Bipolarni afektivni poremećaj i kanabis ulje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.01.2015
121
223
43
62
Iako nisam previše nagodan za vođenje ove vrste dnevnika, ipak sam odlučio
da podijelim iskustvo sa članovima foruma, a naročito sa onim koji boluju
od iste ili sličnih bolesti psihoza. U mom dnevniku uzgoja postoji objašnjenje
i razlozi uzgoja kao i korištenja kanabis ulja. Tako je malo, skoro nikako pisanih iskustava
u liječenju ove bolesti i bilo koje psihoze.
Ovdje ću se bazirati na liječenju moga sina (1987 god.) koji se evo petu godinu
bezuspješno liječi od bipolarnog afektivnog poremećaja. Pokraj silnih antipsihotika rispolept, lijekova za "podizanje" (alventa), lijekova za stabilizaciju (litijum) sinu
se psiho fizičko zdravlje stalno pogoršava. Podizanjem količine lijekova njemu se stanje pogoršavalo. Uvidio sam da ljekari svoje ne znanje kriju, prepisujući gomile lijekova,
koji uzgred ne liječe, nego prave zombije od oboljelih. Morao sam pokušati tome stati u kraj.
Odlučio sam sam uzgojiti i napraviti kanabis ulje i to striktno po recepturi
gdin-a Rika Simpsona.
Ulje sam napravio i sin je počeo koristiti 02.08.2015.
Prvih 15 dana dnevna doza je bila pola zrna riže ujutro i pola zrna uveče.
Posle 15 dana doza je uduplana i mislim da je ova doza dovoljna.
Prvih desetak dana sin je imao ničim izazvane napade smijeha i dosta je kunjao.
San mu se stabilizovao. Više nije bio negativan. Sledećih desetak dana se prestao smijati,
da bi sad unazad 4-5 dana ponovo počeo da se bezrazložno smije. On se smije
nekim sjećanjima iz djetinjstva. Nije mi jasno, prije tri dana nije mogao spavati oko 30 sati.
Sve je uzimao što i svaki dan. Inače od kada troši ulje izgubio je apetit. Jede jednom dnevno i to suvu hranu, ništa kuvano. I dalje je asocijalan i svo vrijeme provodi sam uz muziku na internetu. Da li postoji "sukob" lijekova i ulja?
Svi lijekovi prepisani od strane ljekara su smanjeni za 80%, a idem na to da ih skroz isključim. Toliko za početak. U koliko imate iskustva u liječenju ove bolesti ili
znate za neki forum gdje postoji sličan problem, volio bih da podjelite vaša iskustva sa nama u ovom dnevniku.
Ovim uljem se liječi jedan muškarac obolio od leukemije. On ima nesvjesticu, gubitak apetita i grčeve u mišićima od kada koristi ulje.
Druga osoba ima kronovu bolest i njemu se učvrstila "stolica" i druge simptome ne osjeća.
Treća osoba, ne znam tačno dijagnozu (odumiru moždane ćelije) ima pospanost i malaksalost.
Više ne pije lijekove za hipertenziju, jer mu ovo ulje obara visok k.pritisak
Čekam izvještaj ženine tetke koja je operisala karcinom dojke, a ona još nije počela trošiti ulje.
Ja sam probao prvu veče pola zrna riže i bilo mi je jako loše. Jedva sam uspjeo doći do wc. Noge otkazale, a mozak kao najgore pijanstvo. Jako loše iskustvo. Iz priloženog se vidi da sa istim uljem i dozom različito djeluje na druge ljude.
 
Poslednja izmena:

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Svakako bi trebalo probat izbacit ljekove jer kao što si rekao,čine od ljudi zombija,pa tek onda probati.

Nisam medicinar i ne želim da ti moja ideja bude smjernica u ovako delikatnoj situaciji,ali kombinacija tih ljekova koji su jako agresivni po psihu,ponašanje itd,s uljem,sigurno radi veliki nered sinu u glavi.

Ja bi osobno probao potpuno izbacit sve medikamente i krenuo s uljem,ali uzmi u obzir da je u sinu akumulirana doza ljekova i trebat će neko vrijeme da se potpuno izbaci iz organizma.

Možda bi se dalo razgovarati i o određenim sortama za tvoju situaciju,jer nisu sve biljke iste...

Sretno u svakom slučaju...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Svi "simptomi" su apsolutno normalni. Cak i napad smijeha bez nekog razloga je normalan :)
Moja majka se znala smijat i po 15min bez prestanka da je morala imat paket maramica da se brise..... i bez nekog veceg razloga. Obicno je to nesto na sto se "trijezni" nebi nikada nasmijali :) Tako da te smijeh ne smije brinuti, vec je pozitivno da se sto vise smije :)

Ostale nuspojave koje spominjes su takodjer normalne. Svi smo mi razliciti a i sorte su razlicite i razlicito djeluju na razlicite ljude.
Neke sorte ne djeluju previse na apetit, dok neke odmah otvaraju apetit.
Treba nac i sortu koja bi mu najsvise odgovarala. Sativa, indika, hibrid....itd.

A ti drugi put smanji porciju pa te nece tako jako odvalit heheh :)
Sretno u ljecenju dalje ;)
 
Poslednja izmena:
29.01.2015
121
223
43
62
Dok je bio zdrav, do 24 godine, bavio se sportom, naročito fudbalom.
Igrao je čak i u podmlatku jednog lokalnog kluba.
Studirao je muzičku akademiju i u jednom trenutku, posle razlaza
sa djevojkom, on puca i povlači se u sebe. Teško je uticati na njega da se bavi nečim, jer on živi u nekom svom imaginarnom svijetu.
On je apsolutno nezainteresovan za događaje oko sebe.
Samo muzika, muzika... Po nekada bude otvoren i normalno razgovara
te tada tvrdi da će raditi nešto na poboljšanju kvaliteta života, ali
to je samo na priči.
Možda ulje nije svemoguće, ali ja živim u nadi.
Ako ništa drugo sačuvaću mu fizičko zdravlje, jer lijekovi koje je koristio
uništavaju kompletan organizam. Zamislite lijek u čijem uputstvu
pod neželjenim posledicama piše MOGUĆA SMRT! Pa nije moje
dijete pokusni kunić. Naravno taj lijek sam odbio iako i ovi drugi nisu
puno bolji. Na primer ovaj litijum je žešći otrov i u koliko bi se iz nekog razloga nagomilao u organizmu nastupila bi smrt. Zato se mora svako 30 dana raditi analiza krvi, a prva labaratorija za tu vrstu pretraga je udaljena od mene preko 150 km. Tako da iz finansijskih razloga idemo svako 3-4 mjeseca i time ugrožavamo život svog dijeteta.
Zato ovo ulje, blagosloveno bilo, neka pomaže i ovoliko koliko do sada,
zaštit ću sinovo zdravlje i život, samim tim što više neće uzimati ljekarske otrove.
Zaboravih!
Prije 2 dana sam ukinuo jutarnju dozu lijekova i sa tim ukupno izbačeno oko 90% lijekova.
Dok u sledećih nekoliko dana vidim reakcije i ako bude dobro, uskoro izbacujem i preostali
1 mg rispolepta i 350 mg litijuma i da da Bog da završimo sa ljekarskim lijekovima.
 
Poslednja izmena:
22.01.2014
47
36
18
Puno srece u daljnjem liječenju...treba odabrati neki hybrid strain koji u sebi ima i indike i sative i ulje ce ciniti čuda. Uz izbacijvanje prepisanih lijekova mozda bi pomogla i uravnotežena prehrana i kao što vutragenjo kaže,sport i rekreacija :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: radeii

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.164
358
zamislite lek u čijem uputstvu pod neželjenim posledicama piše MOGUĆA SMRT!

nažalost, osobno znam slučaj jedne osamnaestogodišnje osobe kojoj je dijagnosticirana depresija i koja se pokušala ubiti nakon nekog vremena na PROZACu, a što je kao nuspojava potvrđeno u praksi već ne znam koliko puta

nemam nikakvog medicinskog obrazovanja, opisao si depresivnu fazu, a kakav je u maničnoj?

kakvu muziku sluša?

sve nešto razmišljam da bi mu možda više odgovaralo pušenje ili vaporiziranje..možda mu je ulje prejako

svu sreću želim, pa mora se nešto promijeniti nakon 5 godina
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cons and CilI
28.04.2015
104
198
43
27
Cannabis je cudo, sto se tice krvi cisti krv jako dobro. To znam iz osobnog iskustva. Bio sam bolestan doktotorica me je poslala vadit krv i kad je vidjela nalaz pita me kako mogu biti bolesta, a ja u cudu gledam i mislim u sebi hmm kako a lijepo. Popusis đoint do 2 na dan i eto. Tako da sam uvjeren da zdrava prehrana i ovaj lijek koj ima uz sebe su mu najbolja medicina koju moze dobiti. Sve najbolje! :respect::wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: radeii
29.01.2015
121
223
43
62
nažalost, osobno znam slučaj jedne osamnaestogodišnje osobe kojoj je dijagnosticirana depresija i koja se pokušala ubiti nakon nekog vremena na PROZACu, a što je kao nuspojava potvrđeno u praksi već ne znam koliko puta

nemam nikakvog medicinskog obrazovanja, opisao si depresivnu fazu, a kakav je u maničnoj?

kakvu muziku sluša?

sve nešto razmišljam da bi mu možda više odgovaralo pušenje ili vaporiziranje..možda mu je ulje prejako

svu sreću želim, pa mora se nešto promijeniti nakon 5 godina
Ono što je zbunjujuće u ovoj ljekarskoj dijagnozi jeste da je njegovo ponašanje stalno depresivno. Na početku liječenja je pio minimalnu količinu lijekova i bio je skroz dobro. Prilikom kontrola kod ljekara njemu je povećavana količina lijekova. Iako sam ja intervenisao i tražio obrazloženje zašto se povećava kol. lijeka, a on je u dobrom stanju
(tada je bio i zaposlen) ljekar bi mi odgovorio da je to preventivno.
Mom sinu je bivalo sve gore. Sada je to, svojim ponašanjem i izgledom vidljivo bolesna osoba, a dok je bio u depresiji prije lijekova izgledao je sasvim normalno i čak razumno, osim što je bio asocijalan, povučen. Lično mislim da je uspostavljena p'ogrešna dijagnoza, a tako i terapija, jer upotrebom terapije njegovo stanje se počelo pogoršavati. Bili smo kod
još 4 ljekara koji su samo prepisali postojeću dijagnozu, a svaki od njih je
za samo 5 minuta donosio takvu dijagnozu. Jedan jedini ljekar, koji
zaslužuje svaku pažnju, jestre gospodin koji nas je cijeli sat slušao i povremeno postavljao pitanja, te na kraju rekao da on ne može potvrditi postojeću dijagnozu i da ne može za tako kratko vrijeme uspostaviti dijagnozu (preko sat vremena pregleda, a kod svih drugih ljekara oko 5 minuta). Preporučio je da sin ostane na slobodnom bolničkom posmatranju, što znači da bude jedno 15 dana u bolnici, s tim da može slobodno izlaziti u grad i imati svoje aktivnosti. Naravno sin je već bio u lošoj fazi bolesti, gdje je to odmah odbio. Žao mi je da kod ljekara koji je imao najozbiljniji pristup pacijentu, nismo nastavili lijećenje.
Zapravo mi smo u ćorsokaku, gdje zavisimo od volje bolesne osobe, a koja je po pitanju ostanka u bolnici na posmatranju, nerazumna.
Već drugu godinu pratim liječenje kanabisovim uljem i u januaru ove godine sam donio tešku i nadasve rizičnu odluku da stvar preuzmem u svoje ruke. Koliko su ovi lijekovi opasni jeste činjenica da pod ljekarskim nadzorom, kada se hoće skinuti sa lijekova, skidanje traje skoro onoliko koliko je trajalo i liječenje. Već sam negdje prije napisao, ja sam sinu do danas skinuo 90% lijekova u jednom mjesecu, što on (BOGU hvala!)
relativno dobro podnosi. Samim ovim je vidljivo da ulje pozitivno utiče
na njegov organizam, jer bez njega bi bilo nemoguće ovoliku količinu lijeka za ovako kratko vrijeme skinuti. Ne mogu reći da je stanje odlično,
ali samo to što ga više ne trujem lijekovima, jeste uspjeh. Evo sina mjesec dana gledam da se smije, pa neka je i za mene bezrazložno, lijepo je vidjeti smijeh, nego stalno natmurenu i izgubljenu facu.
Postao je i emotivniji. Ostajemo u nadi da će biti bolje, jer je njegov organizam prepun otrova (lijekova) kojima treba dosta vremena da se razgrade i potpuno nestanu, a tako i mozgu da se stabilizuje i potpuno
prihvati ulje kanabisa.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Moja preporuka je isto da mozda proba mozda sa malo manjim dozama, jer dosta razlicito utjece na ljude. Ja sam npr. puno osjetljiviji na sve supstance vise nego moji prijatelji.

Šta se tiće dijagnoza,radim u bolnici i dosta pratim i "psihijatrijske slucajeve" (glup izraz) kad dolaze na rtg se slikat, a i pricam sa doktorima-prihijatrima, i mogu ti reći da velika večina, niti ima znanje,niti ima volje, niti su oni iti malo svjesni psihe iznutra,sve gledaju izvana kroz neke faktore i daju dijagnoza,a onda i "ljekove" ovisno koja firma im je dala laptop i plaća im putovanja na kongrese, tako da slusaj svoj razum i samo inteligentne ljude, jer obrazovanje koje su oni pohađali i koje imaju je smješano, a i oni su.

Dijagnoze se postavljaju na temelju nekoliko vanjskih faktora,ali svaki čovjek je različit, a u večini slučajeva i mehanizam nastanka tog novog obrasca psihe koja sama sebi nanovo neke stvari posloži, jer vidim kako kažeš da ga je dosta pogodilo to što ga je djevojka ostavila. Čovjek nekad zna imati veliku sigurnost kraj neke osobe i onda kad ga ona iznevjeri povlači se tamo gdje mu je sigurno, a to nekad zna biti dosta duboko i onda je teško funkcionirat u društvu. Znam ja po sebi, i meni je to bilo i još je i imam i ja sve elemente gore navedene ali ne toliko jake. Tako da smatram da i on malo-pomalo može doći negdje između. Pravilni način nikad neće biti riješenje preko noći.

Ima na rubu znanosti: daniel meklar-drukciji pogled na psihoterapiju (tako nešto). Znam da ti je ozbiljna situacija, ali mozda ti dođe kakva nova ideja i pristup. Jako je bitno koji stav čovjek zauzme, imena dijagnoza su gluposti koje samo sakrivaju jako veliko ne znanje...

Evo ti pišem nakon šta sam izašao iz 24-satnog dežurstva, i surađiva sam sa sigurno 10-ak doktora, i samo ću ti reći da njih 8 nezna stavit papir u printer. Ali jako su vješti u baratanju izrazima i ponašanjem naučenim pa lako prevare čovjeka.Često se šalim pa kažem- da nisu stigli ništa naučit jer su se morali obrazovat.

Sry ako zvuči da pametujem, samo sam htio ukazati da večina ne zna i da paziš od koga savjete slusaš pa makar mu na uniformi pisalo prim.mr.sc.dr.....

edit; Ima jedan čovjek ime mu je Anton Krajcar, živu u buzetu(istra). I on je doktor, specijaliziran je za dosta područja, između ostalog i za analitiču psihoterapiju. Bio je šef doma zdravlja....ukratko,čovjek je inteligentan ko sa drugog planeta i jako,jako svjestan,a potpuno običan stari čovjek. On je moj učitelj iako smo se fizički jednom vidjeli. Sad je u penziji, ali ima svoju privatnu praksu i piše knjige i znam da je jako zauzet, šta se tiće plačanje ostaviš mu koliko hoćeš,možeš i 50 kn. Ali on te odma skuži ako nemaš para. Vidi te na ulici i više zna od tebi nego rođena majka... ali problem je u tome šta već prije 5 god. on nije imao više vremena jer se pročulo i puno ga ljudi zove i on ih nažalost odbija...
Ne treba značit da bi on rješija problem, ali bi pokazao pravilni stav...

Sritno !
 
Poslednja izmena:
29.07.2015
49
44
18
Anchorage
Slažem se s @Blader . A mislim da su lijekovi imali veliki utjecaj na oboljenje tvoga sina i vjerujem da su samo pogoršali situaciju. Šta očekivati od tableta koji se proizvode od nafte.

Negdje sam čitao o Natural Hygiene da sve što je čovjek proizveo ili promijenio od prirode treba izbjegavati. Pa tako i sapune i šampone i mirise. U njima su isto kemikalije koje mogu mijenjati stanje uma i emocije čovjeka. Čak i hranu gdje se nalaze razni otrovi i aditivi koji su gori od bilo čega. Izbjegavati treba i plastiku. Katastrofa. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Burkijan
29.01.2015
121
223
43
62
Moja preporuka je isto da mozda proba mozda sa malo manjim dozama, jer dosta razlicito utjece na ljude. Ja sam npr. puno osjetljiviji na sve supstance vise nego moji prijatelji.

Šta se tiće dijagnoza,radim u bolnici i dosta pratim i "psihijatrijske slucajeve" (glup izraz) kad dolaze na rtg se slikat, a i pricam sa doktorima-prihijatrima, i mogu ti reći da velika večina, niti ima znanje,niti ima volje, niti su oni iti malo svjesni psihe iznutra,sve gledaju izvana kroz neke faktore i daju dijagnoza,a onda i "ljekove" ovisno koja firma im je dala laptop i plaća im putovanja na kongrese, tako da slusaj svoj razum i samo inteligentne ljude, jer obrazovanje koje su oni pohađali i koje imaju je smješano, a i oni su.

Dijagnoze se postavljaju na temelju nekoliko vanjskih faktora,ali svaki čovjek je različit, a u večini slučajeva i mehanizam nastanka tog novog obrasca psihe koja sama sebi nanovo neke stvari posloži, jer vidim kako kažeš da ga je dosta pogodilo to što ga je djevojka ostavila. Čovjek nekad zna imati veliku sigurnost kraj neke osobe i onda kad ga ona iznevjeri povlači se tamo gdje mu je sigurno, a to nekad zna biti dosta duboko i onda je teško funkcionirat u društvu. Znam ja po sebi, i meni je to bilo i još je i imam i ja sve elemente gore navedene ali ne toliko jake. Tako da smatram da i on malo-pomalo može doći negdje između. Pravilni način nikad neće biti riješenje preko noći.

Ima na rubu znanosti: daniel meklar-drukciji pogled na psihoterapiju (tako nešto). Znam da ti je ozbiljna situacija, ali mozda ti dođe kakva nova ideja i pristup. Jako je bitno koji stav čovjek zauzme, imena dijagnoza su gluposti koje samo sakrivaju jako veliko ne znanje...

Evo ti pišem nakon šta sam izašao iz 24-satnog dežurstva, i surađiva sam sa sigurno 10-ak doktora, i samo ću ti reći da njih 8 nezna stavit papir u printer. Ali jako su vješti u baratanju izrazima i ponašanjem naučenim pa lako prevare čovjeka.Često se šalim pa kažem- da nisu stigli ništa naučit jer su se morali obrazovat.

Sry ako zvuči da pametujem, samo sam htio ukazati da večina ne zna i da paziš od koga savjete slusaš pa makar mu na uniformi pisalo prim.mr.sc.dr.....

edit; Ima jedan čovjek ime mu je Anton Krajcar, živu u buzetu(istra). I on je doktor, specijaliziran je za dosta područja, između ostalog i za analitiču psihoterapiju. Bio je šef doma zdravlja....ukratko,čovjek je inteligentan ko sa drugog planeta i jako,jako svjestan,a potpuno običan stari čovjek. On je moj učitelj iako smo se fizički jednom vidjeli. Sad je u penziji, ali ima svoju privatnu praksu i piše knjige i znam da je jako zauzet, šta se tiće plačanje ostaviš mu koliko hoćeš,možeš i 50 kn. Ali on te odma skuži ako nemaš para. Vidi te na ulici i više zna od tebi nego rođena majka... ali problem je u tome šta već prije 5 god. on nije imao više vremena jer se pročulo i puno ga ljudi zove i on ih nažalost odbija...
Ne treba značit da bi on rješija problem, ali bi pokazao pravilni stav...

Sritno !
Apsolutno se slažem, jer imam slična iskustva. Naime,
zbog odsustva sinovog ljekara psihijatra, primio nas je načelnik tog odjeljenja. On nije ni pogledao u sina, gledao je u laptop i nešto pisao, a usput nam se hvalio, kako ima 6 objavljenih knjiga, kako je jedan od najpriznatijih ljekara te struke u ex-yu...!?
Da čovjek ne povjeruje!!! Ni jedna jedina riječ ili obraćanje mome sinu, zbog kojeg i jesmo došli kod njega. A još gore je to što je prepisao lijekove
skroz nove, bez da nas uputi u moguće posledice naglog prekidanja starih
i uvođenja novih lijekova. Kada smo došli kući i kada smo pročitali uputstvo tih lijekova zamalo mi se supruga nije onesvjestila. U upustvu
jednog od tri lijeka je u neželjenim posledicama pisalo moguća smrt!
Da se ne ponavljam, to je gomila šarlatana, koja samo razmišlja kako da gradi lični imidž i karijeru. To su licemjeri i egoisti, kojima su pacijenti važni koliko i mesaru životinje u klaonici. Čast izuzecima!
Do njih je nemoguće doći, a to upravo i potkrepljuje priču o kvalitetu ljekara.
P.S.
pronašao sam, hvala:
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Slazem se gore napisanim.
Jedna preporuka. Probaj svaku sedmicu sa sinom iti pješke u neko brdo, planine.
To puno pomogne. Kada to pocnete polagano raditi izlete, onda bi bilo dobro 2 puta u sedmici polagano trcati 3, 4 i vise kilometara. Kod nas je bio jako dobar psihijatar, pokojni, Janez Rugelj.
On je jedini imao uspjeha kod liječenja, a nije upotrebljavao smeće od farmacijskih lijekova.

Jedan :respect:sto si uzeo stvari u svoje ruke.