Bitcoin / BTC - Ponešto o svemu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Ne gledam ja krivi chart, mene uvijek zanima samo ATH u jednoj godini jer to ti daje nekakvu realnu sliku kretanja, dionica obveznica ili kriptovaluta(iako su one najnestabilnije)
A i kriptovaluta u 2017.I 2020.u principu su iste al trgovanje je razlicito.
 
Poslednja izmena:

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Ma ne mozes usporediti stock, to je multitrilionski market i crypto koji je par biliona. Trgovanje stock-a ti se radi po ps-u tu se postuju setupi i tu je tehnicka analiza sve. Jer jako je tesko manipulirati trilionski market a kripto ti je divlji zapad, i pumpovi do ath su gotovo svakodnevni, tu je manipulacija laksa. Pogledaj matic 11x u par dana i to u bear marketu, elron 20x, pa defi more altocoina 100x ili ico 2017 koji su bili i po1000x
Tako da ti tu ath godisnji nista ne znaci, osim nekog supporta ili resistance da znas gdje reagirati. Ne znam dali si bio 2017 u kriptu ali tada je to tako zestoko islo gore da je to bilo nevjerovatno, gledaj weekly tf ili jos bolje monthly. Ovi low tf cesto daju krivu sliku, ali kad odzumiras ustvari vidis stvari kako jesu. Ok ako radis day trading onda je neki ltf jako bitan, ali u bull runu ltf nista ne znaci jer kad nesto krene vertikalno onda probija sve resistance. A ja recimo osim sto gledam chartove na svim tf-ovima, gledam i druge izvore podataka, kao npr ovaj. I taj podatak mi govori da novi btc ath jos nije tu.
 

Prilozi

  • 54C50482-F888-4AD7-89F5-FCE4FFB888AB.png
    54C50482-F888-4AD7-89F5-FCE4FFB888AB.png
    950,4 KB · Pregleda: 9
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 5AR

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Nisam bio, zagazio sam ua 2018.i to slucajno kupujuci sjeme pa rekoh da platim bitcoinom a i da naucim nesto novo.
Dionicama sam trgovao jos davne 2009.odnosno tada moj broker.
I je divlji zapad su kriptovalute,to istina, sa dionicama je puno lakse.
Tu si u pravu, al i daljs mislim d nikakve veze nema ATH iz 2017.g.za odredivanje ATH u ovoj ili iducoj, jer opet kazem kripto je isti al trgovanje ne isto kao i 2017.
Al svatko od nas ima nekakvu ideju kak bi se to trebalo kretati tako da svako im i svoju tKtiku, ja ne zivim od kriptovLuta i nisam investor kao ti. Na nekakvoj godisnjoj bazi trgovanje mi donese nekih 10-20 posto prihoda, ja to vidim kao nadopunu, ne vjerujem da jednog dana taj balon nece puknuti uslijed prenapuhavanja tako da i nestane tih 10-20 posto ne moze previse nedostajati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alien OG

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
al i daljs mislim d nikakve veze nema ATH iz 2017.g.za odredivanje ATH u ovoj ili iducoj, jer opet kazem kripto je isti al trgovanje ne isto kao i 2017.
Evo sada cu te demantirati bas sa dogecoin chartom. Uglavnom kao sto sam rekao ako si day trader onda ok, ali ako si investor kao ja onda ti cijelokupni chart je od velike koristi. Ovo je doge ytd chart i tu vidis gdje mu je support i gdje uci a gle mu je resistance, i gdje izaci to su ovi kruzici. A ovax X je samo ova godina, i tu nista ne vidis. Svi ti veliki skokovi su se dogadjali u nekim bullrunovima. A ti ako gledas samo jednu godinu tu nemas nikakvih podataka. Ako gledas samo ovu godinu, vidis da je doge na 20ak sats, i to je to, ne znas dali je 20 sats dobro ili lose, ne znas realno nista. Eto chart koji ti gledas, ti vidis doge na ATH i nije ti zanimljiv chart a da odzumiras vidio bi ogromnu priliku, jer doge ne moze biti nize i potencijalan rast gore je ogroman.
Ovo sam na mobu nabrzinu naskrabao, tak da kruzici i iksici su uzas, ali bitan je point
 

Prilozi

  • 3FC6CCED-8DCA-4A0D-B82E-4EB89153FA5B.png
    3FC6CCED-8DCA-4A0D-B82E-4EB89153FA5B.png
    376,3 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena:

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
I prodano s dobitkom 10.23%povecanje u sat vremena oko 300 e profita u sat.
Dosta za danas meni,
Moeam nekakv bot kupiti jer ovo bas oduzima vremena.
@Alien OG nekakva preporuca 3 commas i cryptohoper su navodno najpouzdaniji
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.294
143
Koliko ti botovi koštaju slabo sam upucen s njima, a sve vise me pocinje zanimat taj day trading i sjedit za kompom po cili dan, pa ako imate kakav savjet, rado bih vas poslusao

Jel holdate sto long term?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Bot ti radi bas suprotno, daje ti slobodno vrijeme dok on trade radi za tebe, ti ga ostavis da radi i mozes gdje zelis, ne moras sjediti i blejati u komp. Ja sam svoj bot platio podosta, jer sam kupio sve moguce plug-inove da bi mogao koristiti sve opcije koje bot ima, pa sam na kraju kupio i market maker a i skripte za optimizaciju istoga. Tako da vise od pola bitcoina je kostalo to sve, po danasnjoj cijeni. Inace bot koji ja koristim zove se gunbot, mislim da imaju nekakve popuste sada, pa si pogledaj. Samo moras imati barem nekakvog osnovnog znanja da bi to mogao namjestiti, jer nije to plug and play shema. @ledeni6 ne znam nista o tim botevima, nisam imao nikada razloga da gledam druge, jer mi moj radi kako treba. Ali ako ima leverage opciju za binance recimo onda mozda vrijedi pokusati. Ako nema leverage opciju, onda nemoj to kupovati. @Wizdom holdam long term ethereum, bitcoin i od nedavno neodgovorno veliku kolicinu dogecoina :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Wizdom and ledeni6

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.294
143
Aj bas mi je drago da ima ekipe koja ide glavom kroz zid s ovim stvarima. Nisam nesto pretjerano upucen u trejdanje, to me je tek od nedavno pocelo pucat, cini mi se da opcija bota nece bit moguca, kad cujem tvoju racunicu, pa bi se okuša sam u tome, bez njega. Pa cemo vidit. Ripple ceka svoju tuzbu on ide dole cini mi se, doge je sad odlican izbor za okrenit sta, tako da i neka si uzeo neodgovornu kolicinu :D

Neznam, ja holdam masivno Cardano, bas me zanima sto ce se dogodit s tim projektom. Dosta vjere ulazem u njih, decentralizacija je trenutno 100 puta jaca od BTCa, a sve je pocelo iz nule. Nazivaju se trecom generacijom svega, pa me bas zanima sto ce se dogoditi u narednih nekoliko godina. Kupovina na 7-8 centi uopce nije losa... na neki long term jel :)

Ps. Ako imate kakve savjete za samostalno day trejdanje, strategije ili ikakvo korisno štivo koje je vama dalo neke smjernice, slobodno lupajte rado bi poslusao :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ledeni6

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Ja ne holdam nista, osim btc koji mi je baza, sve ostalo shortam, cekam dip konvertiram iz BC u tu valutu i cekam, ovisno koliki je bio dip, ak je kao danas sa XRP bio 35 posto to je znak za mene da cekam do prodaje dok se ne vrati na 25%pada. Odnosno 10 posto prinosa na moju investiciju, tad konv. Nazad u bc i cekamo drugu priliku. Danas mi je profit oko 300 eura a i slusam o Dogi od @Alien OG pa me zainter. Pa rwkoh ulozim tih 300 i jos 300 mojih pa nek stoji, ak i padne na 0 opet sam samo 300 u minusu.
Ugl. Ja sam ti jos zelen u ovom, odnosno svaki dan sve vise naucim al ovo bas bas bas iziskuje puno vremena,. Strpljenja i zivaca,
Po meni ovo je high roll igra, ak imas viska 5-10k mozes se igrat na dnevnoj bazi jer su ulozi veliki pa i potenc. Dobit je odlicna al isto tako i rizik, jer sutra vec mozes biti 2 k u minusu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Ps. Ako imate kakve savjete za samostalno day trejdanje, strategije ili ikakvo korisno štivo koje je vama dalo neke smjernice, slobodno lupajte rado bi poslusao :)
Pokusaj savladati osnove tehncke analize, candle stick formation, setupi tipa (h&s, falling vedge) i tako te bazicne stvari koje ti mogu biti od velike koristi, pomogni si tu jos sa emama, ja koristim ema 200, ma 200, ema 55, ema 100 i one su mi se pokazale kao dobar indikator. Ako te zanima stivo to si vidi od peter brandita, to mi je prijatelj na twitteru i ujedno veteran trgovanja svime.
@ledeni6 tebi samo savjet bolje izgubiti par sto dolara, nego par tisuca ili par desetaka tisuca. Koristi stop loss, pogotovo ako trgujes na futures, jer tamo 1% ti je puta 25,50 ili 100 sto je jakooo puno i mozes biti likvidiran jako lako. A ako koristis stop loss riskirqs gubitak od par sto dolara a imas potencijalan dobitak od nekoliko tisica ili desetaka tisuca.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ledeni6

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Hvla kralju na savjetu, ne koristim stop loss al samo zbog toga sto ja volim imati pod kontrolom sve, volim kad navecer odem spavati sve vratiti u BTC i morno spavati, ne zamaram se sto nisam uzeo vise, tu je onaj greed chart od prije par postova, u njemu bi ja bio na dnu, meni je bitno kad prodam da se cijena zeleni pa makar 0.1%.polako,cim nadem nekakav solidan bot mozda se posvetim tome puno vise, ovako ovo je zasad hobi koji se isplatio.
Sve sto imam sam sam prakticki nabildao, vjerovatno je moglo puno brze al ne bih pao par puta na pocetku pa bi i taj greed chart bio puno veci za mene ak me razumijes
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Hehe! Pobrkali smo se negdje putem, stop loss se koristi obavezno na futures marketu, rekao si da shortas pa sam predpostavio da shortas na futures marketu :D Jer tamo ti je jedan % = 100 + ili - ovisi na koju stranu krene i koliki leverage imas, tako da tu nema bez stop losa. Ali predpostavljam da ipak ne trgujes na futures, jer bez stop losa bi sada bio bez dolara jednog.
primjer jedan: kupis jedan BTC 100% leverage i bitcoin skoci gore 1% a ti imas 100% tj, jedan btc si zaradio, skoci 2% ti imas 200% novca ulozenog iliti 2 bitcoina. A ako bitcoin padne 1% i ti si 100 u minusu i tu si odma likvidiran cijeli racun na futures accountu. Tako ti leverage radi, tu ti nema bez stop losa nista, osim ako prebacis neku sicu na nekakv drugi racun koji imas pa se ides malo bahatiti bez stop losa.
ja sam imao svakavih avantura, gdje sam znao biti po par tisuca posto u plusu i onda bum, odes u minus. 10% ti je 1000% leverage :)
Sto se tice spot tradinga, tu nemam nikad stop loss, jer mi tu ne treba.
Jos jedan savjet, ako nisi koristio leverage, i ako planiras, imaj samo novca koliko smijes potrositi na tom accountu, nemoj ici leverage na 100 kako sam ja sad pisao, to je bilo samo jer je jednostavnija matematika 1%=100 lakse ide.
 
Poslednja izmena:

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Lijepo objanjeno i znam sto je future, tamo davno dok sam uxio o dionicama sam saznao sto je poluga po hrvatski. To ja zovem trgovanje na steroidima, ima smisla al gubixi su enormni osobito u ovakvom nestabilnom trzistu. Samo spot, osjecaj i polako. Onaj koji u future ne koristi stop loss vjerovatno ni ne trguje vise,
Ti si veliki trgovac ocito ja imam 12000 eura s kojima se igram.nek meni na tih 12k mjesecno uspijem uzeti 500e mebi dosta. a prosli mjesec je bilo dobro za iduca 3 mj.
Ugl. Puno naucio i od tebe, odnosno nacin na koji ti vidis sve to. Daje pogmed iz druge perspektive
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alien OG

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Moj bot trguje na futures marketu, dnevno ima vise stotina tredova po par centi pozicije, tako da mi dodje na nekih 1% profita svaki dan, u prosjeku mjesecno to ispadne oko 30% recimo sa tih 12k € oko 3600€ bi imao profita za mjesec dana a ne moras prstom mrdnuti. Pogledaj si gunbot, imaju sada 70% popusta za bozoc. Ja sve manje trgujem, nekako volim vrijeme provesti sa sinom, ili igrati neku dobru igricu, trgovanje sam odradjivao 2017, zaradjivao brutalan novac, dao otkaz u obiteljskoj firmi gdje sam imao odlicnu placu. 2018 izgubio pola novca sto sam u 2017 zaradio :D 2019 se vratio u poceo zaradjivati opet fino i 2020 je za sada odlicna jer bot radi pare a ja odmaram i ulozim kad je nesto bezobrazno jeftino, kao doge na 16 sats. Ja sam taj doge cekao 3 godine da dodje ispod 20 i kupio sam ga za 16. Ali 3 godine sam imao strpljenja cekati da cijena padne, nekad se sam sebi cudim:D