Bitcoin / BTC - Ponešto o svemu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
citajuci neke postove sticem utisak da sva ova zajebavancija oko btc kao presadjivanje srca. :D
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
nisam citao celu temu al je ona dovoljna da naucim osnove i da "zaradjujem" na dnevnoj bazi kako kazes?
nadam se da mi od opreme ne treba kilo grafi i ostali hardware nego samo obican laptop?
edit. zainteresovan sam, krecem sa guglanjem pa cu videti. hvala obojici
 
Poslednja izmena:

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Od opreme trebas min. Smartphone i to je to. I naravno ono najbitnije nekakave pare za investirati, skines aplikaciju binance ili coinbase,registriras se(za ovog potonjeg je malo teze jer moras cuda im prikazati kao dokaz) al coinbase ima kao nekav trening na pocetku gdje te upoznaju sa novim coinsima rijesis nekakav kviz i ttobijes ak se ne varam 6 dollara u Stellaru, pa onda se pokusas igrat s tim.
Ugl. Cini se ekstremno komplicirano al zapravo je jednostavno.
Najveci problem meni je nedostatak vremena. Doslovce radim dva projekta za jednu firmu i jos imam day time job kak bi rekli Ameri.
I onda jos crypto jos koji me strasno zaokupirao.
Al da se moze uzeti dnevno novci definitivno moze
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Cisto da malo pojasnim neke stvari jos jedan put, za sve u sta ulazite vam treba znanje.
Trgovanje, treba vam veliko znanje jer ako nemate barem osnove vrlo brzo cete sve izgubiti.
Pod osnove mislim barem godina dana iskustva minimalno, poznavanje tehnicke analize, poznavanje candlestick formations, citanje chartova i njihovih setupa, poznavanje indikatora, poznavanje opcenito marketa i njegovog ciklusa.
Jer ovo je market gdje trgujete protiv boteva (robota) koji su dizajnirani za zaradjivanje para i brzi su i pametniji nego ljudi, dok vi si razmisljate sta treba stisnuti, bot je odradio vec 5 tradova i uzeo vam pare.
Trgujete protiv kineza kojima je matematika i logika u malom prstu, i isto tako ljudi koji su dugo godina u svemu tome. Tako ako mislite da imate te osnove onda je to za vas, ako nemate onda nije i treba vam vrijeme da bi te osnove naucili, meni je trebalo vise godina da bi postao konstatno profitabilan.

Ako vas zanima bot i kako se to radi, opet vam treba osnove, jer bot radi kako ga vi namjestite i on nema umjetnu inteligenciju i zna nekada biti glup, pogotovo ako taj koji ga ima ne zna upravljati sa njim. Postoje stvari koje se manualno moraju raditi kad je bot u pitanju a to je micane neprofitabilnih parova i dodavanje profitabilnih, micanje skripti koji ne pasu market cyclu, jer ako imate bullish skriptu a market je u bearish cyclu onda ni vas bot nece biti profitabilan i izgubit ce vam pare umjesto da zaradi.

Zato bih predlozio svima koji ulaze u ovo sve, da dobro studiraju to u sta zele uci, jer nema para bez ulozenog truda, to vam ja mogu potvrditi 100%
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Čisto da se javim jer još sutra prodaju ovaj gunbot sa 75% popusta.

Juče PNL $58. Dan je krenuo sa -$38 pa sam već kontao "kako došlo, tako i otišlo", ali gura bot polako i pravi profit. Već je napravio više od 80 trejdova u 2 dana.

Ja koristim neka default podešavanja i ne razumem se i dalje puno u sve ovo ali super se čini bot za sad.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ma i ja isto ručno tradeam za sada, nego da XLM je podivljao preko noći što voli on ali pogledaj history. Mene osobno je zeznuto xrp... Onaj mega pad iako sam znao sve potrebne informacije o tužbi itd.., nego kaj mislite o compoundanju pojedinih valuta?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alien OG

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Juče PNL $58. Dan je krenuo sa -$38 pa sam već kontao "kako došlo, tako i otišlo", ali gura bot polako i pravi profit. Već je napravio više od 80 trejdova u 2 dana.

Ja koristim neka default podešavanja i ne razumem se i dalje puno u sve ovo ali super se čini bot za sad.
Inace to je normalno ponasanje bota bas zbog toga sto radi DCA cesto ces u pocetku vidjeti minus koji pretvara u plus zato sto gradi svoju poziciju, polako ulazi u nju i onda kad je trenutak onda izlazi. Sve on to dobro kalkulira, i rijetko grijesi osim ako market ima bas kataklizmicke padove, pa ti svi parovi koje imas zalegnu 40-50% e onda tu zna biti cupavo. Reci Pimu da koristis njegovu skriptu, on ce ti pomoci kako da ju jos tune-upas da bude najbolja sto moze za ovakav market.
nego kaj mislite o compoundanju pojedinih valuta?
Zelenko rijetko cujem od ljudi o compounding profitu, koliko si imao iz matematike? Si neki streber bio? Heheh salim se malo.. compounding profit, pa siguran sam da znas sta mozes napraviti za godinu dana sa recimo 5 ili 10k eura na takav nacin, ako samo jedan posto radis dnevno.
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Dobro je interesiraj se, i zadrzi se malo na tome... ljudi pogresno rade kada udju u crypto, misleci da ce se obogatiti preko noci a matematicari odma prepoznaju potencijal sta se moze napraviti sa nesto novaca i 1% dnevno. Evo ti hint, 10k eura 1% dnevno, 30% mjesecno. I sad racunaj, ako dobro izracunas godinu dana, mogao bi se iznenaditi. :)
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Bot je najjaci tool za taj princip zarade, jer on radi non stop i radi ti svaki dan 2-3% Evo jedan mali brain teaser :D ovdje ti je 2% dnevno kalkulacija bila, to sam bas za bot radio. Ima dvije kalkulacije jedna od 1.5usdi jedna od 20k
 

Prilozi

  • photo_2021-01-06_12-29-00.jpg
    photo_2021-01-06_12-29-00.jpg
    69,8 KB · Pregleda: 35
Poslednja izmena:

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Bit će i bot uskoro, samo realno šta ja trenutno radim sa mizernim iznosima u usporedbi npr s tobom.no i to je početak :)
Samo isto tako moraš imat i love sa strane kako bi omogućio te transakcije za botove jel tako? Svaka transakcija ima svoj fee jbg to je tako.
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Ma dovoljno ti je 1000usd, realno mozes staviti i 100$ samo sto onda nema neke zarade, logicno. Bot placa fees to ne moras nista ti sam. Fees su normalne stvari koje jbg moras mjenjacnici placati, ako ides na futures onda imas i jos funding.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Kupio bih ga ja, al nekak mi tesko izdvojit 650 dollara za starter paket a BTC nedam.
A i 650 ke starter paket s kojim mislim da se necu usrecit.
Ovaj cryptohopper koji ja imm je za ku..
Ja sam vecinu dana u pokretu i nemam lad sjest za komp a mobilna aplikacija im je ono za k..
Trejdam rucno i zasad idw dobro al na ovakvom marketu je teze promasit nego pogodit, vidit cemo kad dode sranje a imm osjecaj da bi moglo uskoro, al nadam se da sam u krivu