uvijek uzmite vrijemena i ne žurite...
Proces ide ovako:
- prvo dok ima otapala u ulju temperatura se nalazi oko 65-70...
- kad otapala ponestaje, temp. se počne dizati i ovdje je treba biti oprezan da nam temperatura ne ode previsoko, obično se u ovoj vazi smanji vatra-grijač
- sada počne dekarboksilacija, vidi se debele mjehuriče koji pucaju na gladini
- pola sata držimo temperaturu na 120-125 stupnja, stojimo kod grijača i jednom rukom svake 2-3 minute lagano naginjemo tavu i tako mješamo ulje, usporedno kontroliramo laserom temperaturu
- po pola sata dekarb je gotov ;)

Napravio sam mnogo analiza ulja i uvijek je bilo dekarboksilirano.

I još za one koji misle da su "zapalili ulje", ulje se ne može tek tako zapaliti ili sjebati, nema tu ništa ako ide temp za koji momenat na 140 stupnjeva pa se malo dimi iz ulja, nikakve panike, ulje je ok, analize su sve potvrdile ;)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Postovanje drustvo,imam jedno pitanje.
Ja sam inace iz SR i trenutno imam problem da nadjem suncekretov lecitin.Sve na sta sam nailazio to su gel kapsule i suncekretov lecitin u prahu.Pa Vas ja pitam dal neko zna gde mogu nabaviti suncekretov lecitin-mozemi javiti i u pp ako je problem ovde,i dali moze ovaj suncekretov lecitin u prahu da se rastvara ili ne.Inace sta moze da zameni ovaj sunc.lecitin ali da nije sojin lecitin jer nesto sam skeptican generalno uopste prema sojinim namernicama tako da i u domacinstvu u ishrani izbegavam sve sto ima soju.Tako da eto ako neko zna ili je voljan da pomogne nek se javi ovde i posavetujeme sta da uradim ili gde da nabavi.:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
17.03.2014
170
133
43
Pozdrav svima...Ja sam napravio biomix terapiju sa 4 ml ulja, dobijenog od SuperSkunk sorte.(samo toliko sam dobio..) Ulja od masline i kokosa, plus lecitin, u količini do 135 ml..Dve kapi divljeg origana..Dobio sam neke kapsule za koje neznam tačne podatke, a u jednu stane oko 0,33 ml...Uglavnom, držao sam se uputstva koja je Pantagan postavio...Počeo sam sa jednom a onda sa dve kapsule....A sada ono najvažnije...Nakon samo 7 dana, bacio sam tablete za spavanje..Nakon 10 dana sam dosta rizikovao i izbacio tablete za dijabetes, tip 2...I moram reći da se osećam bolje, i to dosta bolje, i dovoljno da sam već mesec dana van kreveta...Neverovatno...Ali, moja želja je da se oslobodim prave droge, a to su Tramadoli...E to će biti daleko teže...Trenutno u boxu imam medicinske sorte sative i indike sa 1:1 odnosom thc/cbd..Tek sa tim uljem u biomix kombinaciji ću se upustiti u eksperiment skidanja sa Tramadola...Jedina loša posledica početka korišćenja ulja je podpuno zaštopano pražnjenje mokraće u noćnim satima...To mi baš i nije jasno...U svakom slučaju ja se polako uveravam da ovo jeste Božanski lek..:):)
 
28.03.2018
26
10
3
Pozdrav svima,
Mama je trenutno na sest biomix kapsula dnevno. Pocela je 8.2. I dosta se navikla na njih. Za sad mogu reci da bolje spava, vise ne uzima leksilijum, a bolovi su nazalost jos tu. Dobili smo cbd ulje 18% , zanima me mozemo li i to ukljuciti u terapiju? Znam da je bolje kad se uzima sto vise kanabinoida..
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
mozete naravno ili direkt ulje koristit ili ga dodat na izradi sljedecih biomix kapsula
ako su bolovi jos prisutni a mama dobro podnosi 6 dnevno dignite jos dozu skodit nece ako je stvorena tolerancija na 6 kom dnevno kao sto kazete
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
drugari voleo bih da cujem vase misljenje pogotovu naseg druida Weedetixa cije znanje posebno cenim, o tome da li je za biomix kapsule bolje dodavati ulje od ovog divljeg origana ili ulje od Vranilove trave, origanum vulgaris koja je po meni mnogo bolja i bogatija etericnim uljima i ima potentniji sastav lekovitih tvari u ulju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
po meni bi najbolje bila kombinacija ja kad radim biomiks stavljam sto vise etericnih ulj da bi se dobila sto veca skala terpena iz et ulja koji su potrebni u borbi protiv karcinoma ponajvise treba gledat i za koju su primjenu biomix kapsule pa prema tome prilagodit i et ulja tj terpene koji pomazu odredenom organu ili oboljenom podrucju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Influence
06.09.2019
16
96
13
Poštovani kolege-članovi,
Kod korištenja biomix kapsula ne vidim nigdje spomena o povećanju bioraspoloživosti?
Zar ne bi trebalo 30-40 min prije uzimanja kapsula koristiti prema HerbalBobu kokosovo ulje,apigenin i amentoflavon!!
Jel se to podrazumjeva za korištenje ili koristite samo kapsule